Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Māksla

SEB stipendiju glezniecībā šogad iegūst Madara Kvēpa

25. jūlijā Cēsu Mākslas festivāla svinīgajā atklāšanas pasākumā tika paziņots SEB stipendija glezniecībā laureāts. Stipendiju par darbu Snellena tests. Vingrinājum saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas Maģistra programmas, Glezniecības apakšnozares, 1. kursa studente Madara Kvēpa, informēja Latvijas Mākslas akadēmijas sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Ozola.

Mazā Venēcija ar delfīnu. Ievas Putniņas un Ivara Grāvleja vienas dienas izstāde Torņakalnā © DIENA

Aizveram acis un iztēlojamies, ka esam pie jūras, bet īstenībā atrodamies kaut kur netālu no Torņakalna – improvizētajā galerijā Mazā Venēcija (Akmeņu ielā 26, Rīgā) sestdien, 1. augustā, plkst. 18 notiks mākslinieku Ievas Putniņas un Ivara Grāvleja vienas dienas izstāde ar svinīgo nosaukumu Latvijai 102, kurai par godu top īpaša kārtainā putuplasta torte ar Rīgas laku un krāsu rūpnīcas spīdīgās brūnās krāsas laku tās glazējumā. Mmm!

Kolekcionēšana kā iedvesmas avots. Deviņu autoru zinķārības kabineti Latvijas Fotogrāfijas muzejā © DIENA

Latvijas Fotogrāfijas muzejā no 24. jūlija ir aplūkojama Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 starptautiskā izstāde Wunderkammer, kurā piedalās mākslinieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Spānijas un Vācijas. "Iedvesmojoties no intereses par ziņkārības kabinetiem, man radās doma izveidot izstādi ar darbiem, kuru radīšanā mākslinieki ir izmantojuši savas vai citu veidotas kolekcijas," stāsta izstādes kuratore Šelda Puķīte.

Jasmuižā notiks ikgadējie keramikas cepļa kurināšanas svētki

Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīcā–ceplī Jasmuižā 7. un 8. augustā notiks ikgadējais keramikas cepļa kurināšanas pasākums. Šogad muzejs aicina ne tikai uz keramikas cepļa kurināšanu un atvēršanu, bet arī uz brīvdabas kino vakaru un tikšanos ar spēlfilmas Piļsāta pi upis radošo komandu, informēja pasākuma rīkotāji.

Viļņā atklās izstādi Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā

Piektdien, 24. jūlijā, Lietuvas Nacionālā mākslas muzeja Nacionālajā mākslas galerijā Viļņā tiks atklāta ceļojošā izstāde Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā – vērienīgs kopprojekts, veltīts Baltijas valstu 100 gadu neatkarības gadadienai. Izstāde jau guvusi atzinību Francijā un Igaunijā, kur to apmeklējuši vairāki simti tūkstošu skatītāju.

Nedaudz mulsuma. Mākslinieces Annemarijas Gulbes vērojums par citiem un izziņa par sevi © DIENA

"Meklēju atbildi, kādēļ to nemeklēju – vērojot, kā meklē citi," par savu darbu sēriju Love Re-search raksta jaunā fotogrāfe Annemarija Gulbe. Viņas pirmā personālizstāde Rīgā aplūkojama ISSP Galerijā (Berga bazārā), pie kuras maigi rozā tonī nokrāsotajām sienām pieliktas viņas fotogrāfijas ar privātiem mirkļiem no autores vienaudžu dzīves. Šī darbu sērija aizsākusies kā ISSP skolas diplomdarbs un turpinājusi attīstīties divi ar pusi gadu garumā (izstāde būs aplūkojama līdz pat 29. augustam).

Kauņā būs skatāma Janas Kukaines veidotā izstāde Siltumnīcas mūza(1)

No 25. jūlija līdz 30. augustam Kauņas Fotogrāfijas galerijā (Lietuva) būs skatāma kuratores Janas Kukaines izstāde Siltumnīcas mūza. Izstādē piedalās mākslinieces Irēna Giedraitiene (Irena Giedraitiene) no Lietuvas, Klēra Galagēra (Clare Gallagher) no Ziemeļīrijas, Jāna Koko (Jaana Kokko) no Somijas un Elīna Brasliņa no Latvijas, informēja izstādes kuratore.