Laika ziņas
Šodien
Migla

Māksla

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz diskusiju Ekokritiskas vides perspektīvas Baltijas reģionā

Tiešsaistes diskusija Ekokritiskas vides perspektīvas Baltijas reģionā pievērsīsies ekokritiskām laikmetīgās mākslas, arhitektūras, ģeogrāfijas un citu nozaru perspektīvām Baltijas reģionā, lai izprastu mūsu pagātnes un šodienas attiecības ar dabisko vidi un iztēlotos iespējamās cilvēka-vides sistēmu nākotnes. Diskusija noritēs angļu valodā un būs pieejama Facebook tiešsaistē 19. maijā plkst. 18.

Aisberga redzamā daļa. Mūsdienu romantisko attiecību veidošanas kultūras analīze mākslas darbos © DIENA

Lai iemīlētos, klikšķiniet šeit! – līdz 27. jūnijam Latvijas Mākslas akadēmijas eksperimentālajā izstāžu telpā Pilot ir skatāma izstāde, kas aplūko to, kā iepazīšanās lietotnes ir ietekmējušas mūsdienu romantisko attiecību veidošanas kultūru, un kas ievada Rīgas Fotogrāfijas biennāles programmu Next 2021 (šajā programmā uzmanība vērsta uz jaunajiem māksliniekiem un šogad arī kuratoriem, aktualizējot kuratora kā starpnieka lomu starp skatītāju, mākslinieku un mākslas darbu).

Pilotprojekta laikā izstādi Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā apskatījuši 4040 apmeklētāji

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā noslēdzies no 2021. gada 21. aprīļa līdz 4. maijam īstenotais pirmais Kultūras ministrijas pilotprojekts drošai kultūrvietu publiskās darbības atsākšanai. Ar iepriekšēju pieteikšanos uz konkrētu apmeklējuma laiku, kā arī ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus, 4040 interesentiem bija iespēja apskatīt Baltijas valstu nacionālo mākslas muzeju vērienīgo izstādi Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā.

Galerijā Māksla XO būs skatāma Kristapa Ģelža izstāde Artefakti

Kristapa Ģelža izstāde Artefakti vienkopus ļauj skatīt divdesmit vienu autordarbu, kas radīti laikā no 1985. gada līdz 2011. gadam. Lielākoties tie ir publikai vēl neredzēti un Latvijā neizstādīti Kristapa Ģelža darbi, kas daudzus gadus glabājušies mākslinieka darbnīcā, informēja galerijas pārstāvji.

Maijā sāksies Rīgas Fotogrāfijas biennāle Next 2021

No 8. maija līdz 11. augustam Rīgā norisināsies starptautiskais laikmetīgās mākslas notikums Rīgas Fotogrāfijas biennāle Next 2021, aicinot mākslas interesentus apmeklēt izstādes, simpoziju, diskusiju, kā arī būs iespēja tikties ar māksliniekiem un kuratoriem gan pasākumu norises vietās, gan tiešsaites platformās, informēja festivāla rīkotāji.

LNMM aicina uz starptautisku zinātnisku konferenci Simbolisms Eiropā un Baltijas nāciju identitāte

Tuvojoties Latvijas valsts simtgades izstādes Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā noslēgumam, ceturtdien, 29. aprīlī, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs tiešsaistē rīko starptautisku zinātnisku konferenci Simbolisms Eiropā un Baltijas nāciju identitāte. Forumā uzstāsies nozares speciālisti no Latvijas, Lietuvas, Francijas un Zviedrijas, kuri bija iesaistīti izstādes un kataloga tapšanā, kā arī veidojuši citus starptautiskus projektus par šo tēmu, informēja konferences rīkotāji.

Maija sākumā Latvijas Televīzijas filmā neklātienē varēs pieredzēt izstādi par simbolismu Baltijas valstu mākslā

Latvijas Televīzijas jaunākā dokumentālā filma Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā iepazīstina ar 19./20. gadsimta laiku Latvijas kultūrā un simbolisma rašanos Eiropā, kā arī sniedz iespēju neklātienē pieredzēt unikālu, starptautisku atzinību guvušu izstādi par simbolismu Baltijas mākslā – ielūkoties smalkākajās mākslas darbu detaļās un ieraudzīt jau zināmus darbus jaunā kontekstā. Filmas pirmizrāde gaidāma 6. maijā, informēja televīzijas pārstāvji.

Notiks mākslai un aktīvismam veltīts lekciju cikls

Trešdien, 21. aprīlī, ar radošā provokatora J. Jordan stāstījumu sāksies mākslai un aktīvismam veltīts četru lekciju cikls tiešsaistē. Tā mērķis ir veicināt izpratni par abu jomu mijiedarbību un izcelt mākslas lomu sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanā. Ciklu organizē laikmetīgās fotogrāfijas izglītības platforma ISSP, un uz bezmaksas lekcijām aicināts ikviens interesents.