Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Dienas receptes

Jāņusiers

Es jāņusieru sienu pēc Jūrkalnes suitu sievu receptes, ko pirms gadiem desmit man ierādīja viena no viņām – Taiga. Viņa to sējusi jau kopš bērnības. Sākumā skatījusies, kā to dara ome, bet vēlāk "omamma bricelēja mūs ar brāli, jo pašai rokas vairs neturēja".

Falafels no Tuvajiem Austrumiem

Atceroties bijušos ceļojumus un sapņojot par jauniem, kuros gan laikam tik drīz vēl nesanāks doties, domās izgaršoju Tuvo Austrumu ielas ēdienu – falafelu. Tās ir eļļā vārītas turku zirņu bumbiņas, pēc izskata līdzīgas mazām kotletēm (citviet arī lielākām), kas papildinātas ar Austrumu garšvielām: kumīnu, maltām koriandra sēklām, svaigu koriandru.

Marsalas vīns

Pagājušajā reizē sāku stāstu par pasaules saldajiem vīniem. Viens no slavenākajiem ir marsala, ko gatavo reģionā ap Sicīlijas pilsētu Marsalu Itālijā. Šis stiprinātais vīns līdzīgi kā spāņu heress var būt gan sauss, gan salds. Eiropas Savienība piešķīrusi Marsalai aizsargātas cilmes vietas statusu.

Vasaras sākuma klasika

Sezonu atklājam ar auksto un skābeņu zupu. Desertā – ķīselis no jaunajiem rabarberiem.

Gardi našķi

Gan saldi, gan sāļi pīrāgi un kliņģeri cepšanai brīvdienās.

Uz šķīvja ir gārsas un nātres

Laikā, kad svaigās bērzu sulas jau izdzertas, kad sazaļo zāle un saplaukst pumpuri, no zemes sāk līst laukā arī pirmās nezāles – tas ir otrs dabas sveiciens, ko pavasarī vajag izmantot pārtikā.

Pēc pavasara dārza darbiem

Ja zupas nolemsiet vārīt ugunskurā, sastāvdaļu daudzums jāpalielina, jo ugunskura grāpim ar doto daudzumu būs par maz. Savukārt plātsmaizi izvēlējos, jo tā ir ļoti ātri uzcepama – tas nav mazsvarīgi, kad visi gana noguruši un traki izsalkuši, lai ilgi gaidītu ēdienu. Ieteikums: plātsmaizi kāds no mājiniekiem var uzcept ātrai uzkodai, kamēr vārās zupa un gatavojas īstās pusdienas vai vakariņas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide