Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +19 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 8. augusts
Vladislava, Vladislavs, Mudīte

Latvijai vajag: Orgānus

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Juris
J
Ārsti pēc likuma var paņemt orgānus, lai glābtu cilvēku dzīvības, bet to nedara - tā vietā viņi jautā radiniekiem atļauju. Tas ir kaut kāds absurds. Ja vajaga orgānus, bet donoru skaits sarūk, tad neprasiet atļauju, ejiet kaut vai uz skolām (arī augstskolām), līmējiet plakātus slimnīcās, piešķiriet kādas priekšrocības orgānu ziedotājiem, ejiet pie mirstošiem cilvēkiem, prasot viņu parakstu par orgānu ziedošanu pēc nāves utt. Neētiski? Neētiski ir neizmantot visas iespējas sagādāt orgānus tiem, kuriem tie ir vajadzīgi.
Regards
R
Iet runa par orgānu tirdzniecības biznesu, cilvēki neapzinās ar ko tas viss var beigties...
Sapa
S
Kā jau zemāk minēja, ka orgāns nav šnabis, visiem viņu neievadīsi.
 • 2
 • 0
Sapa
S
Latvijā orgānu tirdzniecības bizness ir neiespējams.
 • 1
 • 0
anna
a
skan briesmīgi - slimnieks un ārsti katru dienu apzināti gaida uz cita cilvēka nāvi? Trūkst donoru? Tātad mirst pārāk maz? Kā atrisināt šo ētisko problēmu?
Sapa
S
Tas neskan briesmīgi. Tas skan reāli, kad to saka skaidri un tieši. Nāve ir dabisks process. Viens mirst, cits piedzimst. Ja cilvēks ir devies mūžībā, kādēļ neatstāt daļu no sevis, kādam, kurš vēl var dzīvot, ja to nevaram mēs? Donoru trūkst informācijas trūkuma dēļ, cilvēki ir iedomājušies briesmu lietas, kad izdzird šo tēmu.
 • 1
 • 0
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Nu CINISKĀKU, neētiskāku, pat amorālāku aicinājumu grūti iedomāties! Kā vispār mediķis - Vadims Suhorukovs - spēj pateikt: "viena nāve var izglābt piecas dzīvības," ja transplantēšanai noderīgas nieres, aknas, sirdi, plaušas var ievākt TIKAI no vēl dzīva esoša cilvēka; tāda, kurš atrodas komā vai pieslēgts pie mākslīgās elpināšanas; vai cietis nelabojamu, neārstējamu smadzeņu traumu, teiksim, autokatastrofā... PĒC nāves, kad visi vitālie orgāni ir beiguši darboties, tos var izmantot tikai anatomikumos topošo mediķu apmācībai.
Sapa
S
Viens cilvēks var izglābt pat 8 cilvēkus. Ir daudzas diagnozes, kur transplantēšana var notikt, ja orgāni vēl ir derīgi, nav iestājusies orgānu mazspēja. Piemēram smadzeņu nāve- vitālie rādītāji būs, taču smadzenes ir jau mirušas.
 • 0
 • 0
Dzīvīgā niere
D
Lūdzu nepiesmirdiniet komentārus ar savu totālo nezināšanu
 • 3
 • 0
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
APVIENĪBA ''PAR'' IR PAR ĢIMEŅU IZNĪCINĀŠANU ! DIEVA NOLĀDĒTI GENDERISTI ! VAI LATVIJAI TO VAJAG ?
dzejolīc
d
Man līķis vajadzīgs. Jūs būsiet tas. Uz satikšanos morgā - Fantomass.
Sigita Veckalne
Cilvēki mīļie ar šo nodaļu sadarbojos 10 gadus, vīram bija 2 nieru transplantācijas. Tik gaišu, atvērtu nodaļu neesmu satikusi. Visi darbinieki ir pretimnākoši sākot ar sanitārītēm un protams nodaļas nadītāju. Liels PALDIES dr. Ziediņai, dr. Jakušinskim. Pacienti viens otram izpalīdz, personāls burvīgs, un, jā tas NEKO NEMAKSĀ šī nodaļa neņem kukuļus es to zinu noteiki. PALDIES VIŅIEM par darbu. ar cieņu SIGITA UNANJANA
Oliņš
O
Kur tieši ir rakstīts, ka tiem, kuri parakstās, ka ir gatavi būt par donoriem, viņu orgāni tiks izmantoti tikai citu cilvēku glābšanai, nevis, piemēram, izpētei anatomikumā,t.i., medicīnas studijām? Parādiet, kur tas ir atrunās, un jau šonedēļ centīšos parakstīt to apliecinājumu (vai kā to sauc?).
Cobe
C
Es cik noprotu tu neesi bijis anatomikumā? Parasti tur neķēpājas ar īstiem,vieniem pašiem orgāniem,vairāk tur noder viss ķermenis vai arī tieši kauli,muskuļi.....un arī tas ka izmantos tikai tad ja būsi norādījis,ka ļauj savu ķermeni ziedot zinātnei
 • 3
 • 1
Es
E
Arī ārstiem ir jāmācās, lai viņi varētu pēc tam citiem palīdzēt. Lai to izdarītu - vajadzīga prakse. Kas tur sliktāks?
 • 3
 • 1
Zib
Z
Ja rakstīsi šo iesniegumu,tad tur būs atsevišķs jautājums par ķermeńa izmantošanu zinātnei-studijām,vari atzīmēt ka nevēlies.
 • 9
 • 0
Libertārietis
L
""TIKAI NEATLAID MANI "" -- japānis savā nākotnes vīzijjā redz risinājumu -- spec skolas un rezervāti kurāas daļu sabiedrības biomasas debilizēt un veselīgi kā lopus turēt kā orgānu donorus --- debilizēt kā reliģiskā sektā -- nav lielakas laimes UN LIELĀKAS JĒGAS EKSISTENCEI kā pie LABAS VESELĪBAS ESOT sagaidīr pirmo -otro -trešo upurēšanu un pie ceturtās upurēšanas AR GARANTIJU nobeigt ... Не отпускай меня [Трейлер] https://www.youtube.com/watch?v=C-2r-3xzaSE
Cilvēki regulāri pazūd
C
Bet orgāni tiek iztirgoti ārzemēs
Zib
Z
Nu gan...cilvēki pazūd, bet tiek atrasti miruši ar visiem orgāniem...Pēc ASV pazudušo un tomēr pēc gadiem brīnumaini atrasto cilvēku statistikas atklājas,ka vińi tika turēti seksuālā verdzībā...diemžēl dažkārt turpat vietējās apkārtnes radiusā...kāda jauka kaimińa pagrabā.
 • 6
 • 1
Ieva
I
Beidz muldēt. Orgāns nav šņabis, katram iekšā neievadīsi.
 • 11
 • 4

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli