Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Teātris

Kautiņš ar Šekspīru © DIENA(2)

Liepājas teātra jauniestudējumā Šekspīrs ir nepārprotami redzams, ka režisora Elmāra Seņkova dauzonīgo ideju aktieru ansamblis uzņēmis ar azartu un ļauj vaļu košai groteskai.

Liepājas teātrī top iestudējums Mēness neredzamā puse

Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē Lielais dzintars režisore no Lietuvas Monika Klimaite iestudē izrādi Mēness neredzamā puse, kuras pirmizrāde gaidāma 7. decembrī. Režisore, kura ieguvusi izglītību gan Lietuvā, gan Lielbritānijā, kā arī piedalījusies dažādās mākslas laboratorijās daudzviet pasaulē, Liepājā strādā pirmo reizi, informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Stāsts par mirkļa baudīšanu. Pēc Remarka populārā romāna tapis jauns oriģinālbalets Trīs draugi(1)

Kopš Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis uzzināja, ka Krievijas režisors un kādreizējais dejas mākslinieks Sergejs Zemļanskis veido plastiskās drāmas teātra izrādes bez vārdiem, viņš prātojis, kā būtu, ja viņš tās iestudētu ar dejotājiem. Pirms diviem gadiem satiekoties izrādījies, ka šāda ideja bijusi arī Sergejam Zemļanskim un viņa pastāvīgajai radošajai komandai. Tā dzima doma par jauna oriģinālbaleta Trīs draugi radīšanu. Tas tapis pēc Ēriha Marijas Remarka populārā romāna motīviem un piedzīvos pasaules pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operā un baletā 29. novembrī.

FOTO: Spēlmaņu naktī triumfē Elmārs Seņkovs un Pūt, vējiņi!(7)

Spēlmaņu naktī triumfu piedzīvoja Elmāra Seņkova izrāde Pūt, vējiņi!, kas saņēma Grand Prix balvu, tāpat režisors plūca uzvaras laurus kategorijā Gada režisors, informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāvis Ričards Vorobjovs. Balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā saņēma Valmieras Drāmas teātra aktieris Rihards Rudāks un Liepājas teātra aktieris Jānis Dreiblats.

Meklēt, radīt, atrast © DIENA

Sestdien, 23. novembrī, tiks pasniegtas Spēlmaņu nakts balvas par 2018./2019. gada sezonas sasniegumiem teātra mākslā. Kategorijā Gada debija vai jaunie skatuves mākslinieki ir nominēti astoņi jaunie profesionāļi. KDi aicināja viņus atbildēt uz diviem jautājumiem.

FOTO: Pirmizrādi piedzīvojis Alvja Hermaņa iestudējums Baltais helikopters(4)

Ceturtdien, 21. novembrī, Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvoja Alvja Hermaņa veidotā izrāde Baltais helikopters. Izrādes sižets balstīts patiesos notikumos un stāsta par iepriekšējā Katoļu baznīcas pāvesta - Benedikta XVI - noslēpumaino atkāpšanos no amata. Galvenajā lomā - Mihails Barišņikovs. Novembrī un decembrī repertuārā paredzētās izrādes jau izpārdotas. Tirdzniecība uz februāra izrādēm tiks uzsākta decembra sākumā.

Prāts un jūtīgums © DIENA

Dailes teātrī 23. novembrī notiks gada balvas teātrī Spēlmaņu nakts 2018/ 2019 svinīgā apbalvošanas ceremonija, kurā balvu Par mūža ieguldījumu teātra mākslā saņems Liepājas teātra aktieris Jānis Dreiblats un Valmieras Drāmas teātra aktieris Rihards Rudāks. Riharda Rudāka varoņi bieži šaubās un nonāk sarežģītu lēmumu priekšā.

Tāds… ačgārns aktieris © DIENA(2)

Dailes teātrī 23. novembrī notiks gada balvas teātrī Spēlmaņu nakts 2018/ 2019 svinīgā apbalvošanas ceremonija, kurā balvu Par mūža ieguldījumu teātra mākslā saņems Liepājas teātra aktieris Jānis Dreiblats un Valmieras Drāmas teātra aktieris Rihards Rudāks. Jānis Dreiblats Liepājas teātrī – tas patiešām ir teātra pamatos iemūrēts mūžs.

Kirila Serebreņņikova izrādei Outside izsludināta papildizrāde

21. un 22. janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī notiks šī gada Aviņonas festivāla gaidītākā notikuma un sensācijas – režisora Kirila Serebreņņikova izrādes Outside (Ārpus) - viesizrāde. Lielās publikas intereses dēļ biļetes uz abām izrādēm tika izpirktas trīs dienu laikā, tāpēc rīkotāji izsludina papildizrādi, kas notiks 23. janvārī, informēja Pētera Avena labdarības fonda Paaudze pārstāve Inga Vasiļjeva.

Dirty Deal Teatro top izrāde bērniem Miega peles

30. novembrī Dirty Deal Teatro pirmizrādi piedzīvos iztēles pīkstiens vienā cēlienā Miega peles. Jaunās un daudzsološās dramaturģes Lindas Rudenes un režisores Paulas Pļavnieces izrādē prieku par radošu trakulību spēs noķert ne tikai bērni, bet arī pieaugušie, informēja teātra pārstāvji.

Latvijas Kultūras akadēmijas studentu izrāde 731. solis viesosies Sanktpēterburgā

21. novembrī Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas 3. kursa studenti ar Valmieras drāmas teātrī iestudēto izrādi 731. solis pēc Fjodora Dostojevska romāna Noziegums un sods motīviem viesosies Krievijas Valsts skatuves mākslas institūtā Sanktpēterburgā, informēja LKA Radošās darbības centra vadītāja Kristīne Freiberga.

Varaskāre, asinis un jestra ālēšanās. Liepājas teātrī tapis melnā humora pilns trilleris Šekspīrs

Kas sanāk, kad uz vienas skatuves, turklāt stilizētā mūsdienu vidē, telšu pilsētiņā satiekas un varas spēlēm ļaujas virkne Viljama Šekspīra lugu varoņu, kuru ceļi iepriekš nav krustojušies? Sanāk kārtīgs trilleris, kur ir daudz līķu, asiņu un arī daudz melnā humora. Vismaz tā tas ir Liepājas teātrī tapušajā iestudējumā Šekspīrs, kas pirmizrādi piedzīvos sestdien, 16. novembrī.