Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Rīgā viesosies zviedru māksliniece Šerština Hamiltone

Piektdien, 18. maijā Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā plkst.18 ar lekciju Eksperimentālais dokumentālisms nanosabiedrībās un zinātnes jautājums feminismā uzstāsies zviedru māksliniece Šerština Hamiltone (Kerstin Hamilton).

Mākslinieces lekcija būs veltīta cilvēka un nanotehnoloģijas attiecībām, dokumentālisma jēdzienam un citām viņas mākslas darbos pārstāvētajām idejām.

Šerštinas Hamiltones (dz.1978.gadā Karstādē, Zviedrijā) mākslas projekti top, sadarbojoties ar dažādu nozaru pārstāvjiem - patlaban viņa strādā kopā ar dabaszinātniekiem nanotehnoloģijas jomā, pētot zinātnes laboratoriju arhitektoniskās, ekonomiskās un cilvēciskās ainavas un savienojot molekulas ar lielākām sociālajām struktūrām. Hamiltones darbi ir demonstrēti zinātnes festivālos, tehniskajās universitātēs un virknē izglītībai veltītu pasākumu, piemēram, 4s/EASST Conference: Science and Technology by Other Means Barselonā (2016) un Nordic Artistic Research Consortium Oslo (2017). Viņas darbi bija aplūkojami arī sekojošās izstādēs: The New Human, Moderna Museet, Stokholma (2016); SSE Art Initiative, Stokholmas Ekonomiskā augstskola (2016); Galleri Fotohof, Zalcburga (2015) un Biel/Bienne Festival of Photography (2015). Hamiltones iepriekšējo darbu vidū ir arī etnogrāfijas iedvesmoti projekti, kas izseko globālajām kapitāla plūsmām un darba praksei kādā Šrilankas zvejnieku ciematā un zviedru kalnrūpniecības kopienā.

Lekcijas tēmas sasauksies ar mākslinieces darbiem, kas pavisam drīz būs aplūkojami Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennālē (RIBOCA), - filma Zero Point Energy (Nulles punkta enerģija) (2016), kuras darbība norisinās tīrā telpā, atomlīmeņa nanopētījumu laboratorijā,  A World Made by Science (Zinātnes radīta pasaule) (2018), kas pievēršas saiknei starp nanodaļiņu zinātni un plašākiem jautājumiem ārpus laboratorijas sienām, kā arī fotoreportāžas sērija  The Science Question in Feminism (Zinātnes jautājums feminismā) (2018), kas priekšplānā izvirza 20. gadsimta zinātnieces. Lekcijā tiks plašāk apspriesti arī citi mākslinieci interesējošie jautājumi, piemēram, ko nozīmē būt cilvēkam nanotehnoloģiju laikmetā.

Ietekmējoties no tehnoloģiju pētniecēm un feministēm Donnas Haravejas (Haraway), Karenas Baradas un Sandras Hārdingas (Harding), savā lekcijā Hamiltone apspriedīs arī "dokumentālisma" jēdzienu, kas mūsdienās ir kļuvis par diskusiju un strīdu objekts gan politiskā ziņā, gan no mediju viedokļa. Savā priekšlasījumā māksliniece plāno pārbaudīt, vai termins "dokumentāls" ir vēl arvien lietojams, par spīti intensīvajai kritikai, kādai tas ir pakļauts. Viņai dalīsies ar ieteikumiem, kā dokumentālismu iespējams pozicionēt un kontekstualizēt laikmetīgās mākslas kontekstā un izvērtēs, vai Haraveja, Barada un Hārdinga piedāvā dokumentālisma sfērai interesantas un vērtīgas perspektīvas, vienlaikus tiecoties pārvarēt ar žanru saistītās problēmas un trūkumus. 


No 2.jūnija līdz 28.oktobrim pirmo reizi norisināsies Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle, kas Rīgas un tās apkārtnes iedzīvotājiem un viesiem piedāvās mākslas ekspozīcijas 8 vietās.

Seko līdzi aktuālajam arī notikumam veltītajā Diena.lv sadaļā

Top komentāri

melnais humors
m
Ja zviedriete un feministe, tad gan jau ka ir psihiski nenormāla.
reptilis
r
...,kad man bija maz informācijas par Zviedriju,tad domāju,ka tur dzīvo gudri cilvēki:((((
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Galvenais ir iztēle

Producente Kristele Pudane iesaka meklēt risinājumus ārpus rāmjiem

Par mūžīgo māla trauku pārtopot…

Apdzisis vēl viens Latgales podnieku ceplis – 9. augustā mūžībā aizgājis izcilais podnieks, biedrības Pūdnīku skūla dibinātājs, daudzu jauno podnieku skolotājs Evalds Vasilevskis (1953–2018).

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja