Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +2 °C
Daļēji saulains
Sestdiena, 2. marts
Luīze, Laila, Lavīze

Konkursam aicina pieteikties labākos Latvijas jaunos mākslas kuratorus

Rīgas Fotogrāfijas biennāle NEXT 2023 un Latvijas Mākslas akadēmija līdz 12. oktobrim aicina pieteikties konkursam Jaunais kurators!

Līdz šī gada 12. oktobrim Latvijas jaunie mākslas kuratori aicināti pieteikt projekta koncepciju Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2023 (RFB – NEXT 2023) programmai. Konkursa uzvarētājam būs iespēja rīkot iecerēto izstādi Latvijas Mākslas akadēmijas izstāžu telpā Pilot RFB – NEXT 2023 programmas ietvaros nākošā gada maijā.

Konkursa Jaunais kurators! mērķis ir mākslas kuratoriem dot iespēju mainīt ierasto izstāžu veidošanas politiku vietējā mērogā. Ar konkursa platformas palīdzību lokālais kļūst par globālo, starptautiskai mākslas videi piedāvājot projektus, kas būs nozīmīgi jaunpienācēji sabiedrībā aktuālo tēmu stāstījumā. Vienlaicīgi ar konkursa palīdzību tiek aktualizēta diskusija – cik liela nozīme mūsdienu mākslas un kultūras procesos ir kuratoram kā radošai personībai un mediatoram, lai arvien uzlabotu dialogu ar sabiedrību.

Konkursā, piesakot izstādes idejas aprakstu, mākslinieku sarakstu un izstādīt iecerēto darbu piemērus, piedalīties aicināti Latvijas jaunie kuratori, kuri ir savas karjeras sākumposmā. RBF – NEXT 2023 Jaunais kurators! laureāts tiks paziņots 15. novembrī.

Konkursa uzvarētāju noteiks starptautiska žūrija, kurā strādās kurators, mākslinieks, kritiķis un kuratoriālās platformas Publics mākslinieciskais vadītājs Pols O’Nīls (Paul O'Neill, IE), Somijas Laikmetīgās mākslas muzeja Kiasma kolekcijas galvenā kuratore, PhD Sāra Haklina (Saara Hacklin, FI), Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore un kuratore Solvita Krese (LV), mākslas zinātniece un kuratore, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektore Antra Priede (LV) un Rīgas Fotogrāfijas biennāles vadītāja un programmas kuratore Inga Brūvere (LV).

Rīgas Fotogrāfijas biennāles un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) sadarbības modelis sasaucas ar 2018. gada septembrī akadēmijā atklāto jauno specializāciju – Kuratora studijām Mākslas vēstures un teorijas apakšnozarē. Šādas specializācijas izveidi noteica mākslas vides procesu attīstība un studentu vēlme apgūt mākslas vēsturi un tās procesu attīstību ne tikai no ierastās vēsturiskās, monogrāfiskās pētniecības puses, bet arī paplašinot mākslas procesu interpretācijas dimensijas un to sasaisti ar citām radošajām vidēm, sociālajiem un politiskajiem notikumiem. Veidojot studiju saturu, ir svarīgi skatīt kuratora lomu kā starpnieku starp māksliniekiem, mākslas darbiem, skatītāju un sabiedrību, kā arī būt aktīviem sociālpolitisko notikumu tulkotājiem.

"Šodien fotogrāfija ir visur, un moderno tehnoloģiju straujās attīstības rezultātā nākas pārvērtēt attēlu nozīmi un to sniegto vēstījumu. Klasiskajam fotogrāfijas kā estētiska un dokumentējoša attēla uzstādījumam pievienojusies virkne citu priekšstatu, kas rada jauna satura apzināšanās nepieciešamību. Kā laika telpā ir mainījusies izpratne par fotogrāfiju un tās klātbūtni mākslas darba ietvaros?" pauž Rīgas Fotogrāfijas biennāles pārstāvji.

RFB un LMA konkurss Jaunais kurators! notiek jau otro reizi un tiek rīkots katru otro gadu biennāles programmas NEXT ietvaros. Pirmās konkursa uzvarētājas Tīnas Pētersones izstāde Lai iemīlētos, klikšķini šeit ar mākslinieku Elizabetes Ezergailes, Konstantīna Žukova un Krišjāņa Elvika dalību bija skatāma LMA izstāžu telpā Pilot (Rīgā, Vāgnera ielā 3) Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2021 programmas ietvaros.

Plašāka informācija par pieteikšanos konkursam Jaunais kurators! 2023 pieejama: http://www.rpbiennial.com/jaunais_kurators_pieteikties.html

Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. Fotogrāfija biennāles nosaukumā tiek izmantota kā apvienojošs jēdziens ļoti dažādām attēla veidošanas mākslinieciskajām praksēm, kas 21. gadsimtā turpina transformēt laikmetīgās mākslas valodu. RFB – NEXT programmā uzmanība tiek pievērsta Baltijas, Ziemeļvalstu un citu Eiropas valstu jaunajiem māksliniekiem un kuratoriem, kas vēl ir savas radošās karjeras sākumā. Iepazīstinot ar jauniem, perspektīviem autoriem, NEXT programma nodrošina redzamību un platformu, lai mākslinieki varētu pieteikt sevi plašākā kontekstā. 2023. gada pavasarī notiks ceturtais NEXT festivāls.

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) dibināta 1919. gadā - laikā, kad veidojās Latvijas Republika, un ir vadošā mākslas augstskola Latvijā jau 103 gadus. Iemiesojot radošuma un brīvības garu, LMA spējusi pastāvēt par savu neatkarību un mērķtiecīgi attīstīties – tā kļuvusi par reģionālā un Eiropas mērogā nozīmīgu mākslas institūciju, kuras mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu un konkurētspējīgu augstāko izglītību un vispusīgi attīstīt mākslu, dizainu un zinātni, tādējādi nodrošinot jaunrades un zinātniskās pētniecības vienotību un studiju nepārtrauktību.

Vairāk informācijas: www.rpbiennial.com un www.lma.lv.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

LNSO aicina uz kamermūzikas koncertu Veltījums mūzām

Ceturtdien, 7. martā, plkst. 19.00 Lielajā ģildē norisināsies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) kamermūzikas cikla koncerts Veltījums mūzām, kur klausītājiem būs piedāvāta iespēj...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja