Laika ziņas
Šodien
Migla

Ziņas

Mācībās Juglas kanālā tiks imitēta naftas produktu noplūde

Trešdien, 31. jūlijā plkst. 10 Juglas kanālā, Meieru ielas galā, Rīgā, notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) organizētās praktiskās mācības, kurās tiks imitēta naftas produktu noplūde ūdenī, aģentūrai LETA pavēstīja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Noslēdz līgumu par 32 elektrovilcienu piegādi(11)

Pirmie jaunie elektrovilcieni Latvijā sāks kursēt 2022. gada pirmajā pusē, otrdien žurnālistiem pēc līguma parakstīšanas ar Čehijas uzņēmumu Škoda Vagonka pastāstīja a/s Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.

Apinis: Lokālo baiļu ekoloģija jeb koncertzāles Latvija atklāšana Ventspilī © DIENA(59)

Tas ir stāsts par baiļu ekoloģiju– par bailēm piedalīties Ventspils koncertzāles–mūzikas skolas Latvija atklāšanā. Par bailēm atklāti priecāties par šādas unikālas koncertzāles atklāšanu, par latvisku priekšnesumu un izcilu latviešu izpildītājmākslu Nacionālā simfoniskā orķestra, Nacionālā kora un Ventspils koru izpildījumā. Nu kaut vai padalīties ar savu prieku publiskajā telpā, portālos vai sociālajos tīklos.

KP ierosinājusi pārkāpuma lietu pret Rīgas domi un Getliņi EKO(4)

Konkurences padome (KP) par iespējamu Eiropas Savienības (ES) dibināšanas līguma pārkāpumu šobrīd ierosinājusi pret Rīgas domi un Getliņi EKO pārkāpuma lietu, kas varētu arī noteikt pagaidu noregulējumu par līguma pārslēgšanas iesaldēšanu, šorīt intervijā LTV raidījumam Rīta Panorāma sacīja KP vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Nešķirot atkritumus izmaksās dārgāk © DIENA(8)

Topošie Rīgas domes (RD) saistošie noteikumi, kas ieviesīs izmaiņas atkritumu apsaimniekošanā, ietver arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) konstatēto problēmu risinājumus, Dienai norāda RD Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes vadītāja Evija Piņķe. Viņa uzsver, ka jaunie saistošie noteikumi drīzumā tiks virzīti apstiprināšanai Rīgas domē, "taču, ņemot vērā, ka šis ir tikai projekts, ir iespējamas arī izmaiņas".

Latvijā gaidāma mākoņaina diena

Šodien Latvijā gaidāma mākoņaina diena un debesis skaidroties varētu vien pēcpusdienā, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Vairs nebūs iespējams atstāt bez ievērības iestādēm radītos zaudējumus © DIENA(16)

Pēc divām dienām – 1. augustā – stājas spēkā grozījumi Valsts kontroles (VK) likumā, kas revīzijas iestādei dos tiesības piedzīt nelikumīgu darbību rezultātā radītos zaudējumus. VK gan cer, ka tas darbosies vairāk kā preventīvs pasākums un zaudējumi nemaz netiks radīti, jo ierēdņi zinās, ka par to būs jāatbild. Iepriekš iestādes neesot jutušas pienākumu atgūt zaudējumus, arī tad, ja tie bijuši acīmredzami.

Dīvaina taktika – lauzt līgumus © DIENA(25)

Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) lēmumu lauzt līgumu ar pilnsabiedrību Rere Būve 1 par Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēkas rekonstrukciju intervijā Romānam Meļņikam komentē RERE Būve valdes priekšsēdētājs Valdis Koks.

Broka tikusi pie jauna amata LU(30)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja redzeslokā aizdomās par iespējamām koruptīvām darbībām nonākusī Latvijas Universitātes (LU) rektora vietniece Baiba Broka (NA) tikusi pie jauna amata Latvijas Universitātē (LU) - viņa iecelta par eksperti juridiskajos jautājumos administrācijas atbalsta grupā, vēstīja TV3 Ziņas.

Otrdien visā Latvijā gaidāms apmācies laiks

Otrdien visā Latvijas teritorijā gaidāms apmācies laiks, turklāt daudzviet iespējams ne tikai lietus, bet arī pērkons, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.