Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Māksla

Galerijā LOOK! būs apskatāmi pašizolizācijas laikā tapuši mākslas darbi

Simboliski atzīmējot pirmā gada jubileju, galerija LOOK! sāk projektu 111, kurā piecās nedēļās tiks eksponēti piecu mākslinieku darbi, kuri tapuši pašizolācijas laikā, katru pirmdienu galerijas skatlogā izstādot jaunus darbus. Cikls tiks atklāts ar Miķeļa Mūrnieka darbu sēriju ISOLATION, informēja galerijas pārstāvji.

Muzejam ir jāatrod jauna valoda, lai šajā laikā nebūtu jāklusē © DIENA(3)

Laikmetīgās mākslas muzejs Fondazione Prada ir viena no progresīvākajām, daudzpusīgākajām kultūras institūcijām ne tikai Eiropā, bet arī visā pasaulē. Muzeja durvis Milānā un citās filiālēs ir ciet, taču Fondazione Prada veiksmīgi un pārliecinoši nostiprina savas pozīcijas digitālajā vidē, piedāvājot oriģinālu, īpaši kūrētu saturu

Pils ielā skatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi

Latvijas Institūts sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un gleznotāja Valdemāra Tones fondu realizējis pilsētvides projektu Svini savu brīvību. Radi un dari. No 1. maija līdz 30. novembrim vēsturiskā nama Pils ielā 21 āra nišās būs apskatāmi mākslas darbi, kuros Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Agate Bernāne un Ance Vilnīte pauž savu skatījumu uz Latvijas brīvības un neatkarības ceļu, informēja Latvijas Institūta pārstāvji.

Plānotā RIBOCA2 izstāde tiks veidota kā pilnmetrāžas filma

Otrās Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA2) viss reizē zied, organizatori nākuši klajā ar vēl nebijušu vizuālās mākslas izstādes formāta transformāciju. Projekts, kuram vajadzētu tikt atklātam 16. maijā un ilgt līdz pat rudenim, tiks pārvērsts par pilnmetrāžas mākslas filmu, bet nepabeigtā izstāde ‒ par filmas uzņemšanas laukumu.

ISSP aicina pieteikties radošajām meistarklasēm ar Viku Ekstu un Reini Hofmani

Fotogrāfijas izglītības platforma ISSP izsludinājusi divas radošās meistarklases, kuras vadīs Latvijā pazīstami nozares profesionāļi – māksliniece Vika Eksta un fotogrāfs Reinis Hofmanis. Dalībnieki neatkarīgi no pieredzes aicināti kopīgi reflektēt un veidot fotogrāfiju sērijas par Covid-19 pandēmijas radītajām pārmaiņām, tā piedaloties savdabīgā vizuāla krīzes arhīva veidošanā. Meistarklases norisināsies tiešsaistē sešu nedēļu garumā no maija sākuma, informēja ISSP pārstāvji.

Virtuāli apskatāma SEB stipendijas izstāde Dienaskārtība

No 22. aprīļa līdz 20. maijam izstādes platformā art.space.kunstmatrix.com aplūkojama pirmā virtuālā izstāde Dienaskārtība, kurā redzami SEB stipendijai glezniecībā pieteiktie darbi, informēja Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvji.

Visā Latvijā skatāmas Ginta Gabrāna virtuālās skulptūras

Mākslas objekti, kas dodas cauri sienām dzīvoklī, savrupnamā, mežā vai pļavā, pilsētās un novados - no piektdienas, 17. aprīlī, visā Latvijā ir redzams jauns mākslinieka Ginta Gabrāna papildinātās realitātes SAN aplikācijas projekts Jaunās teritorijas. Pavasaris, 2020, LV, informēja mākslinieka pārstāvji.