Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Māksla

Liepājā pie Ziemeļu mola ir uzstādīta nāras skulptūra(5)

Tēlniekam Egonam Peršēvicam sadarbojoties ar mākslinieku Vari Siliņu, ir tapis starpdisciplinārs mākslas darbs Teika par Karostas nāriņu, kas patlaban skatāms jūrā pie Ziemeļu mola Liepājā, informēja projekta komunikācijas vadītāja Iveta Vēvere.

Tēlnieka Antona Rancāna bagātību sala © DIENA

Latgaliski sīksts, savos 80 ar astīti gados Antons Rancāns saglabājis asu un vērīgu skatu, atklātu un zinātkāru prātu, trāpīgu un kodolīgu valodu. "Kas tur daudz ko par sevi stāstīt, mani darbi paši par sevi runā," viņš teic, vezdams uz savas mājas augšstāvu, kur var nonākt pa paša darinātām koka kāpnēm (tās ārkārtas situācijas laikā pārbūvējis).

Jūrmalas pilsētas muzejā skatāma grafiķim Imantam Ozoliņam veltīta izstāde Limonāde

Jūrmalas pilsētas muzejā līdz 13. septembrim skatāma izstāde Limonāde, kas veltīta grafiķim Imantam Ozoliņam (1930-2018). Izstāde sniedz ieskatu autora radošajā mantojumā – laikaposmā no 20. gs. 60.-80. gadiem tapušas dzērienu etiķetes, gandrīz visiem Latvijas dzērienu ražošanas uzņēmumiem, informēja izstādes veidotāja Daina Vītoliņa.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs izsludina projektu konkursu(1)

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs izsludina projektu konkursu par mākslas darbu un objektu izstrādi Rīgas un reģionu pilsētu publiskajai telpai. Programma radīta kā atbalsta mehānisms vizuālās mākslas pārstāvjiem Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai, papildus ietverot kvalitatīvu pilsētvides uzlabošanu. Programmas kopējais piešķirtais finansējums ir 150 000 eiro. Tās ietvaros publiski izziņota konkursa kārtībā paredzēts izvēlēties un pēc tam izstrādāt 10 jaunus pilsētvides objektus Rīgā un reģionu pilsētās, informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra komunikācijas vadītāja Paula Jansone.

Rīgas biržā būs skatāma izstāde Mūsu muzejs. Valsts mākslas muzejam 100

No 5. septembra mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma izstāde Mūsu muzejs. Valsts mākslas muzejam 100 – veltījums vairs neeksistējošai kultūras institūcijai un tās darbiniekiem, kuru veidotais un saglabātais krājums turpina dzīvot Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijās, pētniecībā un izstādēs, informēja muzeja pārstāvji.

ISSP Galerijā notiks diskusija par cenzūru Latvijas mākslā(1)

18. augustā plkst. 18 ISSP Galerijā norisināsies diskusija Aizliegtā māksla, kurā kultūras un citu nozaru eksperti pievērsīsies ne tikai nesenajam cenzūras gadījumam mākslinieces Annemarijas Gulbes personālizstādē Love Re-search, bet arī plašāk runās par cenzūru mākslā, institūciju atbildību un sabiedrības aizspriedumiem, informēja galerijas pārstāvji.

Ar plašu atklāšanas programmu sāksies RIBOCA2 viss reizē zied

Ceturtdien, 20. augustā, no plkst. 12 līdz plkst. 19 Andrejsalas 200 tūkst. kvadrātmetru plašā teritorija uzņems pirmos RIBOCA2 viss reizē zied apmeklētājus. Šis īpašais notikums aizsāks filmas uzņemšanas procesu un tiks izgaismots ar performanču, sarunu, lekciju un darbnīcu programmu četru dienu garumā. Pirmā atklāšanas nedēļa tiks noslēgta svētdien, 23. augustā, ar programmu, veltītu dažādām paaudzēm un interesēm - RIBOCA2 Ģimenes dienu, informēja biennāles rīkotāji.

Radošā enerģija satiekas gaismā. Rīgas Sv. Pētera baznīcā - Nugzara Paksadzes gleznas un Andas Munkevicas stikls © DIENA

"Mūsu ceļi satikās pirms 20 gadiem, sadarbojoties interjera dizaina jomā. Andas idejas un radošās fantāzijas man likās ārkārtīgi interesantas. Viņas darbi ir drosmes un ekspresijas pilni. Rodas iespaids, ka stikls kūst nevis krāsnī, bet mākslinieces enerģijas ietekmē," teic Latvijā dzīvojošais gruzīnu mākslinieks Nugzars Paksadze par stikla mākslinieci Andu Munkevicu, kuru viņš uzaicinājis veidot kopīgu izstādi Satikšanās gaismā, kas no 13. augusta līdz 1. novembrim nu būs skatāma Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

LMA studentu modes skates tiešraidē tiks prezentētas 20 jauno modes mākslinieku kolekcijas

LMA studentu modes skate 26. augustā pirmo reizi tiks translēta tiešraidē no Latvijas Mākslas akadēmijas. Šogad tērpu kolekcijas skatītāju uzmanībai piedāvās 20 jaunie modes mākslinieki, demonstrējot savu interpretāciju par modi kā daudzpusīgu radošās izpausmes veidu, kas, mijiedarbojoties ar mākslu un telpu, simboliski attēlo atgriešanos pie pamatvērtībām jeb akadēmijas rūpīgi lolotajiem dārgumiem, informēja LMA pārstāvji.

Viss reizē zied Andrejostā © DIENA

No 20. augusta līdz 13. septembrim Andrejostas teritorijā norisināsies Otrā Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) viss reizē zied, kura tika iecerēta kā nākotnes valdzinājuma atjaunošana – caur mākslas darbiem piedāvāt pievilcīgākus rītdienas scenārijus un gūt jaunas atbildes par to, kā ekoloģisko, ekonomisko un sociālo pārmaiņu virpulī būt cilvēkam.

Liepājas muzejā atklās japāņu grafikas izstādi

26. augustā plkst. 17 Liepājas muzejā atklās izstādi Kabuki 歌舞伎. Japānas 19. gadsimta ukijo-e, parādot kabuki teātra aktieru attēlojumu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā esošajos Japānas Edo perioda krāsainajos kokgriezumos jeb ukijo-e, informēja muzeja pārstāvji.