Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Māksla

Jūgendstila muzejā būs skatāma Deboras Lagrasas latviešu tautasdziesmu iedvesmota māksla

No 14. augusta līdz 22. novembrim Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs Rīgas Jūgendstila centrs aicina aplūkot amerikānietes Deboras Lagrasas izstādi Latviešu tautasdziesmu iedvesmota māksla. Autore sniedz savu skatījumu, kā simbolisms, mīts, teika, latvju dainas un jūgendstila arhitektūra var sniegt iedvesmu radošai domāšanai un mākslinieciskai jaunradei mūsdienās. 27 tušas un krāsu zīmējumi ar skulpturāliem reljefiem rosina ikkatru skatītāju no jauna ieraudzīt Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības starptautiskā kontekstā.

Laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit izziņo programmu

Laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit ar šī gada tēmu Būt drošībā ir bīstami norisināsies no 4. septembra līdz 4. oktobrim Rīgā, bijušajā Rakstniecības un mūzikas muzeja ēkā Tērbatas ielā 75. Starptautiskajā izstādē piedalīsies 29 ārvalstu un Latvijas mākslinieki no 16 valstīm, informēja izstādes rīkotāji.

Sievietes kokos un gleznās. Māksliniece Anna Heinrihsone meklē atbildes fotogrāfiju aizkadros © DIENA

Galerijā Māksla XO līdz 26. augustam ir apskatāma pazīstamās scenogrāfes un kostīmu mākslinieces Annas Heinrihsones gleznu izstāde Aiz kadra, par kuras iedvesmas avotu ir kalpojusi sastapšanās ar vācu fotogrāfiju kolekcionāra un fotogrāfa Johena Raisa grāmatu Sievietes kokos, kas pievēršas pagājušā gadsimta pirmajā pusē populārajai parādībai – fotografēties kokos.

Arhīva izniršana © DIENA

Latvijas 1985.–1995. gada videomākslas izstāde iedarbina tiklab socioloģiski, kā mākslinieciski pētniecisku interesi un atrauj vaļā laikabiedru sajūtu atmiņas.

Cēsīs notiks kino un fotogrāfijas vasaras skolas Dabas parādības noslēguma pasākums

No 2. līdz 9. augustam Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs norisinās pirmā apvienotā ISSP un Baltic Analog Lab kino un fotogrāfijas vasaras skola Dabas parādības, kas pievēršas dabas pasaulei un radībām mums apkārt. Svētdien, 9. augustā, Ruckas muižā un tās parkā notiks publisks vasaras skolas noslēguma pasākums, kurā tiks prezentēts nedēļas garumā paveiktais.

Ar masku gājienu septembrī tiks atklāta Tēlniecības kvadriennāle Rīga

Šogad laikmetīgās tēlniecības festivāls Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2020 norisināsies no 5. septembra līdz 31. oktobrim, apskatot tēmu Demokrātijas brīnumi. Rīgas pilsētvidē būs redzami 12 mākslas darbi, ko veidojuši Latvijā dzīvojoši mākslinieki, un ekspozīcija tiks atklāta ar masku gājienu, kas dosies cauri Rīgas centram 5. septembrī, informēja festivāla vadītāja Kristiāna Kārkliņa.

Aicina pieteikt darbus balvai Meklējam jauno fotogrāfijā!

Līdz 20. septembrim jaunie mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas aicināti pieteikt savus darbus Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2021 balvai Meklējam jauno fotogrāfijā! Balvas ieguvēja izstāde un uzvarētāju apbalvošana notiks 2021. gada aprīlī ISSP Galerijā, informēja Rīgas Fotogrāfijas biennāles pārstāve Signe Valtiņa.

Mākslas muzejā Rīgas birža apskatāma viena mākslas priekšmeta izstāde

No 11. augusta Mākslas muzejā Rīgas birža izstāžu cikla Āzijas mākslas stāsti ietvaros būs apskatāma viena mākslas priekšmeta izstāde. Japānas okimono figūra Rakan slēpj sevī stāstu gan par Budas mācekļiem, gan Japānas un Rietumu pasaules mijiedarbību, gan latviešu mākslinieku interesi par Āzijas mākslu.