Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -2 °C
Sniega pārslas
Sestdiena, 2. decembris
Sniedze, Meta

Dienas receptes

Dārzeņi un butes

Pēdējās novembra brīvdienas ir klāt, tāpēc noslēdzam latviskās ēšanas mēnesi. Šoreiz piedāvājumā divi silti ēdieni: viens vārīts, otrs cepts krāsnī, bet abi diezgan iecienīti latviešu ēdienkartē, un abus var pasniegt arī kopā pusdienu vai vakariņu galdā.

Tradīciju variācijas

Sveiciens gada tumšākajā mēnesī, kad svinami arī vairāki Latvijai nozīmīgi svētki! Lai svinības skaistākas, novembrī centīsimies piedāvāt receptes, kas tuvas latvieša garšai. Protams, nekādus pētījumus neesmu veicis, tāpēc tie vienkārši būs ēdieni, kuri lielai daļai jau ir vai pēc pamēģināšanas varētu kļūt tuvi un iemīļoti.

Franču kultūras simbols – bagete

Mana kolēģe mēdz teikt: ja gadās pamosties no rīta svešā viesnīcā bez mazākās sajēgas, kur atrodies, tad atliek vien palūkoties laukā pa logu. Ja redzi ļaudis ar padusē pasistiem pusmetrīgiem maizes stieņiem, tad ir skaidrs, ka esi pamodies Francijā – bagetes tur ir visur. Bet, ja to nav, skaidrs, ka tā nemaz nav Francija, jo šī maize ir daļa no franču identitātes

Omulīgi un bez gaļas

Arī pēdējās oktobra nedēļas nogalē piedāvājam kaut ko sildošu un omulīgu, bet šoreiz – veģetārās noskaņās. Lūdzu, sātīgs dārzeņu sautējums ar lēcām un turku zirnīšiem, kā arī mazās, garšīgās uzkodas – falafeli.

Rudenīgi našķi

Šīs trīs receptes noderēs brīžos, kad gribas ko saldu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide