Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Tā dēvēto multitāskingu darbā un citur cilvēka smadzenes patiesībā īsti neprot, tāpēc pieļauj kļūdas

Multitāskinga režīms - mīts

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Qwerty
Q
Cilvēka multitāskings ir apzinātas mērķtiecīgas un ražīgas darbības. Nevis mūzika austiņās soļojot. Tas ka uz poda įršot redze darbojas un akls nepaliki ,vēl nenozīmē multitaskingu. Kā draudzenes fāters teica:" vīram jāmāk darīt trīs lietas vienlaicīgi- pīpēt, mīzt un izkapti uztrīt!". Izmēģinat šito, apskatat rezultātu un tad vervelējat par multitāskiem
Mūlītis
M
Kas tas mūlīttāskings tāds ir ko?
melnais humors
m
Dacīt, bērniņ, nu, kāpēc Jūs rakstāt par lietām, par kurām Jums nav nekādas sajēgas. Viss ir precīzi otrādi! Dators savu multitāskingu veic pa vienai operācijai tikai lielā ātruma un tāpēc rodas iespaids, ka tas izpilda vairākus uzdevumus vienlaikus. Savukārt cilvēka smadzenes kā reiz ir tā sistēma, kas reāllaikā darbojas multitāskinga režīmā: smadzenes VIENLAIKUS koordinē mūsu ķermeņa stāvokli telpā, tas ir, visu mūsu muskuļu un sistēmu darbību, visas kustības, kuras veicam gan neapzināti, gan apzināti, reģistrē signālus no visiem visu maņu (to ir, šķiet, 18) orgāniem un turklāt vēl nodarbojas ar kognitīvo procesu. Un tas ir ne tuvu ne pilns uzskaitījums. Tas, Jūsuprāt, nav multitāskings? Padomājiet vēlreiz!
baltā satīra
b
debilšovmenim melnais humors - ja gribi pieteikt debilšovu ''Strīdos pats ar sevi, vai vienlaikus ir tas pats kas reizē vai nav'', iesniedz pieteikumu. Debilšovi bez pieteikumiem netiek ieskaitīti.
 • 0
 • 1
Joriks
J
Respektīvi - no daudzām cilvēka vienlaicīgi apzināti veiktajām operācijām ražīga var būt tikai viena
 • 1
 • 0
Joriks
J
Datora daudzkodolu procesors veic daudz operāciju vienlaicīgi. Cilvēks soļojot,runājot un apkārt skatoties noliek uz mutes ka nemetas.
 • 2
 • 0
melnais humors
m
Oi, baltā satīra, nesmīdini - vai tad "vienlaikus" un "reizē" nav viens un tas pats? Ja tev šķiet, ka nav, tad vienkārši nav neviena, kas tevi satīra. ;-)
 • 0
 • 1
baltā satīra
b
Nē, nav. Multiāskings ir DARĪT VAIRĀKUS DARBUS REIZĒ.
 • 0
 • 0
Onslow
O
čoms pa telefonu stāsta kā gāja alus ballītē - ienāk sieva un stāsta ko tik nav sapirkusies -UN?KO tu sadzirdēsi?...
konsekvences un multitasking
k
Multitasking dotu pārsvaru, bet ir klasiska izpratne kas ir multitaskings, un ir varbūt multitaskings kā procesa/u vadība, pārvaldība. Tad eksistē ideja, vrbūt, ka cilvēka potenciāls, kapacitāte tikt galā ar lietām, problēmām, esošo problemātiku ir nesaraujami saistīts ar viņa cns- galvas smadzenēm kā augstāko tādu orgānu- cilvēks pie sevis ir piesiets, saistīts ar sevi caur savām galvas smadzenēm, tur mīt cilvēka apziņa, kas tā kā savā ziņā ir viņš pats. Tad cilvēkam tomēr ir iespēja, neskatoties uz bioloģijas noteikto multitaskinga neiespējamību, tomēr ne tikai nesimulēt, bet tieši radīt pat varbūt, multitaskingu savā dzīvē, sev nepieciešamā ietvaros. Ir iespējas ļaut iet lietām savu gaitu- ja zini, ka vajadzīgajā brīdī varēsi pieslēgsies, ir vēl kādi procesi, kas darbojas, norit bez personas klātbūtnes- pat dators ar savām iespējām kļūst par daļu no cilvēka multitasking.
Janka
J
Šis raksts ir pilnīgi garām - cilvēks visu laiku darbojas multitāskinga režīmā - vienlaicīgi elpo, soļo, vēro apkārtni, klausās, gremo barību, u.t.t. tas ka apzinātas darbības notiek it kā tikai vienā plūsmā, arī ir nepareizi, piemēram jūs risināt uzdevumu, bet vienlaicīgi spējat sekot, vai nepienāks īsziņa, spējat uztvert radiopārraides ziņas sajust piedegušas pannas smaku, u.t.t. Tieši tāpat jūsu rokas un kājas spēj veikt pilnīgi dažādas darbības vienlaicīgi, piemēram braucot ar automašīnu...
swolotch
s
Sievai ir jātur mute ciet, savādāk pēc tam pa ausi.
 • 1
 • 1
vecis
v
braucot ar auto vai spēlējot klavieres rokas un kājas automātiski dara savas darbības - BET,kad tevi ir apstādinājis policists vai tu vienlaicīgi vari saprast,reaģēt ko vienlaikus runā policists un tava sieva...?
 • 4
 • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai šīs nedēļas laikā tiksim pie jaunas valdības?

Kopā nobalsojuši: 485

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses