Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Sezonas darbs

Covid-19 ierobežojumi apdraud ražas novākšanu

Jaunā koronavīrusa izplatības ierobežošanas pasākumi visā pasaulē radījuši virkni problēmu nozarēm, kas saistītas ar viesstrādnieku izmantošanu. Īpaši tas skāris lauksaimniekus, kuriem, atnākot pavasara sezonai, aktuāla ir ražas novākšana. Tajā līdz šim izmantoti simtiem tūkstošu viesstrādnieku, kuriem tagad ceļošanas ierobežojumu dēļ ir grūtības nokļūt uz darbu citās valstīs.

Vasarā grib pelnīt savu naudu

Šogad vasaras brīvlaikā varēs strādāt 5000 skolēnu, kas ir vairāk nekā pērn, tomēr arī šoreiz bērnu un jauniešu interese ir krietni lielāka un prāvs pulciņš gribētāju paliks aiz svītras. Vienlaikus pašvaldībās iedibināta prakse papildus nodarbināt arī jaunākus bērnus vai īstenot pašiem savas nodarbinātības programmas, no pašvaldības budžeta pilnībā sedzot skolēna atalgojumu, lasāms piektdienas Dienā.

Vidzemē skolēnu vasaras darba vakanču piedāvājums 6,5 reizes mazāks par pieprasījumu

Līdz šim Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajiem skolēnu nodarbinātības pasākumiem vasaras brīvlaikā kopumā reģistrējies 7531 skolēns, turklāt visos reģionos interesentu skaits pārsniedz plānotās vakances, liecina aģentūras informācija. Vislielākā starpība starp vakanču piedāvājumu un pieprasījumu ir Vidzemes reģionā, kur pieteikumu skaits vairāk nekā 6,5 reizes pārsniedz vakanču skaitu.

Lems par nodokļu sloga samazināšanu sezonas laukstrādniekiem

Otrdien, 13.augustā, Ministru kabineta (MK) sēdē izskatīs grozījumus likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), kas paredz mazināt augsto nelegālo nodarbinātības līmeni sezonas laukstrādnieku vidū, kā arī augsto administratīvo slogu, kas saistīts ar šai nozarei raksturīgu nevienmērīgo sezonas darbinieku plūsmu, portālu _Diena.

Izsludina pieteikšanos uz labākajām prakses vietām studentiem

Lai vasarā tiktu pie prakses kādā Latvijas uzņēmumā, pavasarī studentiem aktīvi jāparosās, jo potenciālo praktikantu konkurence ik gadu ir visai liela. Prakses vietu var meklēt ar augstskolas palīdzību, tieši uzrunājot kādu konkrētu darba devēju vai arī piedaloties konkursos, kādi par noteiktu prakses vietu skaitu notiek nu jau regulāri.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide