Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgas biennāle aicina uz ziedu brokastīm un sarunu par ilgtspējīgu dizainu

Šajā nedēļas nogalē Rīgas Centrāltirgū un nākamajā nedēļā Kronvalda parkā, pie bijušās LU Bioloģijas fakultātes, Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) aicina kopīgi šķetināt ar dabu saistītus jautājumus perfomancē un sarunā.

Vai zinājāt, ka kliņģerīte ir lieliski baudāma ēdama puķe un kresei piemīt salda, puķaina garša un vircoti piparota pēcgarša? Šo sestdien, 11. augustā, no plkst.9 līdz plkst.11 ikviens interesents tiek aicināts uz portugāļu izcelsmes, šobrīd Berlīnē dzīvojošās mākslinieces Marisas Benjamimas (Marisa Benjamim) performanci Floristorāns Rīgas Centrāltirgū, iepretim sakņu paviljonam. Performances laikā Benjamima atklās jaunus veidus, kā pagatavot un nogaršot puķes, dārzeņus, augus, eļļas, garšaugus un augļus. 

Sestdienas performance ir daļa no instalācijas Floristorāns, kas skatāma Mākslas stacijā Dubulti un ir tapusi Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles ietvaros. 

Savukārt otrdien, 15. augustā, plkst.18 sarunā ILGTSPĒJA UN PRIEKŠMETI: Dekodējot neredzamās struktūras ap mums dizaina labā kopā ar Klodu Oprī (Klaudiu Oprea), mākslinieku, pasniedzēju un permakultūras dizaineru no Lielbritānijas un dizaina pētnieci, inovāciju stratēģi no Ungārijas, Karinu Visonovu (Karina Vissonova). Sarunā abi runātāji centīsies pievērsties tādiem jautājumiem kā: Kas ir ilgtspēja?, Kas padara priekšmetu ilgtspējīgu? un Vai mūsu izraudzītais ceļš ved mūs uz tādu nākotni, kādu mēs meklējam ar ilgtspējīgu dizainu?. Lekcija notiks angļu valodā, pie mākslinieka Džeimsa Beketa instalācijas Pilsdrupas (Palace Ruin) Kronvalda parkā (Kronvalda bulvārī 4).

Pasākums notiek sadarbībā ar MAD – Starptautisko dizaina vasaras skolu, kura šogad veltīta biomīmikrijas tēmai, un tā norisināsiess Siguldā no šī gada 16. līdz 26. augustam. 10 dienu laikā vasaras skolas dalībnieki meklēs risinājumus cilvēka veselības un uztura problēmām, kombinējot dabaszinātnes ar praktiskām nodarbībām, kurās tradicionālā amatniecība apvienota ar mūsdienu tehnoloģijām. 

Ieeja abos pasākumos ir bez maksas un notiek biennāles publiskās programmas ietvaros, kurā ietilpst gan mākslinieku lekcijas, koncerti, performances, debates, radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem, filmu programma un citi pasākumi, kas norisināsies līdz šī gada novembrim.

Kā iepriekš ziņots, Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (Riga International Biennial of Contemporary Art - RIBOCA) ir vērienīga laikmetīgās mākslas izstāde, kas šogad norisinās pirmo reizi. Tajā piedalās 104 mākslinieki no dažādām pasaules valstīm, un tās ietvaros iespējams iepazīt 141 mākslas darbu 8 norises vietās Rīgā un Jūrmalā, kā arī pilsētvidē.


No 2.jūnija līdz 28.oktobrim pirmo reizi norisināsies Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle, kas Rīgas un tās apkārtnes iedzīvotājiem un viesiem piedāvās mākslas ekspozīcijas 8 vietās.

Seko līdzi aktuālajam arī notikumam veltītajā Diena.lv sadaļā

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja