Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Rīgas centrā tiks atklāts multimediāls mākslas centrs Digital Art House(1)

17. decembrī Skolas ielā 2 tiks atklāts trīsstāvu multimediāls mākslas centrs Digital Art House. 1700 kvadrātmetru plašā centra apmeklētāji varēs ne tikai aplūkot pasaules vēstures izcilāko mākslinieku multimediālās izstādes, bet arī gremdēties interaktīvajās instalācijās un virtuālajā realitātē vai arī kādā no izglītojošajiem sarīkojumiem iepazīties ar mākslas vēsturi. Pirmās tiks demonstrētas izstādes Mikelandželo. Pasaules radīšana un Gustavs Klimts. No mīlestības līdz nāvei, informēja mākslas centra pārstāvji.

Arsenālā notiks izstādei Nenorunātās tikšanās veltīta sarunu programma

14. decembrī no plkst. 13 līdz 18 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē Arsenāls aicina uz izstādei Nenorunātās tikšanās veltītu sarunu programmu kopā ar izstādes māksliniekiem un kuratorēm, kas izvedīs apmeklētājus cauri dažādiem laikiem, ģeogrāfiskām vietām, utopijām un katastrofām, kopīgi meklējot pieturas punktus jauniem nākotnes scenārijiem. Sarunas ar māksliniekiem vadīs izstādes kuratores Solvita Krese, Inga Lāce un Andra Silapētere, informēja LLMC pārstāvji.

RIXC galerijā būs skatāma Gustava Locika izstāde Metadatu references (Reference Metadata)

No 13.decembra līdz 1. februārim RIXC galerijā Lenču ielā 2 norisināsies Gustava Locika izstāde Metadatu references (Reference Metadata). Gustavs Lociks ir jauno mediju mākslinieks, kas interesējas par dažādu vizuālo un audiālo mediju satura manipulācijas un sintēzes īpatnībām. Izstādē tiks apskatīta mākslīgā intelekta un informācijas pārblūzmas tiešā un netiešā ietekme uz cilvēka psihi un sabiedrības diskursu. Kā mākslīgais intelekts redz taustāmo pasauli un kā taustāmā pasaule reaģē atpakaļ?

LU bibliotēkā apskatāma fotoizstāde 17x17

Par godu Radio Naba 17. dzimšanas dienai Latvijas Universitātes bibliotēkā apskatāma fotoizstāde 17x17, kurā apkopoti Radio NABA izsludinātā fotokonkursa 25 labākie darbi, un ir arī noskaidroti uzvarētāji un LSM.lv skatītāju favorīts, informēja radio pārstāvji.

Es gribu pati būt kaut kas © DIENA

Aleksandras Beļcovas ekspozīcija Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā aptver visus mākslinieces radošās darbības aspektus un posmus. Tas ir ievērības cienīgs bezprecedenta notikums.

Laikmetīgās mākslas centrā Kim? norisināsies Black Market(1)

Noslēdzot desmitgades svinības, 11. decembrī Laikmetīgās mākslas centrs Kim? atklās nebijušu notikumu – Black Market. Tajā būs iespēja ne tikai apskatīt, bet arī iegādāties Kim? desmit gadu laikā izstādīto mākslinieku darbus, informēja Kim? pārstāvji.

Sarkano pelargoniju nami © DIENA

Viens no spilgtākajiem XX gadsimta modernās arhitektūras objektiem Londonā svin jubileju. Bārbikena kompleksam – piecdesmit gadu.

Dzelzceļa muzejā norisināsies starptautiskais mākslas gadatirgus Art Riga Fair 2019

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā no 27. novembra līdz 1. decembrim sesto reizi norisināsies ikgadējais starptautiskais mākslas gadatirgus Art Riga Fair 2019. Tas pulcēs laikmetīgās mākslas galerijas un māksliniekus no Vācijas, Francijas, Šveices, Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas un Islandes, informēja Happy Art Museum pārstāvis Dags Vidulejs.