Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Īpašums

LDz par 93 miljoniem eiro modernizē vilcienu kustības vadības sistēmu(1)

Latvijas dzelzceļš (LDz) ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu laika periodā no 2005. gada līdz 2011. gadam veica vilcienu kustības vadības sistēmas modernizāciju, kuras ietvaros līdzšinējā, pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados uzstādītā tehniski novecojusī, releju bloķēšanas sistēma nomainīta ar modernu mikroprocesoru sistēmu.

Apstiprina Dienvidu tilta pēdējās kārtas būvnieku(2)

Šodien Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja akceptēja līguma slēgšanu ar piegādātāju apvienību ACB, Tilts un Viadukts, kas uzvarēja konkursā par Dienvidu tilta 3. kārtas būvniecības pabeigšanas darbu izpildi. Līdzekļus projekta pabeigšanai Rīgas dome plāno iegūt aizņemšanās ceļā. Galīgais lēmums par līguma slēgšanu un aizņēmuma veikšanu tiks pieņemts Rīgas domes sēdē.

Laikapstākļi sekmē būvniecību un būvmateriālu pieprasījumu(1)

Šoziem par 19% palielinājusies vispārējo būvmateriālu tirdzniecība, kas galvenokārt saistīts ar ēku celtniecībai, siltināšanai, remontam piemērotajiem laika apstākļiem, kā arī būvmateriālu pieprasījuma kritumu iepriekšējos gados, atklāj veikalu K-Rauta operatora Rautakesko pārstāve Ieva Zlaugotne.

Saeima konceptuāli atbalsta jauno kārtību bezmantinieku mantas pārņemšanai(4)

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus trīs likumos, kas paredz bezmantinieku mantas atsavināšanas funkciju nodot zvērinātu tiesu izpildītāju pārziņā, tādējādi atbrīvojot valsts iestādes no tām neraksturīgām funkcijām. Parlamenta Juridiskā komisija piedāvātos likuma grozījumus Civillikumā, Tiesu izpildītāju likumā un Notariāta likumā konceptuāli atbalstīja 10.janvārī.

Šogad Rīgā segumu paredzēts atjaunot 14 ielu posmos

Šogad ielu segumu atjaunos Rīgā 14 ielu posmos, paredzēts remontēt arī lietus ūdens kolektorus un uzlabot satiksmes drošību. Šiem mērķiem no pašvaldības budžeta līdzekļiem plānots atvēlēt aptuveni 3,4 miljonus latu.

Šīns: Vietējā tirgū nav nekustamo īpašumu pircēju © DIENA(2)

Patlaban vietējā nekustamo īpašumu tirgū pircēju nav vispār, jo diemžēl cilvēki ir sabiedēti un viņiem nav pārliecības par stabilitāti nākotnē. Tie satricinājumi, kas ir bijuši tautsaimniecībā, pagājušā gada nogales notikumi banku sektorā, nav tie, kas šo pārliecību varētu radīt, sacīja Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas un uzņēmuma Latio valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns.