Laika ziņas
Šodien
Migla

Māksla

Smiļģa teātra muzejā būs skatāma Latvijas mākslas skolu audzēkņu scenogrāfijas maketu izstāde Melnā kaste

Ap 350 dažādās pasaulēs šovasar varēs ielūkoties Eduarda Smiļģa teātra muzejā, kur no 19. jūnija līdz 15. augustam būs skatāma Latvijas mākslas skolu audzēkņu scenogrāfijas maketu izstāde Melnā kaste. Valsts konkursam radītos darbus izvērtēja scenogrāfijas profesionāļi Krista Dzudzilo un Reinis Dzudzilo, kā arī jaunākās paaudzes scenogrāfs un mākslinieks Krišjānis Elviks informēja Latvijas Nacionālais kultūras centra pārstāve Lana Kazlauskiene.

Šonedēļ izstādē 1:1 notiks Lindas Boļšakovas performance Svešinieku tuvība

Līdz 4. jūlijam ISSP galerijā turpinās performatīva izstāde 1:1, kurā piedalās četri latviešu autori, katram galerijā uzturoties vienu nedēļu. Apmeklētāji ir aicināti ne tikai satikt un aprunāties ar māksliniekiem, bet arī līdzdarboties radošajā procesā. No 16. līdz 20. jūnijam galerijā māksliniece Linda Boļšakova veidos performanci Svešinieku tuvība, informēja izstādes rīkotāji.

Ķīnas abstraktā māksla Daugavpilī © DIENA

Jau nedēļu un līdz pat 25. oktobrim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāma Ķīnas abstraktās mākslas pārstāvja Sjao Ciņa retrospektīva izstāde Mans sākums ir manas beigas. Kā norāda centrā, tā ir tikšanās ar ģēniju, kurš, pateicoties dzīvei un radošam darbam Eiropas kultūras telpā, spējis iezīmēt sevi mākslas notikumu kartē ar kompozīcijām, kas sakausē Austrumu un Rietumu kultūras segmentus.

Cilvēki atver atkritumu konteineru vākus(1)

Piektdien, 12. jūnijā, plkst. 19 pie Tallinas ielas kvartāla miskastēm notiks lietuviešu fotogrāfa Elijus Kņiežauska izstādes Krāmu sabiedrība/Trash Society atklāšana. Ekspozīcija ir iekļauta festivāla Rīgas Fotomēnesis programmā

Sudrabmeitenes aicina uz Tartu

No 12. jūnija līdz 27. septembrim Tartu Mākslas muzejā Igaunijā būs skatāma izstāde Sudrabmeitenes. Fotogrāfijas retušētā vēsture. Tā iepazīstinās ar desmit agrīnajām fotogrāfēm, kuras strādāja Igaunijas un Latvijas teritorijā, kā arī mūsdienu Eiropas māksliniekiem, kuri savos darbos apcer pazaudēto un novārtā atstāto mūsu kopīgajā vizuālajā vēsturē

Rīgas fotomēnesis aicina uz pastaigu pilsētvidē

Piektdien, 5. jūnijā, festivālā Rīgas fotomēnesis notiks pasākums Pastaiga ar Rīgas fotomēnesi, aicinot mākslas interesentus uz kopīgu pastaigu pilsētvidē, lai baudītu performances, atklāšanas, projekcijas un tikšanās ar festivāla māksliniekiem, informēja festivāla rīkotāji.

Lūznavas muižā apskatāma astoņu Latgales podnieku izstāde Pūdu pavasars

No 25. maija līdz 25. jūnijam Lūznavas muižas Kulturys škiunī apskatāma astoņu Latgales podnieku jaunāko darbu izstāde Pūdu pavasars, reizē ar kuru muižas kompleksā tapis arī jauns, podniecībai veltīts sienu gleznojums., informēja Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja Inga Žirgule.