Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Par Prātu, par Vētru, par Cilvēkiem

Lielu cilvēku aiziešana vienmēr kaut uz mirkli apstādina, un, šķiet, tukšums, ko tāda personība atstājusi, fiziski telpā sajūtams. Pēdējās nedēļas šajā ziņā ir nežēlīgas – vēl rakstījām SestDienas slejās atvadu vārdus vienam, kad nāca ziņa jau par nākamo. Šīs nedēļas lappusēs piemiņas vārdi ārstam un valstsvīram Georgam Andrejevam. Bet Knuta Skujenieka ausīs visu laiku jau skanošie panti – nākamnedēļ.

Gāzes nedienas, kas mūs visus vistiešākajā veidā pavisam noteikti skars ziemā, un mēness fāzes politikā tad jau aizbīdās otrajā plānā, kaut arī tas, protams, svarīgi, jo būs jātaupa un izvēles jāizdara neizbēgami. Taču šādās nedēļās, kad gribot negribot aizdomājies par cilvēciski svarīgo, par mūžiem, kas vienmēr īsāki par dzīvi, kad paliec uz brīdi stāvam, kaut ko atceries un kaut ko pārlasi, gribas paturēt tieši to gaišo. Un, jā, varbūt "mazāk Prāta, vairāk Vētras!" arī šādos brīžos ir tieši tas, kas vajadzīgs. Ne jau tāpēc, ka nenopietni, bet tāpēc, ka tas par šo mirkli un dzīvi. Par mācībām, ko gūstam ik uz soļa – gan tad, kad pašiem šķiet, ka esam sasnieguši virsotnes, gan tad, kad krītam dziļos bezdibeņos.

Prātnieks Kaspars Roga, vaicāts par motivācijas atrašanu, saka: "Tas ir saistīts ar to, lai tev būtu, ko teikt. Ne tikai muzikāli, bet lai turpinātos tavs vēstījums." Varbūt tā ar visu – vēstījums, ko nododam, gan darbojoties ar pilnu jaudu, gan panīkuma brīžos un arī tad, kad mūsu enerģija jau aizgājusi citus apmaiņas ceļus, ir svarīgākais. Varbūt tas arī ir viss, kas vajadzīgs – savus nododam, citu vēstījumus saņemam, tā attīstāmies un ejam uz priekšu. No paaudzes paaudzē. Brīžam ļaujoties savām vētrām, brīžam prātam, bet galvenais – vienmēr mēģinot būt Cilvēkiem ar lielo burtu.

Šīs SestDienas, 29. jūlija līdz 4. augusta numurā lasiet:

SestDienas SALONS. Mazāk Prāta, vairāk Vētras! Kaspars Roga par iekšējo konkurenci Prāta Vētrā, politikas neiederību uz skatuves un to, kam noderēja kovidlaiks.

SAEIMAS VĒLĒŠANAS. Kurš uzvarēs Melno Aklo? Nacionālās apvienības un Konservatīvo starpā šķietami valda konkurence par vēlētājiem, tomēr partiju taktika būtiski atšķiras, un gan līderu retorikā, gan pirmsvēlēšanu piedāvājumā manāmas interesantas nianses

IN MEMORIAM. Dižais profesors. Viens no gaišākajiem prātiem mūsu medicīnas zinātnē, anesteziologs Georgs Andrejevs (1932.gada 30.oktobris – 2022.gada 16.jūlijs) ārlietu ministra amatā pretojās Latvijas politikas iemidzināšanai.

PASAULĒ. Eiropa grūtas ziemas gaidās. Lielas daļas Eiropas valstu jau tāpat būtiskās problēmas enerģētikas jomā tagad ievērojami padziļinājis konflikts ar Krieviju. Tas novedis pie eiropiešu atteikšanās no Krievijas energoresursu piegādēm, kā arī Maskavas centieniem izmantot šos resursus kā politikas instrumentu. Kādas sekas tam būs Eiropas valstīs?

ATSKAITES PUNKTS. Kad izplēn īstie jautājumi. Turpinot rakstu sēriju par mediju darbu, šoreiz par to, kā atspoguļota traģiskā piecgadīgās Evitas noslīgšana Gaujā. Kāpēc tā notika? Uz to atbildes meklēt vajadzēja arī medijiem.

Kā arī ŠONEDĒĻ, ZVAIGŽŅOTĀ NEDĒĻA, KULTŪRIZKLAIDES DEVA, SestDienas VAKARIŅAS, KINO, ZIRNIS ĒD, IZPĒTĪTS, MĪKLA, HOROSKOPI, SMALKĀS APRINDAS un ANEKDOTES.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli


Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata