Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Atbraucējiem lidostā un ostā Covid-19 testus vairs neveiks(11)

No pirmdienas, 18.maija, atsākoties regulārajiem lidojumiem, atbraucējiem no ārvalstīm Covid-19 testus vairs neveiks lidostā vai ostā uz vietas, bet šīs personas testiem varēs pieteikties vispārējā kārtībā, piemēram, sazinoties ar savu ģimenes ārstu vai zvanot pa tālruni 8303, portālam Diena.lv pavēstīja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Naktī Vidzemē un Latgalē gaidāmas salnas

Naktī uz otrdienu minimālā gaisa temperatūra Latvijā būs -1..+4 grādi, Kurzemes piekrastē līdz +6 grādiem, un aukstākais laiks gaidāms Latgalē un Vidzemē, prognozē sinoptiķi.

Valsts kontrole brīdina par pieaugošo izdienas pensiju slogu(19)

Ja 2011. gadā izdienas pensiju izmaksai bija nepieciešami 45 miljoni eiro, tad 2020. gadā būs nepieciešami jau 77,4 miljoni eiro. Valsts uzņemto saistību apmērs izdienas pensiju izmaksai nākotnē jau ir sasniedzis vismaz 4,5 miljardus eiro. Valsts kontroles (VK) ieskatā pie šādas situācijas attīstības, nepārskatot jau pastāvošās izdienas pensijas vai turpinot paplašināt to saņēmēju loku, nākotnē izdienas pensijas var kļūt par teju vai nepanesamu slogu valsts budžetam. Tādēļ ir nepieciešama steidzama politiska izšķiršanās par turpmāko rīcību šajā jautājumā, pārskatot un, ja nepieciešams, sašaurinot izdienas pensiju saņēmēju loku, uzsvērts VK izplatītajā paziņojumā.

Pases un eID kartes izsniegs tikai pēc iepriekšēja pieraksta(1)

No 18. maija līdz ārkārtējas situācijas atcelšanai Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) personu apliecinošus dokumentus noformēs un izsniegs tikai pēc iepriekšēja pieraksta, atceļot pakalpojuma saņemšanas iespēju rindas kārtībā, portālu Diena.lv informēja PMLP.

Burovs mudina RNP audita materiālus nodot prokuratūrai(5)

Bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (Gods kalpot Rīgai), kura vadības laikā dome tika atlaista, ir pārliecināts, ka pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) darbības audita materiāli ir jānodod prokuratūrai, aģentūrai LETA pavēstīja pats Burovs.

Nesagraut jau esošo sistēmu © DIENA(1)

Publiskotais auditorkompānijas Ernst & Young veiktais SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) darbības audita slēdziens, ka Rīgas domes līdzdalība RNP nav lietderīga un būtu jāizbeidz, uzjundīja plašu rezonansi, īpaši ņemot vērā daudzos skandālus, kas saistīti ar RNP darbību un šā uzņēmuma pārvaldību. Taču šobrīd ir visai pāragri prognozēt, vai RNP tiks pakāpeniski virzīts uz likvidāciju, nododot tā apsaimniekotos īpašumus privātajiem tirgus dalībniekiem, vai arī tiks lemts par RNP daļēju vai pilnīgu privatizāciju.

Šonedēļ vēl gaidāmas salnas

Šonedēļ Latvijā turpināsies salnas, bieži spīdēs saule, gaidāms arī brāzmains vējš un nokrišņi, liecina sinoptiķu prognozes.