Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Gaismas pilī atklās Latvijas Mākslas akadēmijas studentu bilžu grāmatu skati Daba

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 23. aprīlī plkst. 15 tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Grafikas katedra studentu bilžu grāmatu skate Daba, informēja LMA pārstāve Laura Ozola.

Daba ir Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Grafikas katedras studentu veidota bilžu grāmatu sērija bērniem un pusaudžiem. Visas sērijas grāmatas ir bilžu grāmatas bez teksta (silent book - angļu), tādējādi stāsti par dabu tiek stāstīti tikai vizuālā valodā - gluži tāpat kā mēs lielākoties uztveram dabu. Sērijas ietvaros jaunie ilustratori stāsta par dabu no dažādiem skatpunktiem, parādot to, cik dažāda ir dabas loma mūsu dzīvē. Daba ir bezgalīgs iedvesmas avots neparastiem stāstiem, plaši interpretējot dabas jēdzienu un tā būtību. Vai bebrs ir labs santehniķis? Kas var izaugt no brīnumainām sēklām? Kā draudzēties diviem magnētiem un ko ezis var iesākt ar atkritumu kalnu? To visu jūs uzzināsiet jauno mākslinieku radītajās grāmatās! Apjomīgajā 23 bilžu grāmatu izstādē būs aplūkojami arī ilustrāciju oriģināli, sniedzot izstādes apmeklētājiem iespēju salīdzināt oriģinālu ilustrāciju un tipogrāfiski drukāto versiju.

Jau ceturto gadu LMA Grafikas katedras studenti sadarbībā ar platformu Latvian Literature piedalās Boloņas Bērnu grāmatu tirgū Itālijā. Studentu radītie ilustrētie stāsti no 1. līdz 5. aprīlim bija apskatāmi Latvijas stenda ekspozīcijā un guva tirgus apmeklētāju ievērību. Dalība Boloņas Bērnu grāmatu tirgū četru gadu laikā ir nesusi vērā ņemamus augļus, jo ik gadu kāds no LMA jaunajiem ilustrācijas talantiem nonāk Latvijas vai ārvalstu izdevēju uzmanības lokā, piedāvājot māksliniekiem veidot ilustrācijas profesionālās izdevniecībās.

Ar studentu darbiem tuvāk varēs iepazīties radošajā darbnīcā bērniem, sestdien, 27. aprīlī plkst. 13, kuru vadīs četras no izstādes grāmatu autorēm - Evija Pintāne, Līva Ozola, Kristīne Martinova un Kristiāna Doroščonoka.

Izstādē piedalās: Aija Pastare, Aleksandra Runde, Anita Rupeika, Anna Dzērve, Dina Danosa, Elīna Krima, Evija Pintāne, Guna Poga, Ingrīda Ivane, Jūlija Blaževiča, Katerina Namavīra, Katrina Eihe, Kristiāna Doroščonoka, Kristīne Martinova, Linda Jākobsone-Viškere, Līva Ozola, Mārtiņš Dziļums, Renāte Kloviņa, Santa Senkāne, Svens Neilands, Valentin Orange, Vivianna Maria Stanislavska.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja