Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
"Ik pa brītiņam politiķi mēģina iegrožot sieviešu tiesības. Šobrīd aktuāla ir diskusija par aizliegumu ziedot olšūnas vēl nedzemdējušām sievietēm"

Sievietes pie dzintara jūras

Visā Baltijā sievietes un vīrieši tiesības balsot ieguva vienlaikus – XX gadsimta sākumā. Taču šodien gan Igaunija, gan Lietuva ir gājušas tālāk, jo tur ir spēkā dzimumu līdztiesības likums, kas Latvijā jau gadiem aizķēries kaut kur varas gaiteņos. Taču sieviešu tiesību jautājumos neviena no Baltijas valstīm nav priekšzīmīga – savi skeleti skapī atrodami katrai.

Top komentāri

ateists
a
Dīvaini. Baznīcas man nepatīk it nemaz. Bet re, tieši baznīcas cīnās, lai valstis netiktu pakļautas starptautiskajām organizācijām. Kāpēc man nepatīk baznīcas? To ideoloģiju dēļ. Bet te kāds cits mēģina uzspiest valstīm kādu ideoloģiju, kas kaut gan nesaucās par baznīcu, bet ir daudz bīstamāka par baznīcu ideoloģijām. Bezmaz vai ir jāsāk atbalstīt baznīcu rīcību. Baznīcu ideoloģijas vismaz ir saprotamas un vairs nav bīstamas, tās neapdraud valsti. Bet internacionālās ideoloģijas, tērptās konvenciju svārkos, apdraud gan.
ņirga
ņ
Divas meitenes uz soliņa Telavivā: - Kad mans bataljons saņēma pavēli ieiet Gazas sektorā, majors teica... Uz blakus soliņa divi puiši: - Manā konservatorijā ir izcils klavierspēles pasniedzējs, viņš...
Temīda
T
Tas nav jautājums par sieviešu tiesībām, tas ir jautājums par valsts neatkarību un par demokrātiju. Brīvā valstī tauta var pieņemt jebkādus likumus un grozīt tos, ja tie neatbilst tautas vajadzībām. Savukārt konvenciju gadījumā valsts brīvība tiek ierobežota, kāda joma tiek nodota starptautiskajām organizācijām un tauta vairs nevar pati grozīt likumus šajā jomā. Tā ir demokrātijas ierobežošana un valsts brīvības ierobežošana.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Aktuāli

Gada ballē asaras

Autors un datums nav zināms, bet jau gadu desmitiem vieglatlētika literāri ir ietērpta sporta karalienes tērpā, savukārt futbolam uzlikts karaļa kronis. Popularitātes laukā Pasaules kauss futbolā no...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā

SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons

Pasaule

Vairāk Pasaule

Politika

Vairāk Politika

Tēma

Vairāk Tēma

In memoriam

Vairāk In memoriam

Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag

SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes