Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Dizainera Valda Celma izstāde Pieskārieni

No 23. marta līdz 21. aprīlim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, sagaidot mākslinieka Valda Celma 70. dzimšanas dienu, būs atvērta viņa pirmā personālizstāde Pieskārieni – unikālais dizains, kinētika, fotomontāžas, plakāts, kurā eksponēti vairāk nekā sešdesmit darbi, kas radīti laika posmā no divdesmitā gadsimta sešdesmito gadu beigām līdz mūsdienām.

Jau divdesmitā gadsimta septiņdesmito gadu vidū Valdis Celms kļuva par vienu no vadošajiem latviešu dizaina un kinētiskās mākslas teorētiķiem un praktiķiem. Par to liecina mākslinieka aktīva iesaistīšanās pilsētvides un interjera projektu izstrādāšanā un īstenošanā, eksperimenti ar krāsu, formu un kustību, kas viņam deva iespēju pārvērtēt telpas jēdziena izpratni, apzināt mākslas un vides attiecības. Valda Celma daiļradē dizains, neraugoties uz visu padomju politiskās sistēmas smagnējību, daudzu līmeņu cenzūru un aizliegumiem, kļuva par vienu no tām radošās darbības jomām, kurā tika radīti arī izteikti abstrakti trīsdimensionāli mākslas darbi.

Par saviem nozīmīgākajiem darbiem Valdis Celms uzskata divdesmitā gadsimta sešdesmito gadu beigās radītās fotokolāžas, radioteleskopa antenas dizainu (1971), kinētiskos objektus Rotējošie cilindri (1972), Daugava (1974), Pozitrons (1976), kinētisko skulptūru Bāka (1978, pēc Gustava Kluča darbu motīviem, kopā ar Andu un Māri Ārgaļiem). Šo darbu skices, projekti un fotodokumentācijas pirmo reizi tik plašā apjomā nodotas publiskai apskatei.

Par savdabīgu mākslinieka Valda Celma daiļrades vizītkarti kļuvis robežzīmes Rīga risinājums. Ekspozīcijai atlasītas vairākas skices, tehniskās un fotodokumentācijas, kā arī speciāli izstādei izgatavots burts "R" mērogā 1:2. Tādējādi apmeklētājiem tiek atgādināts par to, ka veiksmīgi dizaina projekti pārdzīvo savu laiku un ir pieņemami mūsdienās.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Lieldienās parasti apēdu:

Kopā nobalsojuši: 268

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Lieldienu frizūra

Grupas The Cure līderim Robertam Smitam tieši Lieldienās apaļa jubileja. Jau vismaz gadus trīsdesmit nemainīgais Smits 21. aprīlī svinēs sešdesmit

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja