Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Putnu mēnesī Dabas muzejā atklās divas izstādes

Latvijā aprīlī dažādu vides izglītības organizāciju pasākumos tiek atzīmētas Putnu dienas. Arī Dabas muzejā visu mēnesi notiks dažādi pasākumi, un jau šonedēļ tiks atklātas divas putnu tēmai veltītas izstādes, portālam Diena.lv pavēstīja muzeja pārstāvji.

No 4. līdz 8. aprīlim muzeja Zooloģijas ekspozīcijā būs skatāma desmitgadīgā Jūrmalas Mākslas skolas 3. kursa audzēkņa Jakova Mitina grafikas darbu izstāde. Viņa pedagogs Mākslas skolā ir Antons Vaivods. Darbi veidoti grafikas tehnikās: sausās adatas un linogriezumā (krāsainā un melnā), un izstāde ir veltījums Latvijas putniem. Jakovs par savu aizraušanos saka: „Latvija ir ļoti skaista valsts, kurā mājo daudz putnu. Man patīk tos novērot, tos klausīties. Katram putnam ir savs raksturs, sava balss, savi ieradumi. Putni vienmēr simbolizē brīvību un neatkarību. Spārni asociējas ar iedvesmu un impulsu. Spārnotie pilsētnieki, mežu un purvu iemītnieki, jūras un upju putni, gājputni un šeit ziemojošie, visi viņi apbur ar savu izteiksmīgumu un individualitāti.” Jakovs ir starptautisku izstāžu dalībnieks Polijā, Lietuvā, Francijā, Krievijā, Grand Prix ieguvējs IX Starptautiskajā konkursā Cilvēks no malas līdz malai Samārā (Krievijā) un Francijas konkursa Concours International d`Arts Plastiques 2017’ laureāts.

Piektdien, 6. aprīlī, plkst. 15.00 muzejā tiks atklāta gadskārtējā fotoizstāde Mans putns un paziņoti fotokonkursa laureāti. Konkurss notiek jau 17 gadus, un tā mērķis ir veicināt interesi par putniem un mudināt cilvēkus ieskatīties dabā, saprast un mīlēt to. Šogad konkursā piedalījās 102 fotogrāfi, kas iesniedza vairāk nekā 200 fotogrāfijas. Visvairāk darbu iesniegti pieaugušo vecuma grupā, tomēr aktīvi bijuši arī bērni, jaunieši un seniori. Izstādē līdzās fotogrāfijām būs skatāmi arī putnu izbāžņi – muzeja vēsturiskās vērtības un jaunieguvumi –, kā arī Baltijas valstu nacionālo putnu izbāžņi. Mazajiem apmeklētājiem piedāvāsim izmēģināt putnu fotogrāfa maskēšanās tērpu un pavērties uz izstādes ekspozīciju no maskēšanās  telts. Visiem interesentiem būs iespēja salīdzināt savu roku garumu ar Latvijas plēsīgo putnu spārnu izpletumu.

Izstāde atvērta līdz 22. aprīlim muzeja darba laikā. Fotokonkursa organizatori arī šogad lepojas ar vērtīgo balvu fondu. Turpinām sadarbību ar Canon Biznesa centru – IB Serviss, AS Latvijas valsts meži, SIA Brīvs, Dabas aizsardzības pārvaldi, Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, apgādu Zvaigzne ABC un žurnālu Vides Vēstis.

Putnu tēmai pievērsīsimies arī 14. aprīlī pasākumā „Krājuma kolekciju prezentācijas”, kas, kā ierasts, notiek mēneša otrajā sestdienā, un kurā šomēnes būs iespēja uzzināt vairāk par svītraino pūču un ķeģu dzīvesveidu. Savukārt mēneša pēdējā sestdienā, 28. aprīlī, ģimenes dienā Pavasaris un putni ģimenes ar bērniem ir aicinātas iepazīt putnus kā pavasara vēstnešus – no kurienes un kad tie atlido, ar ko nodarbojas, kā un kāpēc dzied.  Skolēnu grupām iespējams pieteikties uz tematiskajām nodarbībām par putniem: Viegls kā putns 1.–4. klasei (kā putni pielāgojušies lidošanai), Latvijas putni 2.–5. klasei (pielāgojumi barības iegūšanai), „Lido gājputni” 4.–9. klasei (putnu migrācijas), pieejamas arī ekskursijas Latvijas putnu ekspozīcijā. Pieteikšanās, zvanot pa telefona numuru 67356051.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja