Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +15 °C
Skaidrs
Otrdiena, 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Mēs gribam kafiju. Intervija ar Inesi Zanderi un Aivaru Eipuru

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Bauds
B
dažureiz pakaļu milzīgs prieks rokas bučot tev skauž jēziņ skābs gurķis fantomi sokrāts dārgais ķīselis spalvas zvaignītes 30 (0) 300 smilkstus aizgūtnēm baudu
arī meitene
a
Dzejolis par to, ka naktī es dzīvoju labāk nekā dienā Jāceļas augšā .................... Dzejolis par nedabīgi resniem ābeļu stumbriem Tas ir mana drauga dārzā Tie bija tievāki Kad tur dzērām ābolu vīnu http://eipurs.wordpress.com/category/eduarda-aivara-dzeja/
meitene
m
aizdomāsim katrs savu rūti dvašas puķēm piepildīsies logs mirkli neredzēsim mēs cik grūti stāv pie galvām melnais rūpju koks lai to mirkli sniegā pirksti vārta acis sauli zara galā dzīs līdz tā saspriegsies un ielēks sārta mūsu saelpotās debesīs /K.Skujenieks/
Ilga Bernica
I
Izlasot visu visu rakstu un komentāru šļuru neko vērtīgu neguvu, - nožēloju lieki tērēto dārgo laiku!
Harijs Krūze
H
Te nav Draugiem elvē, kur tikai sirsniņas un puķītes drīkst būt komentāros! :))
 • 4
 • 1
Vārds
V
tomēr dārgais laiks nebija žēl,lai uzrakstītu to pašu - neko
 • 6
 • 0
Skaisle
S
"Pavasarī, skolu eksāmenu un izlaidumu laikā «Apgādā Zvaigzne ABC» klajā nācis rakstnieces un dzejnieces Maijas Laukmanes prozas darbs jauniešiem «Piezvani Adrijai Elzai!» Šajā romānā lasītāju iecienītā autore, kuru jaunie latviešu lasītāji jau pazīst no garstāstiem «Svītra pāri!» un «Lai dzīvo vasaras sodība!», bet pieaugušie – no daudzajiem dzejas un miniatūru krājumiem, risina aktuālu un līdz šim latviešu literatūrā samērā maz skartu tēmu – šķirtu ģimeņu bērnu iekšējos pārdzīvojumus mūsdienu vidē." Iekopēju no TVNET. Tur apgalvots,ka pazīstama un iemīļota dzjeniece un rakstniece. Dzirdu pirmoreiz par tādu. Kaut gan interesējos par literatūru. Vai tā ir mana vaina, vai tomēr kaut kas nav kārtībā ar latviešu literatūru kā tādu. Kuram būs prāts un drosme par to nopietni izteikties ? Zanderei un Eipuram - piedodiet, nekā personīgi,. bet šādus būtiksus jautājumus jūs pat pa diviem nespējat atbildēt, pat nemēģinat to darīt.
garāmgājējs> Skaislei
g
Jūs te kaut kad par Apškrūmu izteicāties aizgūtnēm, bet Laukmani nezināt. Jūs droši vien zināt tādas ogas kā jāņogas, bet nepzīstat upenes. Ja jums būtu divas meitas, jūs vienu zinātu ,bet otru nē.
 • 4
 • 3
dullais dauka
d
Vīzdegunība, profesionāla greizsirdība, plaisas radīšana starp sevi un lasītājiem, jaunajiem autoriem ir raksturīgākās īpašības tiem, kuri kaut nedaudz ietikuši "profesionāļu" bariņā un aizmirsuši, ka paši bija iesācēji. Kā Bidstrupa karikatūru grāmatā - viens visskaļāk kliedz bara priekšgalā uz kungiem, tad kungi viņu pasauc pie sava galda, iedod glāzīti...un nu tas viens no kungu nama sliekšņa sarkaniem vaigiem kliedz uz savu bijušo baru. Žēl, ka toņa noteicēji nesaprot, ka pašiem nav diži ar ko lepoties. Es jau nesaku, ka ar katru jubilejas pantiņu autoru jābučojas, bet ir jāatbalsta cilvēki, kuriem Dievs iedevis kripatiņu īsta talanta.
 • 4
 • 2
Vigo
V
Kādi pelēki cilvēki. Pelēkie tēlo dzejniekus, rakstniekus, viens otru citē, slavē, intervē. Kāpēc latviešiem nav īsti rakstnieki? Kurš to man izskaidros? Kāpēc tādi pelēki ar tik vulgārām arienēm?
Vārds
V
Latviešiem ir rakstnieki. Ja tev Dievs nav devis tik daudz nav smadzeņu to saprast, atliek tikai izteikt nožēlu.
 • 9
 • 2
Dubkiloms
D
Aivars būtu foršs džeks, ja nebūtu cepuratkarīgais.
tagadne
t
Eksperti izskatās kā Ulmaņa kliķes politieslodzītie, kurus padomju armija atbrīvoja 1940.gadā! Tikai neapvainojieties - vairāk smaidīt, ir vasara un dzīve ir skaista!
Skaisle
S
nepārliecinoši ķeksīte. Lūk, Sokratam draugs jautāja -ko darīt,precēties, vai nē. Sokrats atbildēja - tu būsi laimīgs precēts būdams un būsi laimīgs palikdams neprecēts. Pats Sokrats stoiski piecieta un pacieta savu sievu,kura bijusi reti nešpetnas dabas. Tā kā es baudu to,kas ir - sapņus par mīļākajiem un tad arī pašus mīļākos. Būs vīrs, būs viss pilnīgi citādi. Vai viennozīmīgi labāk - nezinu gan. Bet atceries - kā pirms viena vai diviem gadiem Eipurs piedalījās diskusijā par Apškrūmas dzejas prastumu. Lūk, dzīve viņam deva iespēju - mūs prastās dzejas lasītājus izglītot,audzināt. Vai tas ir izmantots? Nu nav. Tāpēc mēs esam tik sīki, tik zemi, tik glumi, tik gļēvi salīdzinājumā ar tiem pašiem sengrieķiem, ar to pašu Sokratu, kurš par svētu lietu uzskatīja jaunatnes izglītošanu. Es gan Sokrata sievu ļoti dziļi izprotu - vazājās tāds vīrs apkārt pļāpādams dienām un naktīm. Tur jau debesu eņģeļiem nešpetniem jākļūst, kur nu vēl zemes sievietei. Tāda lūk, dzīve.
 • 7
 • 8
>Skaislei
&
Beidz siekaloties gar tiem mīļākajiem un dabū reiz sev vīru.
 • 7
 • 5
Skaisle
S
Vēl ir tā, ka man patīk spartiešu karavīru tērps - sevišķi tās bruņucepures, sevišķi ģenerāļu - ar tiem sarkani krāsotājiem pušķiem. Romiešu jau tā - arī - jau var teikt izsmalcinātākas formas.
 • 5
 • 8
Skaisle
S
pārstrādāšanās kultūras druvā pieder pie rūpīgi kultivēta paštēla. Ne viņi pirmie , ne pēdējie tādi cietēji. Es atkal skatos par nindzjām un spaņoju - ja man būtu tāds mīļākais -nindzja! Vienīgi ,kas man nepatika,ka viņi protot pazust - it kā izgaistot, jā un ka viņi domas protot lasīt. īstenībā tas esot fizisko un garīgo treniņu rezultāts. Eh, nebūtu slinkums mans brālis - es arī būtu nindzja.
 • 6
 • 9
jaunava to viesis
j
ko Tu nesaproti? ir savējie, jaunie un pārējie :D. jaunības kults latviešu sabiedrībā ir radies aiz bailēm. vissmieglīgāk tas izpaužas dzejskološanā - nav svarīgi, kas uz lapas uzlikts, svarīgi ir, vai esi jaunava vai jaunulis. tas jau sastāda 50 % talanta :). otrus 50 var piedomāt. organizatori pēc tam var atrakstīties atskaitēs, ka veicina jauno autoru ienākšanu literatūrā :D
punktiņa
p
par Eipuru nebrīnos - nekad tur nav bijis dzejas. par Zanderi gan - vismaz bērniem raksta labi, bērniem tīk viņas grāmatas. Pavisam neticama, nesavietojama kompānija, pēc abu dzejoļiem tā varētu domāt. Likās, ka Zanderei ir svarīgi kvalitātes kritēriji. Kaut kas dīvains kopā sanācis :)
bet
b
abi nemaldīgi jūt, no kuras puses var tikt pogas izgrieztas...
 • 6
 • 4
ha, ha
h
piekrītu Skaislei - gari runtāts, bet būtiskais tā arī nepateikts. remdena kafija. kāds te sakars ar Belševicu? ja nu vienīgi tāds, ka dižā dzejniece visnotaļ novērstos no tā, ko Eipurs aplūko par dzeju esam. viss šis pasākums atgādina tukšgaitu, bezjēdzīgu, vieglu ripošanu lejup no kalniņa, tāpat vien - ne kaitīgi, ne nekaitīgi, ne garšīgi, ne otrādi. tikai remdenība. ntervija ar savu tukšumu ir atbilstoša notikumam. viss kārtībā,
viesis
v
skaisti, tikai nākamreiz noteikumos godīgi ierakstiet, ka konkurss paredzēts tīņiem, jo, ja rakstiet ka visiem, taču no intervijas izriet, ka jauniešiem, tad godīgi nav. un vēl - man gan šķiet, ka tam vai man ir 17 vai 71 nav nekādas nozīmes, galvenais - kas uz papīra, nesaprotu, kāpēc par to vispār bija runa. nu tikpat labi, tad dzejas konkurss priekš sievietēm, vai zvejniekiem, vai lemberga karsējvecenēm
arnolds
a
nu cik var tik stulbi kasīties! nu patiešām stulbi. 1) intervija okey, katrs no mums pasauli redz savām acīm. nu ko darīt, ja es esmu daltoniķis? 2) labi, ka ir tāda Lasītava, labi, ka tik daudziem cilvēkiem (no intervijas) tā bija devusi cerību. žēl, ka izplēnēja, nu bet dzīve ta rit savu gaitu 3) kam nepiekrītu - daudz no publicētajiem darbiem manā izpratnē ir sēnalas un daudzi varēja nebūt publicēti vispār. te ļoti ļoti jūtams recenzentu (?) personiskais viedoklis atlases procesā 4) un tomēr un galīgi - labu veiksmi! visumā dariet vajadzīgu, labu darbu.
Skaisle
S
zini,arnold, pats esi viens no nīdētājiem,ka tas nav labi un tas nav labi. Tad nevis aizrādi man,ka es kasos, bet uzraksti ,kas Tavuprāt ir labi un kas nav labi ar pamatojumiem. Tagad visiem patīk pilnām mutēm stāstīt,ka demokrātija ir slikti. Bet diktatori arī neesot tik labi. Tad izdomā,ko Tev vajag,ko mums vajag. Kā un kāpēc mira Sokrats? Kāpēc grieķi uzvarēja persiešus? Vai ne tāpēc,ka tur bija drosmīgi cilvēki ar viedokli nevis ķiļķenzupas,kam tik klusumu un mieru savā kaktiņā ?
 • 8
 • 12
bella
b
hameleonu rotraļas nekad nebeidzas
elza
e
ak jūs skaudīgie cilvēciņi!vieni un tie paši smilkst...
Elz-Ilzis
E
Tomēr trāpīts gan. Arī turpinājuma komentāros atronu- Zandrere un Eipurs ir dīvaina kompānija. Ja kaut mazliet cilvēki ieskatītos otram cilvēkam acīs, kad viņi runā, tad saprastu viņa savtīgos un "nesavtīgos" centienus, Būtu vēl vairāk mīnusu mīnusu sarūp ejuši, jo tā ir labākā atzinība. Paldies!
 • 6
 • 3
Skaisle
S
izlasiet par to,kā latvieši ar Latvijas valsts svētību un gādību tirgo bērnus. Mana pārliecība ir tā,ka tas ir iespējams dēļ tādas primitīvas priesterības primitīvā sabiedrībā kā mums ir. Kā tur bija ar to priesterību? Atšķirībā no zmeniekiem, lopkopjiem, viņiem bija laiks un iespējas apgūt zināšanas un tās nemitīgi padziļināt. Sabiedrība viņus uzturēja. Viņi gādāja par sabiedrības vajadzībām, bet ļoti strikti un kategoriski un asiņaini aizstāvot savas pozīcijas. Un tā mūsu eksperti. Raksti to vai neraksti - viņi ignorē to. Jo ja viņi sāks stāstī plašai publikai pēc kādiem kritērijiem kā darbi tika vērtēti,tad viņi dalīsies ar savām zināšanām un pieredzi un to,kas ikvienam jau būs pieejams vairs nevarēs tā pārdot kā tagad. Neesat to ieverojuši visapkārt? Kaut vai priekš manis pēdējais skandalozoākais gadījums ar LNB direktoru Andri Vilku. Cilvēks apmulsa ne pajokam, tikko viņu apbalvoja valdība, tikko mecenāti Teterevi un te pēkšņi - tik negaidīti - sasodītā sūda tauta arī kaut ko grib zināt un gūt no slepenajām priesterības zināšanām. LNB jaunā ēka ir tukša, tā ir viena lieta, bet kad arī mājas lapa no informācijas ir tukša ... uz tā daudzo vietnieču, assitentu, projektu vadītāju fona ...uz to daudzo komandējumu fona,kas mums simtus tūkstošu izmaksā - tas ir kliedzoši skandalozi. Un tikai tādi gļotaini gļēvuļi to var pieņemt par normu , par normālību. Lai kādi ir mani trūkumi, bet verdziska glaimošana vai klusēšana man nepiemīt. Slikts - latviski zemisks ir šāds ekspertu darbs, kārtējais labais projekts salaists ķīselī. Ziemā KD Andra Manfelde diezgan asiem un kategoriskiem vārdiem lamāja tautu,kas pieņem un atzīst zemas kvalitātes dzekniekus un dzeju. Tikpat labi viņa varētu lamāt priesteru un vadoņu apzgatos analfabētus,ka tie neprot lasīt un rēķināt. Iznākums vienādīgi līdzīgs nullei.
 • 15
 • 9
Elz-ilzis
E
Iespējams, ka aiz Elzā un Ilzē smilkst pats Eipurs, Zandere tikai piebalso/ piesmērējas. Vai Inese arī izrakstījusies, ka sēd kā ar ņurņiku vienā grozā?
 • 7
 • 13
Ilze - rējējai
I
Tāda kverkšķe kā tu ņemas tikai ap savu nespējīgo neekspertes būtību. Tev patīk tavs darbs, tavas parīzes, šampanieši un seksīgas naksniņas pie jūras zem krūmiem. Ko tu kasies ap citu dzīvēm! Zandere un Eipurs ir 1000kārt lielāki eksperti par tevi vai jebkuru citu, tevi ieskaitot! Visseklākie šajos komentāros ir tavējie. Cieti.
 • 13
 • 7
Skaisle
S
nu gudriņā, izstāsti man, nezinītei - kas man jāskauž. Zandere, Eipurs? Viņu neprasme gari runāt un tā arī neko nepateikt par iesūtītajiem darbiem , secinājumiem pēc to lasīšanas utt. Vai man jāskauž dzjeniekam iedotie 300 eur, kamēr politiķu ielikteņi valsts uzņēmumu padomēs par neko katru mēnesi saņem 10 un vairāk reižu vairāk? Tomašam kāds vispār ir paziņojis,ka par viņu balsots visvairāk? Vai nebija viņš pelnījis ekspertu publisku darba vērtēšanu, uzteikšanu? Latviski zemi un sekli - gan tavs komentārs, gan šis pasākums. Jā un pavisam noteikti - labāk nevis tukša gluma glaimotāja , bet nikna rējēja. Cieti.
 • 12
 • 10

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja