Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Baha kamermūzikas festivāls

No 16. novembra līdz 6. decembrim notiks 17. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, kurā septiņos koncertos Rīgā un Kuldīgā dzirdēsim labāko Francijas un Vācijas baroka orķestru sniegumu, baroka mūziku kora izpildījumā, čella un klavesīna saspēli un klavieru solo, kā arī Latvijā līdz šim nedzirdētu formu – vēsturiskā stīgu instrumenta viola da gamba kvartetu.

16. novembrī Mazajā ģildē 17. Baha kamermūzikas festivālu atklās viens no Eiropas šībrīža spilgtākajiem baroka orķestriem Les Ambassadeurs no Francijas. Flautas virtuoza Aleksa Kosenko  (Alexis Kossenko) dibināto un vadīto orķestri veido mūziķi no visas Eiropas. Kolektīva skanējums apvieno muzikālu pieredzi, jauneklīgi spožu temperamentu un iedvesmojošu interpretāciju. Koncertā piedalās Eiropā ļoti pieprasītais kontrtenors no Itālijas Karlo Vitoli  (Carlo Vitoli). Koncertprogrammas pamatā – baroka laika itāļu komponistu darbi.

19. novembrī Kuldīgā dzirdēsim uzlecošo itāļu pianisma zvaigzni Eliozu Kašo (Eloisa Cascio). Jaunā pianiste ar izcilību apguvusi baroka mūzikas izpildīšanas nianses, mācījusies meisetarklasēs pie labakajiem Itālijas taustiņinstrumentu pedogogiem, kā arī studējusi koradiriģēšanu, kompozīciju un kamermūziku. E. Kašo jau kopš agras bērnības ir guvisi uzvaras starptautiskos konkursos un kopš studiju gadiem koncertē visā pasaulē.

24. novembrī Rīgā pirmo reizi viesosies gambu kvartets Les Voix Humaines no Kanādas.  Kolektīvs ieguvis pasaules slavu, pateicoties izcilās baroka un renesanses mūzikas interpretes  Suzijas Neperas (Susie Nepper) radošajai darbībai. Ansambļa mākslinieki ierakstījuši ap 90 disku un apceļojuši visu pasauli. Viņu spēles stilu kritiķi nodēvējuši par virtuozu trakulību! Les Voix Humaines klausītājiem piedāvās J. S. Baha meistardarbu Fūgas māksla.  

26. novembrī Rīgas Sv. Magdalēnas baznīcā klausītāji aicināti iepazīties vai atkal satikt Rīgas Baha festivāla kori. Pēc Ainas Kalnciemas iniciatīvas dibinātais koris pulcē pašreizējos un bijušos dziedātājus no Latvijas izcilākajiem profesionālajiem un pašdarbības koriem. Talantīgā diriģenta Kristofera Volša Sinkas (Christopher Walsh Sinka, ASV) vadībā Baha festivāla koris atksaņos K. Monteverdi kormūzikas interpretācijas.

30. novembrī Baha festivāla programmā būs suģestējoša klaviermūzika talantīgā un aizrautīgā pianista Daumanta Liepiņa izpildījumā. Jaunais mūziķis ieguvis pirmās vietas daudzos nozīmīgos konkursos, bet pērn kļuvis par Lielās mūzikas balvu laureātu kategorijā Gada jaunais mākslinieks.  Viņa klavierspēli raksturo degsme un perfekcija.

3. decembrī Kuldīgā uz koncertu aicina festivāla vadītāja un klavesīniste Aina Kalnciema un pazīstamais čellists Ramons Jafe (Ramon Jaffé), kuru raksturo moto – “klasika ir viņa mīlestība, flamenko – viņa kaislība”. Koncertā Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolā dzirdēsim J. S. Baha un G. F. Hendeļa darbus, kā arī karstasinīgu flamenko, ko izpildīs abi mākslinieki gan solo, gan duetā.

6. decembrī Baha festivāls noslēgs programmu ar baroka orķestri Hofkapelle München no Vācijas. Orķestris spēlē ar senajiem mūzikas instrumentiem un tā skanējumu raksturo ārkārtīgi precīza vēsturiskās muzicēšanas maniere. Pazīstamā baroka vijolnieka un diriģenta Rūdigera Lotera (Rüdiger Lotter) vadībā kolektīvs ir ieguvis ļoti augstu novērtējumu kritiķu un klausītāju vidū un šobrīd tiek atzīts par vienu no labākajiem Vācijas baroka orķestriem.

 

Kur?

Mazā ģilde, Amatu 3

Kad?

16. novembris, 2017 – 6. decembris, 2017

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Cik partijas vai partiju apvienības, tavuprāt, tiks nākamajā Saeimā?

Kopā nobalsojuši: 11

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Nākamvasar Rīgā uzstāsies Eds Šīrans

Nākamās vasaras vidū, 12.jūlijā, ne tikai Latvijas, bet arī kaimiņvalstu mūzikas mīļotāju ceļi vedīs uz Rīgu, Lucavsalu, kur notiks vienīgais popmūzikas izpildītāja Eda Šīrana koncerts Baltijas va...

Vai radīt savu patiesību un tai noticēt

Cenšos paturēt prātā lielāko no gudrībām – apzināties savu nezināšanu un apzināties sava prāta robežas, uzsver māksliniece Anna Salmane, kura ir atgriezusies Latvijas mākslas apritē. Viņas dar...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja