Laika ziņas
Šodien
Migla

Māksla

RIXC imersīvajā galerijā tiks atklāta Martina Vizbuļa izstāde +371 28649002

Piektdien, 26. februārī, tiešsaistē platformā Zoom no plkst. 19 līdz 19.40 tiks atklāta Martina Vizbuļa izstāde +371 28649002. Izstādē mākslinieks atspoguļo savus personiskos novērojumus laikā, kurā dzīvo – pārdomas par komunikāciju, tehnoloģijām, sabiedrību, tverot šī brīža aktualitātes un īpatnības komunikācijā. Mākslinieks radījis viedus mākslas darbus, kuri ir sazvanāmi un ikvienam ir iespēja veidot "interaktīvu" sarunu ar tiem.

Muzejs nav tikai randiņu vieta. Kāda nākotne gaida Latvijas muzejus un mākslas centrus © DIENA

Jau otro reizi pandēmijas laikā Latvijā klātienes apmeklējumam ir slēgtas visas kultūras institūcijas, to vidū arī muzeji. Joprojām nav skaidrs, kad mēs atkal varēsim droši apmeklēt muzeju pastāvīgās ekspozīcijas un izstādes. Šajā situācijā ir svarīgi izvaicāt muzeju un mākslas centru vadītājus, lai noskaidrotu, kā šis laiks ietekmē muzeju darbību, kuras ir lielākās problēmas, ar ko saskaras nozare, un kādas digitālās stratēģijas tiek īstenotas, lai nezaudētu saikni ar auditoriju.

Jūras vārtu logos eksponēti mākslas darbi no Marka Rotko centra kolekcijas(1)

Pielāgojoties apstākļiem, kas šobrīd nepieļauj izstāžu apmeklējumu klātienē, teātra nams Jūras vārti no 23. februāra nama logos (Karlīnes un Loču ielā) būs skatāma daļa Daugavpils Marka Rotko mākslas centra sagatavotās starptautiskā glezniecības simpozija Silva Linarte dalībnieku, kā arī gleznotājas Silvas Linartes mākslas darbu ekspozīcijas.

Māksla aiz stikla. Daugavpilī Marka Rotko mākslas centra ekspozīcijas pilsētas skatlogos

Skatlogs ir ne tikai spogulis, kurā apskatīt sevi vai ieraudzīt kādu ziedošu telpaugu. Skatlogi šajā dīvainajā laikā ir vieta, kur satikties mākslai un skatītājam. Šo iespēju mākslas cienītājiem tagad piedāvā arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs. Kamēr telpās iekārtotās izstādes gaida atkalatvēršanas svētkus, keramikas kolekcijas darbi no mākslas centra krājumiem līdz marta beigām nu izlikti pilsētas skatlogos.

No Lapzemes līdz Kuldīgai. Latvijas Mākslas akadēmijas jaunā studiju programma un citas sadarbības © DIENA

Latvijas Mākslas akadēmija kopā ar Lapzemes Universitāti Somijā, kā arī asociētajiem sadarbības partneriem Rīgas Ekonomikas augstskolu, Igaunijas Mākslas akadēmiju, Kuldīgas novada pašvaldību un biedrību Kuldīgas mākslinieku rezidence, ir parakstījusi līgumu par starptautiskas maģistra līmeņa studiju programmas Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas īstenošanu. Tās saturs būs mērķēts uz tādu zināšanu, prasmju un kompetenču kopumu, lai absolventi varētu kļūt par pārmaiņu ieviesējiem publiskā un privātā sektora uzņēmumos un organizācijās.

LMA un Centrālā Sentmārtinas mākslas un dizaina koledža aicina uz otro tiešsaistes sarunu sesiju

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un Centrālās Sentmārtinas (CSM) mākslas un dizaina koledžas diskusiju programma turpinās ar otro sarunu Destrukcija: pieminekļu iznīcināšana VAI publiskā māksla kā sociālo nemieru uzmanības centrs, kas norisināsies vietnē Zoom 11. februārī plkst. 16 pēc Latvijas laika (plkst. 14 pēc Londonas), informēja LMA sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Ozola.

Pilnā nopietnībā tiek darītas lielākās muļķības © DIENA

Ķekavas novadpētniecības muzejs visiem interesentiem piedāvā "apmeklēt" savu pirmo virtuālo izstādi ar nosaukumu Pilnā nopietnībā tiek darītas lielākās muļķības, ko organizē sadarbībā ar Latvijā pazīstamo karikatūristi Ludmilu Bulikinu, laikrakstu Diena informēja muzeja izglītojošā un komunikācijas darba vadītāja Melita Šaule.