Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

ISSP Galerijā notiks kopīga radošā darbnīca bērniem un senioriem

Sestdien, 21. decembrī, plkst. 12 ISSP Galerijā Berga bazārā pirmoreiz notiks ISSP Bērnu un vecvecāku diena, tā stiprinot saikni un veicinot sapratni starp dažādām paaudzēm un iedvesmojot kopīgi radīt mākslas darbu, ko svētkos uzdāvināt saviem mīļajiem, informēja galerijas pārstāvji.

Uz vienas planētas. Vilks, bizons un Homo sapiens - koncertzālē Cēsis skatāma trīs somu mākslinieku izstāde

Homo sapiens, šis pašieceltais dabas pavēlnieks un unikālas apziņas īpašnieks, savā nesenajā vēsturē padarījis mūsu planētu tik lielisku, taču vienlaikus arī tik neaizsargātu, ka mums nepieciešama pazemīgāka attieksme pret savu lomu pasaulē, – ar šādu patosu koncertzālē Cēsis līdz 26. janvārim būs skatāma trīs somu mākslinieku izstāde Uz vienas planētas. Vilks, bizons un Homo sapiens, kas ar Somijas vēstniecības Latvijā atbalstu notiek Somijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas ietvaros, pievēršoties klimata izmaiņām un tam, kā tās ietekmē cilvēku, dzīvnieku un augu valsts pastāvēšanu.

FOTO: Siguldas pilsdrupu estrādē skaisti mirdz Elitas Patmalnieces darbi

13. decembrī Siguldas pilsdrupu estrādē tika atklāts multimediālais brīvdabas uzvedums Sapnis. Tajā, izmantojot video projekciju, gaismu, lāzeru un skaņas sintēzi, atdzīvojušies mākslinieces Elitas Patmalnieces darbi. Uzvedums Sapnis vēl būs skatāms Siguldā no 20. līdz 23. un no 25. līdz 30. decembrim, informēja uzveduma veidotāji.

Izdota skaņuplate ar izstāžu cikla Skaņai vajag mākslu skaņdarbiem

2018. gada vasarā MVT vasaras mājā norisinājās izstāžu cikls Skaņai vajag mākslu, kas bija starpdisciplinārs mākslas projekts, kurā tika aktualizēts mūzikas un vizuālās mākslas simbiozes nozīmīgums un arī kā katru gadu izcelts prožektoru gaismā 20. gs. otrās puses mākslas mantojums. Šī gada decembrī fonds laiž klajā skaņuplati, kurā pieejamas visas muzikālās kompozīcijas, ko radījuši mūziķi mākslas projekta ietvaros, informēja izstāžu cikla organizatore Katrīna Jaunupe.

Atrodiet personālizstādi! © DIENA

Līdz 23. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls telpās ir skatāms Elīnas Vītolas veidotais projekts Izplatītas glezniecības un sadzīves problēmas – personālizstāde, kas ir mākslinieces lielprojekta Kā kļūt par mākslinieku? noslēdzošā daļa.

Ikšķilē atdzimst gleznotāja Jāņa Kugas dzimtās mājas

Ikšķilē, Daugavas senlejas nogāzē atdzimst latviešu skatuves glezniecības pamatlicēja, dekoratora un Mākslas akadēmijas bijušā rektora prof. Jāņa Kugas dzimtās mājas, informēja Latvijas Mākslas akadēmijas sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Ozola.

Mareunrol's. Paplašinātā realitāte kļuvusi par Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja visvairāk apmeklēto izstādi 2019. gadā

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā ir noslēgusies izstāde Mareunrol’s. Paplašinātā realitāte, kas sniedza iespēju skatīt pasaulē pazīstamā latviešu modes zīmola Mareunrol’s tērpu kolekciju izlasi. Nepilnos divos mēnešos – no 10. oktobra līdz 8. decembrim – ekspozīcija piesaistīja 10134 interesentu uzmanību, kļūstot par DMDM visvairāk apmeklēto izstādi 2019. gadā, informēja muzeja pārstāvji.

Zināmi pirmie Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāles dalībnieki un izstādes nosaukums

No 16. maija līdz 11. oktobrim Rīgā norisināsies Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA), un ir zināms pirmo apstiprināto dalībnieku saraksts. Iedvesmojoties no Māras Zālītes dzejas krājuma nosaukuma, RIBOCA2 kuratores Rebekas Lamaršas-Vadelas (Rebecca Lamarche-Vadel) veidotajai izstādei dots nosaukums viss reizē zied (and suddenly it all blossoms), informēja biennāles pārstāve Laura Adamoviča.

Mūkusalas mākslas salonā notiks mākslinieku grupai Maigās svārstības veltīts sarunu vakars

Trešdien, 11. decembrī, plkst. 18 Mūkusalas Mākslas salonā notiks mākslinieku grupai Maigās svārstības veltīts sarunu vakars. Pasākumu ievadīs koncentrēts mākslas zinātnieces un kuratores Sniedzes Kāles stāstījums par mākslinieku grupas darbību. To noslēgs saruna ar grupas dalībniekiem – gleznotājiem Ievu Iltneri, Sandru Krastiņu, Jāni Mitrēvicu, Ģirtu Muižnieku un Edgaru Vērpi, informēja mākslas salonā pārstāvji.