Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Aicina uz nīderlandiešu mākslinieka Ērika Keselsa lekciju par neveiksmēm

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju aicina uz Ērika Keselsa (Erik Kessels) lekciju Lieliskās neveiksmes 26.aprīlī plkst.18:30 Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā (ieeja no pagalma). Pasākums norisināsies angļu valodā, ieeja bezmaksas.

Lekcijas ietvaros Ē. Keselss stāstīs par to, kā neveiksmes viņu iedvesmo jaunradei: "Mēs dzīvojam laikmetā, kurā lielāka daļa darbarīku, ko izmantojam, ir gandrīz tuvu ideālam. Pat mūsu datori, telefoni, aplikācijas un navigācijas sistēmas pieļauj kļūdas. Perfekcija nav labs sākumpunkts, lai radītu jaunas idejas, tādēļ dažkārt ir labi apzināti kļūdīties un no tā rast jaunus risinājumus. Sabiedrība mums māca izvairīties no kļūdām, bet radošiem un novatoriskiem cilvēkiem tās ir nepieciešamas."

Ērika Keselsa arī izdevis grāmatu Failed it!, kas veltīta neveiksmēm un kļūmēm. Tas ir neveiksmju ceļvedis, kas iepazīstina ar plašu spektru kļūmēm - no amatierfotogrāfu negadījumiem līdz nopietnām profesionālu dizaineru kļūdām. Ērika Keselsa asprātīgi atlasītais kļūdu materiāls ir gan izklaidējošs, gan iedvesmojošs, ļaujot kļūdas un neveiksmes ieraudzīt kā oriģinālas idejas.

Ēriks Keselss ir starptautiski atzīts nīderlandiešu mākslinieks, dizainers un kurators un kopš 1996. gada arī starptautiskās komunikāciju aģentūras KesselsKramer radošais direktors. Ē.Keselss izdevis vairāk kā 50 grāmatu, kurās viņš izmanto citu cilvēku, bieži vien amatieru, uzņemtus attēlus, ar savu atlasi un attēlu kombinācijām tiem piešķirot jaunu nozīmi. Ēriks Keselss ir alternatīvā, fotogrāfijai veltītā žurnāla Useful Photography redaktors. Viņš ir bijis kurators tādām izstādēm kā: Loving Your Pictures, Use me Abuse me, 24HRS of Photos, Album Beauty, From Here On un Unfinished Father. 2010. gadā Ērikam Keselsam tika piešķirta Amsterdamas Mākslas prēmija, savukārt 2016. gadā viņš tika nominēts Deutsche Börse balvai fotogrāfijā. 2017. gadā Turīnā un Diseldorfā bija apskatāma viņa retrospekcija.

Rīgas Starptautiskajai laikmetīgās mākslas biennālei Ēriks Keselss rada divus jaunus darbus - viens no tiem būs veltīts Baltijas ceļam, bet otrs darbs būs fotogrāfiska intervence Zooloģijas muzeja kolekcijā, bijušajā Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē. 

Papildus lekcijai Ēriks Keselss 27.aprīlī no plkst.12 līdz plkst.16 vadīs meistarklasi Par salaišanu dēlī, kas norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Vairāk var uzzināt ŠEIT

Ērika Keselsa lekcija Lieliskās neveiksmes tiek rīkota Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles publisko pasākumu cikla ietvaros. Šī pasākumu programma ir veidota ar mērķi veicināt interesi par laikmetīgo mākslu, kā arī uzrunāt auditoriju vēl pirms gaidāmas biennāles. Biennāles pasākumu programmu veido apvienība Kolektīvs – kuratore Zane Zajančkauska un dizainere Ilze Kalnbērziņa Praz. Pasākumu ciklā ietilpst mākslinieku lekcijas, performances, debates, darbnīcas, filmu programma un citi pasākumi, kas norisināsies laikaposmā no šī gada janvāra beigām līdz novembrim.


Seko līdzi aktuālajam arī notikumam veltītajā Diena.lv sadaļā

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja