Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijas kino

Latvija Oskara balvai virzīs Selecka filmu Turpinājums

No Latvijas šogad ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars nominācijai kategorijā Labākā ārzemju filma tiks virzīta režisora Ivara Selecka dokumentālā filma Turpinājums, portālu Diena.lv informēja Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Augusi skatītāju interese par Latvijas filmām

Latvijas kinoizplatītāji apkopojuši 2018. gada pirmo trīs mēnešu statistiku par filmu apmeklējumu kinoteātros, un no piecām visvairāk apmeklētajām filmām trīs ir Latvijas autoru darbi - Nameja gredzens, Kriminālās ekselences fonds un Paradīze ‘89, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

VIDEO: Filmas PARADĪZE 89 tapšanas aizkadri

Gaidot filmas PARADĪZE 89 pirmizrādi Latvijas kinoteātros 23. februārī, LMT Viedtelevīzija piedāvā ielūkoties kinolentes tapšanā un intervijās ar filmas veidotājiem.

FOTO: Sākta spēlfilmas Jelgava ‘94 uzņemšana

Šonedēļ Jura Podnieka studija un režisors Jānis Ābele sāka uzņemt spēlfilmu Jelgava ‘94, kas top pēc Jāņa Joņeva romāna motīviem. Pirmā posma laikā filmēšanas komanda strādā Cēsu pusē, filmējot bijušajā Jāņmuižas tehnikumā. Filmēšanā tiks iesaistīti 22 aktieri un vairāk nekā 200 masu skatu dalībnieki, vēsta filmas veidotāju pārstāve Marta Kontiņa.

VFS Films kļūst par apbalvotāko filmu studiju Nacionālajā Kino balvā Lielais Kristaps

Pirmdien, 13. novembrī kinoteātrī Splendid Palace notikušajā Nacionālās Kino balvas Lielais Kristaps noslēguma ceremonijā studija VFS Films saņēmusi 7 balvas par filmām Atbrīvošanas diena, Pasaka par tukšo telpu un Lidija. Šis ir lielākais Nacionālo balvu skaits, kas šogad piešķirts vienas filmu studijas producētiem darbiem.

Lai pēc svētkiem neseko sāpīga atmošanās

Gadskārtējie kino svētki ir klāt. No 6. līdz 12. oktobrim kinoteātrī Splendid Palace Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps būs skatāmas jaunākās un labākās filmas. Iecerētas, ražotas, parādītas Latvijā - pašu garīgajai veselībai un pašapziņai. Ar skatu pasaulē - rezervē, protams, turam arī titrus Made in Latvia.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide