Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +10 °C
Skaidrs
Svētdiena, 25. jūlijs
Jēkabs, Žaklīna

Seksuālās minoritātes

Stratēģija cīņai par vērtībām

Eiropas Komisija (EK) nule prezentējusi Eiropas Savienības (ES) vēsturē pirmo stratēģiju lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu, nebināru personu, interseksuāļu un kvīru (LGBTIK) tiesību nodrošināšanai ES dalībvalstīs. Eirokomisāre līdztiesības jautājumos Helena Dalli arī rosina paredzēt finanšu sankcijas pret tām dalībvalstīm, kuras atteiksies sekot tolerances politikai. Ja iniciatīva tiks apstiprināta, bez daļēja ES finansējuma var palikt Polija un Ungārija, tāpat problēmas var rasties vēl citām bijušā komunisma bloka valstīm.

Brunejā par homoseksuāliem sakariem nomētās ar akmeņiem līdz nāvei

Nākamnedēļ nelielajā Dienvidaustrumāzijas karalistē Brunejā, kur absolūti lielākā daļa ir sunnītu musulmaņi, stājas spēkā likums, kas par stāšanos homoseksuālās attiecībās vai par laulības pārkāpšanu paredz nāvessodu, notiesāto nomētājot ar akmeņiem, vēsta CNN.

Mozaīka: Seksuālo minoritāšu stāvoklis Latvijā ir sliktākais ES

Latvijā pasliktinās seksuālo minoritāšu stāvoklis, uzskata geju, lesbiešu, biseksuāļu, transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienība Mozaīka, kas sagatavojusi ziņojumu, atzīmējot 17.maiju, kas pasaulē tiek atzīmēta kā Starptautiskā diena pret homofobiju un transfobiju.

Bremze: Pareizāk būtu šādus pasākumus centrā neorganizēt

Mūsu sabiedrība vēl nav gatava akceptēt tāda veida publisku izrādīšanos. Līdz ar to es domāju, ka pareizāk būtu šāda veida pasākumus pilsētas centrā neorganizēt, portālam Diena.lv sacīja asociācijas Ģimene valdes priekšsēdētāja Ilona Bremze.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide