Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Teātris

Izsludināta Starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo Novus programma

Vakar, 12. jūnijā, tukšajā skolas ēkā Aristida Briāna ielā 13 notika 15. Starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo Novus programmas atklāšanas svētki, kuros par festivāla viesizrādēm stāstīja skatītāji Santa Remere, Francis Virtmanis, Andris Breže, Māra Lāce un Armands Siliņš, tādējādi uzsverot to, cik būtiska loma ikvienā teātra izrādē un festivālā ir tieši skatītājam, pastāstīja festivāla pārstāve Gundega Laiviņa.

Aizejošais laikmets © DIENA

"Pirmo reizi esmu situācijā, kad veidoju izrādi kopā ar aktieriem, kurus nepazīstu. Tā man ir jauna pieredze. Aktieru ansamblis ir kā putna bērni, kas jābaro – ar garīgo maizi. Vajag iedot milzīgi daudz intelektuālās un emocionālās informācijas, lai aktieris varētu sākt strādāt. Un kas ne mazāk svarīgi, viņi ir jāiedvesmo un jāaizrauj ar ideju," saka aktrise un režisore Dita Lūriņa.

Dailes teātris beidz 99. sezonu un apbalvo labākos darbiniekus

Ar četrām koncertizrādēm Spanovska ballīte – 5. sērija Dailes teātra kolektīvs ir beidzis 2018./2019. gada sezonu. Pēc pēdējā koncerta svētdienas vakarā tika apbalvoti labākie darbinieki kolēģu vērtējumā, informēja teātra pārstāve Laura Leimane.

Nezinkaskuriens Valmierā © DIENA

Ar deviņām izrādēm, izzinošām aktivitātēm un devīzi Dzīvā pilsēta no 2. līdz 4. augustam notiks Valmieras vasaras teātra festivāls, kas ielūdz pie sevis bērnus, pusaudžus un viņu vecākus.

Augustā Valmieras teātris ar izrādēm viesosies Rīgā

Rīgā no 13. līdz 18. augustam notiks ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes. Jaunajā Rīgas teātrī (Miera 58a) un Stūra mājas pagalmā (Brīvības 61) skatītājiem būs iespēja apmeklēt trīs skatītāju iemīļotus iestudējumus – Kaķis uz nokaitēta skārda jumta, Venēra kažokādā un Meža meitas, informēja teātra pārstāve Marta Cekule.

Zināma Valmieras vasaras teātra festivāla programma

Ar deviņām izrādēm, izzinošām aktivitātēm un devīzi Dzīvā pilsēta no 2. līdz 4. augustam Valmieras vasaras teātra festivāls aicina mesties piedzīvojumu virpulī bērnus, pusaudžus un viņu vecākus, informēja festivāla pārstāve Liena Kreišmane.