Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Sestdiena, 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Velo

Beļģijas reģiona transporta ministram nozog velosipēdu

Beļģijas reģiona Flandrijas transporta ministrs Bens Veits, kurš ar velosipēdu Halē, netālu no Briseles, bija ieradies uz preses konferenci par plānotajām investīcijām veloceliņu tīkla paplašināšanā, aptuveni pēc pusstundas atklājis, ka viņa transporta līdzeklis ticis nozagts, vēsta vietējie mediji.

Eksperts: Ir cerība, ka jaunie veloinfrastruktūras objekti būs drošāki

Ir cerība, ka jaunie veloinfrastruktūras objekti būs labāki un drošāki, un jaunais valsts standarts velosatiksmes infrastruktūrai ir liels solis uz priekšu, šodien Rīgas velokonferencē sacīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis Jānis Andiņš."Domājot par velosatiksmes koncepcijas ieviešanu, radās priekšlikums veidot velosatiksmes infrastruktūru Krišjāņa Barona ielā, kas ir viena no maģistrālajām ielām un savieno Vecrīgu ar mikrorajoniem, kā arī ir nopietns savienojums velotīklā," par topošo infrastruktūras objektu sacīja Andiņš.

Ar velosipēdu gar Latvijas robežu

Tuvojoties valsts simtgadei, teju simbolisku nozīmi ieguvuši dažādu veloentuziastu veikti braucieni apkārt Latvijai gar tās robežu. Cik daudz spēka tas prasa un kādus iespaidus ļauj gūt, šoruden pārliecinājās arī Jānis Mačs, pa ceļiem un bezceļiem divdesmit vienā dienā veicot 1727 km.Jāņa dzimtā puse ir Balvu novada Vīksnu pagasts, taču jaunietis ar ģimeni jau divus gadus dzīvo Vācijā.

Rosina veidot Brasas–Mangaļu velo un gājēju ceļu

Kad pašvaldība vai kāds investors plāno pārmaiņas, kas var skart satiksmes infrastruktūru, svarīgi ir informēt sabiedrību, uzklausīt tās attieksmi vai pat to veidot, izskaidrojot ieguvumus. Šajā gadījumā ir otrādi – iniciatīva par gājēju un velosipēdistu ceļu izbūvi šobrīd brīvajā telpā gar dzelzceļa līniju no Brasas līdz Mangaļiem nāk vistiešākajā veidā no tautas.

Eiropas debates par gājēju un velo drošību

Sākusies pieteikšanās Satiksmes ministrijas un Eiropas Transporta drošības padomes (ETSC) augsta līmeņa debatēm par gājēju un velosipēdistu drošību un transportlīdzekļa vadīšanas nogurumā problēmu. Pasākums notiks 5. novembrī Rīgā, to atklās satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Pirms diskusijas par to, kā uzlabot gājēju un velosipēdistu drošību, ar ziņojumiem uzstāsies Jespers Solunds, Dānijas Ceļu satiksmes drošības padomes biroja vadītājs, un Vidmants Pumputis, Lietuvas Satiksmes un komunikācijas ministrijas Ceļu satiksmes drošības daļas vadītājs.

Ar velosipēdu uz darbu

Kā liecina Latvijas Riteņbraucēju apvienības ilggadējie pētījumi, uz darbu vai mācību iestādi ar divriteni braucošo skaits kopš 2008. gada audzis aptuveni piecas reizes. Tā kā divritenis vairs nav statusa atribūts, ar to ielās manāmi visdažādāko profesiju pārstāvji, to skaitā daudzi sabiedrībā labi zināmi cilvēki.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide