Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +17 °C
Smidzinošs lietus
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

26. oktobris, 2022

Mārupē nozāģēts aizsargājams dižozols

Trešdien Mārupes novada pašvaldības policija saņēmusi informāciju par iespējamu prettiesisku rīcību, nozāģējot valsts nozīmes aizsargājamu dižozolu Kantora ielā, liecina informācija vietvaras mājaslapā.

Mitrevics: Koalīcijas sadarbības memorandu ceturtdien varētu vēl neparakstīt

Potenciālās koalīcijas sadarbības memorandu, kuru politiskā apvienība "Jaunā vienotība" (JV) piedāvājusi parakstīt Nacionālajai apvienībai (NA) un "Apvienotajam sarakstam" (AS), ceturtdien varētu arī vēl neparakstīt, sarunā ar aģentūru LETA pauda NA pārstāvis Uģis Mitrevics.

Politiķi pauž gatavību reformēt valdības modeli

Topošo koalīciju veidojošo partiju politiķi ir gatavi mainīt valsts pārvaldības modeli, izpildvarā ieviešot vairāku līmeņu politisko pārvaldi un pēc nepieciešamības pieskaņojot to aktuālajiem problēmjautājumiem, nevis turoties vēsturiski noteiktajos ministriju rāmjos.

Eksperts: Dezinformācijas katastrofā lielu lomu spēlējis Kremlis

Dezinformācijas katastrofā lielu lomu spēlējusi Kremļa izplatītā sagrozītā informācija, šodien ekspertu diskusijā "Sabiedrības medijpratība un uzticēšanās nenoteiktības apstākļos" uzsvēra Valsts kancelejas (VK) Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta direktors Rihards Bambals.

Talsos noticis uzbrukums sievietei; meklē aculieciniekus

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas lūdz atsaukties personas, kuras bijušas aculiecinieki notikumam Talsos, kur kādai sievietei tika nodarīti miesas bojājumi, aģentūru LETA informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Ivo Lakučs apstrīd LRF lēmumu par diskvalifikāciju

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) par godīgas spēles principa pārkāpšanu uz sešiem mēnešiem diskvalificētais Latvijas čempiona BMX sacensībās Kristena Krīgera treneris Ivo Lakučs ir apstrīdējis federācijas lēmumu par diskvalifikāciju, trešdien ziņu aģentūru LETA informēja Lakuča aizstāvis zvērināts advokāts Andris Tauriņš.

Irānā Amini dzimtajā pilsētā uz demonstrantiem atklāta uguns

Irānas drošības spēki trešdien Sagezā atklājuši uguni uz demonstrantiem, kas Mahsas Amini dzimtajā pilsētā izgājuši ielās, lai pieminētu 40.dienu kopš viņas nāves, ziņo Norvēģijā bāzētā nevalstiskā organizācija "Hengaw", kas veic cilvēktiesību pārkāpumu uzskaiti kurdu apdzīvotajos Irānas reģionos.

Ar jubilejas kolekciju portāls filmas.lv svin Ansim Epneram – 85

Šāgada 26. oktobrī 85 gadi aprit vienam no spilgtākajiem Latvijas kinodokumentālistiem, plaša interešu loka entuziastam un studentu mīlētam pedagogam Ansim Epneram (1937–2003). Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv izveidota jubilejas kolekcija – 15 filmas (1970–2003), spilgtākie darbi no Anša Epnera ļoti garās un ļoti daudzveidīgās filmogrāfijas.

Ar dažādiem tematiskiem pasākumiem UNESCO programma Pasaules atmiņa svin trīsdesmitgadi

No 27. oktobra līdz 5. novembrim visā pasaulē tiek atzīmēta UNESCO programmas Pasaules atmiņa 30. gadadiena. Tās mērķis ir izcelt dokumentārā mantojuma nozīmi zināšanu apmaiņas nodrošināšanā, lai sekmētu savstarpēju sapratni un dialogu, kas veicina mieru un cieņu pret brīvību, demokrātiju un cilvēktiesībām. UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina piedalīties tematiskos pasākumos, kurus rīko dokumentārā mantojuma glabātājorganizācijas Latvijā.

Pirmajā urbānajā bišu dravā ārpus Rīgas ievākts 21 kilograms medus

Jūlija vidū pašā Jelgavas centrā tapa pirmais Latvijas urbānais jumta bišu dārzs ārpus Rīgas. Pēc Jelgavas poliklīnikas un Latvijas Biškopības biedrības savstarpējās vienošanās uz veselības aprūpes iestādes jumta tika ierīkota bišu drava ar mērķi pētnieciskos nolūkos iegūt medus paraugus, veikt tā fizikāli ķīmiskās analīzes un apkopot datus par medu pilsētvidē.

Izdemolētas 15 autobusu pieturvietas pie valsts autoceļiem

Pie valsts autoceļiem Dobeles un Tukuma novadā šonedēļ konstatēti līdzīgi vandālisma un zādzību gadījumi, kuros bojāti soliņi 15 autobusu pieturvietās. Soliņiem ir izzāģētas un nozagtas kopā 69 koka latas, un vandāļu nodarītie zaudējumi ir 1157,17 eiro (ar PVN). VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) Zemgales reģionālā nodaļa ir vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu par valsts autoceļam nodarītajiem zaudējumiem un ar lūgumu izmeklēt pieturvietu soliņu bojāšanas gadījumu.

Trīs padomi cīņai pret saaukstēšanos

Lai veiksmīgi pieveiktu šo galvenokārt sezonālo saslimšanu – saaukstēšanos –„Mēness aptiekas” farmaceite Ieva Virza uzsver trīs galvenos norādījumus.

Mēness aptiekas pilnveido darbību, investējot farmaceitiskās aprūpes kvalitātē

Neskatoties uz Covid-19 pandēmijas radītajiem sarežģījumiem, AS Sentor Farm aptiekas, kas strādā ar zīmolu Mēness aptieka, 2021. gadā saglabājusi stabilus darbības rādītājus, kopējam apgrozījumam sasniedzot 166,9 miljonus eiro, kas ir par 9% vairāk nekā gadu iepriekš. Nodokļos uzņēmums pagājušā gadā samaksāja 8,17 miljonus eiro, kas ir kāpums par 5,4%. Šis rezultāts panākts, ievērojamus līdzekļus investējot farmaceitiskās aprūpes kvalitātes palielināšanā.

Latvijas Pasts izdod Zentai Mauriņai veltītu pastmarku

Latvijas Pasts 28. oktobrī izdod pastmarku un aploksni, 125. jubilejā godinot Zentu Mauriņu (1897–1978), latviešu izcilo esejisti, filosofi, rakstnieci, un tulkotāju, informēja Latvijas Pasta pārstāvji.

Aicina pieteikt pretendentus darbam Dejas balvas žūrijā

Latvijas Dejas informācijas centrs (LDIC) aicina pieteikt pretendentus jaunajai Dejas balvas žūrijai darbam 2023. un 2024. gadā. Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā, ko reizi divos gados piešķir par sasniegumiem klasiskajā, laikmetīgajā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā.

Talsu novadā izņem 18 marihuānas stādus

Valsts policija Talsu novadā likvidējusi marihuānas audzētavu, izņemot 18 marihuānas stādus, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Ar #biovaig izmēģina jaunu bioatkritumu šķirošanas pieeju Rīgā

Sekojot citu valstu pieredzei veiksmīgā atkritumu šķirošanā, Latvijā uzsāk pilotprojektu, lai izmēģinātu jaunu bioatkritumu šķirošanas pieeju. Tā ietvaros plānots izpētīt iedzīvotāju bioatkritumu šķirošanas paradumus, kā arī piedāvāt alternatīvu metodi, lai veicinātu šķirošanu. Sākot ar oktobra vidu vairākās SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) mājās klienti saņem speciālu bioatkritumu šķirošanas komplektu, kurā ietilpst to šķirošanai paredzēts konteiners un bionoārdāmie maisiņi, kas šķirošanu ikdienā padara ērtāku. Projektā piedalās ap 4000 rīdzinieku vairākos Rīgas mikrorajonos. Pilotprojekta ietvaros būtiski pārbaudīt, vai šie maisiņi veicina šķirotu bioatkritumu apjoma palielināšanos un to kvalitātes uzlabošanos.

Par Sudas upes piesārņošanu Siguldas novadā SIA Mālpils piensaimnieks draud iekārtas darbības apturēšana

Par ilgstošu vides piesārņošanu ar neattīrītiem ražošanas notekūdeņiem Valsts vides dienests (VVD) izdevis brīdinājumu SIA Mālpils piensaimnieks par piena pārstrādes iekārtas darbības apturēšanu. Konstatēts, ka ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas darbojas neatbilstoši vides prasībām, kā rezultātā tiek piesārņota Sudas upe.

Kalendārs

Oktobris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6