Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Linkaits atsakās komentēt skandalozo audita ziņojumu par lidostu Rīga © DIENA(10)

Pēc četras darba dienas ilgušas, acīmredzami apzinātas vilcināšanās, satiksmes ministrs Tālis Linkaits ar sabiedrisko attiecību padomnieces starpniecību Dienai atteicās sniegt atbildes uz jautājumiem saistībā ar atklātībā nonākušā audita slēdzienu par iespējamiem pārkāpumiem iepirkumu procedūru īstenošanā lidostā.

Starp rindām sadzird cerības © DIENA(3)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājums paredz pēc administratīvi teritoriālās reformas (ATR) republikas pilsētas statusu atstāt tikai Rīgai un Jūrmalai. Tam nepiekrīt Liepājas pašvaldība, kurai saskaņā ar reformas projektu tiktu pievienoti Grobiņas, Durbes, Aizputes, Pāvilostas, Rucavas, Nīcas, Vaiņodes un Priekules novadi. Arī šie astoņi novadi uzskata, ka tiem un pilsētai jābūt atsevišķām pašvaldībām. Tiesa, nav skaidrs, kur varētu būt potenciālā Lejaskurzemes novada centrs.

Nebēg, bet negrib nozarei nodarīt ļaunu © DIENA(7)

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Dace Ķezbere jūtoties politiķu nesadzirdēta, un, lai viņas vadībā padomi "neliktu zem sitiena", septembrī viņa plāno atkāpties no amata.

Svarīgais komercnoslēpums © DIENA(5)

Aizbildinoties ar savu komercnoslēpumu, portāls Delfi un televīzijas kanāli TV3 un Pirmais Baltijas kanāls (PBK) ir aizlieguši nodibinājumam Riga.lv publiskot ar tiem slēgtos līgumus, kuri sniegtu skaidrību, kādus tieši maksas pakalpojumus šie mediji gadiem ilgi ir snieguši slavenajai Rīgas domes struktūrai. Turklāt Delfi un PBK apmaksātu informāciju ir turpinājuši izvietot vēl šopavasar.

Gribējās sākt dzīvot sev! © DIENA(7)

"Jauniešiem, kuri man jautā par darba perspektīvām ārzemēs, vienmēr saku – lai brauc un izmanto iespējas, jo tas norūda. Tur no bērna kļūst par pieaugušo, un ir jācīnās, vienalga, kādu darbu darot," uzskata Zane Pirsko, kafejnīcas Tērbata vadītāja Valmierā. Pēc vairākiem Spānijā un Anglijā pavadītiem gadiem 2017. gadā Zane atgriezās Valmierā. "Ir gana būts projām, bet, iespējams, kādreiz man gribēsies gūt vēl kādu ārzemju pieredzi. Taču jāsaprot, ka jebkurā jaunā vietā būs jāsāk no nulles, arī atgriežoties Latvijā. Bet atgriešanos nenožēloju ne dienu. Ir bijuši pārdomu brīži, ko ar savu personību, varēšanu un gribēšanu būtu varējusi sasniegt Londonā. Es varēju daudz, bet vai tas man vajadzīgs?" spriež Zane.

Dzelzceļa nozarē strādājošos svētkos priecēs Prāta vētra(2)

Atzīmējot simto gadskārtu kopš Latvijas dzelzceļa (LDz) pirmsākumiem, Latvijas dzelzceļnieku un satiksmes nozares darbinieku arodbiedrība un Latvijas dzelzceļa nozares darba devēju organizācija kopā ar LDz un citiem dzelzceļa transporta nozarē Latvijā strādājošiem uzņēmumiem pulcēsies uz jubilejas koncertu.

Polārlāču vairāk nekā iedzīvotāju: Latvijas zinātnieki dodas uz Svalbāru © DIENA(6)

"Vai mums nav ko pētīt Latvijā? Protams, ka Latvijā ir daudz neizpētītā, paralēli veicam ģeoloģiskus pētījumus arī šeit, bet ledāji ir tā joma, kas mūs vilina visvairāk. Uzskatu, ka Latvijai ir jālepojas, ka tā pamazām iesaistās arī ledāju un polāro apgabalu pētniecībā," saka Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes (LU ĢZZF) ģeologs un pētnieks Dr. ģeol. Kristaps Lamsters – viens no Latvijas zinātniekiem, kurš augustā pētīs ledājus Svalbāras arhipelāgā – Norvēģijas teritorija Arktikā ar īpašu starptautisku statusu. Ekspedīcijā piedalīsies arī LU ĢZZF ģeologs un pētnieks Dr. ģeol. Jānis Karušs, doktorants Pēteris Džeriņs un zinātniskā institūta BIOR pētnieks Ingus Pērkons.

VID reliģiskajām organizācijām skaidro grāmatvedības kārtošanas prasības © DIENA(52)

Reliģisko savienību un atbildīgo institūciju pārstāvji otrdien kopīgi diskutēja par reliģisko organizāciju patiesā labuma guvējiem, kā arī izskatīja jautājumus, kas skar reliģisko organizāciju grāmatvedības noteikumus, stāsta Tieslietu ministrijas (TM) pārstāve Lana Mauliņa. "Sēdes laikā dalībniekiem Valsts ieņēmumu dienests (VID) izskaidroja jautājumus par grāmatvedības kārtošanas prasībām un to ievērošanu reliģiskajās organizācijās. Reliģisko konfesiju pārstāvjiem tika izskaidrotas regulējuma piemērošanas prasības attiecībā uz patiesā labuma guvēju noskaidrošanas principiem un kārtību reliģiskajās organizācijās un to iestādēs, kā arī prasībās attiecībā uz pienākumu sniegt informāciju Uzņēmumu reģistram par patiesā labuma guvējiem," norāda Mauliņa.

Tiltu būvnieki gaida prognozējamību © DIENA(1)

Tiltu būvnieki Latvijā grib strādāt, bet, tā kā valsts mērogā nav izstrādāta programma tiltu sakārtošanai, uzņēmumi nevar būt pārliecināti, ka, nodarbojoties tikai ar to, ilgtermiņā būs iespējams nodrošināt darbu, tādēļ šādi uzņēmumi mēdz arī paplašināt savas darbības jomas. Tā Dienai satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) pausto, ka Latvijā pazuduši tiltu būvnieki, komentē biedrības Latvijas Ceļu būvētājs valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.