Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Notiks pirmais ārstniecisko istabas augu simpozijs Rīgā

Ceturtdien, 2. augustā plkst.18 pie LU bijušās Bioloģijas fakultātes ēkas Kronvalda bulvārī 4 aicina ikvienu interesentu iepazīt istabas augu dziedināšanas tradīcijas ārstniecisko istabas augu simpozijā, kas norit Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) ietvaros.

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle sadarbībā ar Somijā dzīvojošu mākslinieku tandēmu Sašu Hūberi (Sasha Huber) un Petri Sāriko (Petri Saarikko) aicina piedalīties ārstniecisko istabas augu simpozijā. Tikšanās notiks sadarbībā ar telpaugu apmaiņas punkta Rīgā Mājas svētība idejas autorēm un vairākiem īpašiem viesiem, kurā tiks pārspriesti gan mītos un mutvārdu folklorā, gan zinātniskos faktos balstīti priekšstati par istabaugu īpašībām un iespējām tos pielietot ārstniecībā.

Ārstniecisko istabaugu simpozijā ar dažādiem pieredzes stāstiem dalīsies mākslinieki Saša Hūbere un Petri Sāriko, projekta Mājas svētība vadītājas Laura Ziemele un Renāte Pablaka, gan arī farmācijas zinātņu doktore un Organiskās sintēzes institūta farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadītāja Maija Dambrova un farmaceite, Rīgas Stradiņa universitātes doktorante Inga Sīle. Minētie viesi stāstīs par augiem un to īpašībām, kas visbiežāk iekļauti ticējumos, gan arī pastāstīs vairāk par tiem no to fitoķīmijas perspektīvas. 

Pasākuma laikā būs iespēja mainīties ar augiem, dāvināt tos un padot tālāk krietni saaugušos, kā arī iegūt jaunus, tāpēc ikviens ir aicināts uz pasākumu ņemt līdzi savus telpaugus – lielus un mazus, stādus un spraudeņus. Ar tiem varēs mainīties un dalīties atvasītēs. Puķupodi un zeme stādīšanai būs sarūpēti.

Dalība simpozijā ir bezmaksas un tas notiks latviešu valodā.

Simpozija autori, Saša un Petri, ir pētījuši latviešu dziedināšanas tradīcijas un biennāles ietvaros radījuši grāmatu Dziedināšana Remedies, kas ir kā turpinājums projektam, kas kopš 2011. gada norisinājies dažādās formās un izteiksmes veidos vairākās valstīs – Zviedrijā, Jaunzēlandē, Austrālijā, Haiti, Krievijā, Vācijā un Tasmānijā.  Mākslinieciskais pētniecības projekts grāmatas formātā apskata laikmetīgo pirtošanās praksi un ar pirts rituāliem saistītiem dziedināšanas paņēmieniem. Izdevumu iespējams iegādāties RIBOCA informatīvā centrā un galvenajā izstādes norises vietā – bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā.

 


No 2.jūnija līdz 28.oktobrim pirmo reizi norisināsies Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle, kas Rīgas un tās apkārtnes iedzīvotājiem un viesiem piedāvās mākslas ekspozīcijas 8 vietās.

Seko līdzi aktuālajam arī notikumam veltītajā Diena.lv sadaļā

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja