Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Vakcinācija – atslēga visam © DIENA

Sejas aizsargmaskas, roku un virsmu dezinfekcija, distances ievērošana un regulāra telpu vēdināšana ir galvenās epidemioloģiskās drošības prasības, kas būs jāievēro pēc nedaudz vairāk nekā diviem mēnešiem paredzētajās pašvaldību vēlēšanās. To organizēšanas ugunskristības Covid-19 pandēmijas apstākļos bija pērn notikušās Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanas.

Stacionēto Covid-19 pacientu skaits atkal nokrities zem 700

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoti 66 Covid-19 pacienti, tostarp astoņi pārvesti, bet kopējais esošo ar koronavīrusu sirgstošo pacientu skaits sarucis no 716 pirmdien līdz 696 otrdien, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

Tele2 novirza aptuveni 100 000 eiro Latvijas ģimeņu stiprināšanai

Mobilo sakaru operators Tele2 novirzīs aptuveni 100 000 eiro aktivitātēm, kas paredzētas ģimeņu stiprināšanai ZZ Čempionāta ietvaros. ZZ Čempionāts šogad pandēmijas apstākļos koncentrēsies uz ģimeņu, nevis skolu klašu saliedēšanu, kā tas bija iepriekšējos 14 gadus, portālu Diena.lv informēja Tele2.

Pētījums: Tradicionālās cigaretes ir galvenais smēķēšanas uzsākšanas veids

Eiropas Komisijas pasūtītā sabiedriskās domas pētījuma īpašā Eirobarometra dati liecina, ka ~80% smēķētāju savu smēķēšanas pieredzi ir sākuši un arī turpina ar tradicionālajām cigaretēm, kamēr līdz 2% sākuši lietot nikotīnu ar bezdūmu produktiem – e-cigaretēm, karsējamo tabaku vai snus. Pētījumā atklāts, ka bezdūmu produktus smēķētāji izvēlas, lai samazinātu tradicionālo cigarešu smēķēšanu, un 30% smēķētāju šie produkti palīdzējuši smēķēšanu atmest pilnībā.

Starp atbalstu un piesardzību © DIENA

Eiropas Komisija (EK) ir nākusi klajā ar priekšlikumu ieviest digitālo zaļo sertifikātu, kas darbotos visā Eiropas Savienībā (ES). "Digitālais zaļais sertifikāts veicinās drošu un brīvu pārvietošanos Covid-19 pandēmijas laikā ES. Tas būs pierādījums tam, ka persona ir vakcinēta pret Covid 19, ir saņēmusi negatīvus testa rezultātus vai ir to pārslimojusi," norāda EK.

Brīvdienās pret Covid-19 cer vakcinēt līdz pat 12 000 cilvēku dienā

Lieldienu brīvdienās desmit Latvijas pilsētās darbu būs gatavi sākt masu vakcinācijas centri, kuros katrā plānots vakcinēt 500 līdz 1500 cilvēkus dienā, attiecīgi kopējais vakcinēšanas apjoms varētu sasniegt 10 000 - 12 000 cilvēkus dienā, šorīt LTV Rīta panorāmā stāstīja Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča.

Darbu sāk Ekonomisko lietu tiesa

Šodien darbu sāks Ekonomisko lietu tiesa (ELT), kuras kompetencē būs izskatīt lietas par koruptīviem noziegumiem gan privātajā, gan publiskajā sektorā, kā arī par nodarījumiem, kas saistīti ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.