Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Zero waste

Lai maltīte nenonāk miskastē

Ir izpētīts, ka aptuveni trešdaļa no pasaulē saražotās pārtikas tiek izmesta. Runa nav tikai par to, ko izmetam mēs, patērētāji, bet arī par veikalu nepārdoto un izmesto produkciju, kā arī par restorānu, kafejnīcu un viesnīcu pārtikas atkritumiem. Šoreiz Dabas Diena uzrunāja ēdināšanas iestāžu vadītājus, lai uzzinātu, kādus soļus viņi veic ikdienā, lai mazinātu pārtikas atkritumu apjomu.

Ņemu tik, cik apēdīšu. Saruna ar Zeroveikala vadītāju Nadīnu Deģi

Iepērcies ar prieku, nepaņem neko lieku. Tā nesen izveidotajā pirmajā beziepakojuma veikalā Zeroveikals, kas specializējas bioproduktu tirdzniecībā, aicina tā izlolotāja Nadīna Deģe. Trīsdesmit astoņi kvadrātmetri izvēles, ko neaizēno iepakojums, bet asprātīgi saukļi mudina modināt sirdsapziņu par savu izvēli. Te izvēle ir droša – viss klāsts ir bioloģisks.

Grozījumi iepakojuma likumā: Bažījas par maisiņu aprites nemazināšanos

Saeimā pirmajā lasījumā apstiprināti grozījumi Iepakojuma likumā, paredzot no 2019. gada par visiem plastmasas maisiņiem noteikt samaksu, taču tikai garāmejot pieminēts šajos grozījumos iekļautais izņēmums, kas joprojām ļaus izsniegt par brīvu ļoti vieglās plastmasas maisiņus, kas nepieciešami higiēnas nolūkos vai paredzēti vaļējas pārtikas primārai iesaiņošanai, kad to izmantošana palīdz novērst pārtikas izšķērdēšanu, norāda biedrība Zero waste Latvija.

Pirkt bez iepakojuma. Saruna ar uzņēmuma Dabas burka dibinātāju Mariju Sološenko

Uzņēmuma Dabas burka dibinātāja Marija Sološenko ir uzņēmīga māmiņa, kas vērusi durvis pirmajam beziepakojuma preču veikalam Latvijā – Burka –, ļaujot ne vien nepārmaksāt par iepakojumu, kas nereti nonāk atkritumu grozā, bet arī pielāgot produktus saviem individuālajiem patēriņa ieradumiem.

Pārmaiņu vēstnesis

Saruna ar Rubē zero waste aktīvistu Aleksandru Garsinu.

Dari pats: Zero Waste sejas eļļa

Kosmētika, ko pērkam veikalos, ja tā ir ekosertificēta, nav kaitīga ne cilvēkam, ne videi, taču ne visi ražotāji izmanto pārstrādātu iepakojumu un tikai retais to pieņem atpakaļ tālākai lietošanai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide