Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Notiks pirmais ārstniecisko istabas augu simpozijs Rīgā

Ceturtdien, 2. augustā plkst.18 pie LU bijušās Bioloģijas fakultātes ēkas Kronvalda bulvārī 4 aicina ikvienu interesentu iepazīt istabas augu dziedināšanas tradīcijas ārstniecisko istabas augu simpozijā, kas norit Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) ietvaros.

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle sadarbībā ar Somijā dzīvojošu mākslinieku tandēmu Sašu Hūberi (Sasha Huber) un Petri Sāriko (Petri Saarikko) aicina piedalīties ārstniecisko istabas augu simpozijā. Tikšanās notiks sadarbībā ar telpaugu apmaiņas punkta Rīgā Mājas svētība idejas autorēm un vairākiem īpašiem viesiem, kurā tiks pārspriesti gan mītos un mutvārdu folklorā, gan zinātniskos faktos balstīti priekšstati par istabaugu īpašībām un iespējām tos pielietot ārstniecībā.

Ārstniecisko istabaugu simpozijā ar dažādiem pieredzes stāstiem dalīsies mākslinieki Saša Hūbere un Petri Sāriko, projekta Mājas svētība vadītājas Laura Ziemele un Renāte Pablaka, gan arī farmācijas zinātņu doktore un Organiskās sintēzes institūta farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadītāja Maija Dambrova un farmaceite, Rīgas Stradiņa universitātes doktorante Inga Sīle. Minētie viesi stāstīs par augiem un to īpašībām, kas visbiežāk iekļauti ticējumos, gan arī pastāstīs vairāk par tiem no to fitoķīmijas perspektīvas. 

Pasākuma laikā būs iespēja mainīties ar augiem, dāvināt tos un padot tālāk krietni saaugušos, kā arī iegūt jaunus, tāpēc ikviens ir aicināts uz pasākumu ņemt līdzi savus telpaugus – lielus un mazus, stādus un spraudeņus. Ar tiem varēs mainīties un dalīties atvasītēs. Puķupodi un zeme stādīšanai būs sarūpēti.

Dalība simpozijā ir bezmaksas un tas notiks latviešu valodā.

Simpozija autori, Saša un Petri, ir pētījuši latviešu dziedināšanas tradīcijas un biennāles ietvaros radījuši grāmatu Dziedināšana Remedies, kas ir kā turpinājums projektam, kas kopš 2011. gada norisinājies dažādās formās un izteiksmes veidos vairākās valstīs – Zviedrijā, Jaunzēlandē, Austrālijā, Haiti, Krievijā, Vācijā un Tasmānijā.  Mākslinieciskais pētniecības projekts grāmatas formātā apskata laikmetīgo pirtošanās praksi un ar pirts rituāliem saistītiem dziedināšanas paņēmieniem. Izdevumu iespējams iegādāties RIBOCA informatīvā centrā un galvenajā izstādes norises vietā – bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā.

 


No 2.jūnija līdz 28.oktobrim pirmo reizi norisinājās Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle, kas Rīgas un tās apkārtnes iedzīvotājiem un viesiem piedāvās mākslas ekspozīcijas 8 vietās.

Seko līdzi aktuālajam arī notikumam veltītajā Diena.lv sadaļā

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai saņēmi informatīvo vēstuli par EP vēlēšanām?

Kopā nobalsojuši: 728

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja