Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Google aizliegs kriptovalūtu reklāmas

Sākot no jūnija, interneta milzis Google savā reklāmu tīklā vairs neatļaus izvietot kriptovalūtu reklāmas, ziņo Bloomberg.

Kriptovalūtas, kas pēdējā pusgada laikā pieredzējušas milzīgu intereses un attiecīgi arī vērtības pieaugumu, ilgstoši tiek kritizētas kā nedrošas, nestabilas, noziedzīgu darbību atbalstošas, kā arī videi nedraudzīgas. 

Par to riskanto finansiālo pusi regulāri izteikušies ekonomisti un starptautisko finanšu institūciju pārstāvji. 

Tagad arī uzņēmums Alphabet Inc., kas ir Google mātes uzņēmums, paziņoja, ka šogad vasarā aizliegs kriptovalūtu reklāmas. Līdzīgu soli janvārī spēra arī Facebook

Google ierobežos arī iespējas reklamēt bināro opciju tirgošanos - riskantu "visu vai neko" ieguldījuma formu. Par viltus profiliem un interneta lapām, kas cilvēkus mudināja iesaistīties bināro opciju tirgū, portāls Diena.lv jau vēstīja pagājušajā gadā - Ar vilinošu, tautas valodā uzrakstītu reklāmas piedāvājumu ievelk riskantā investīciju plānā.

Jānorāda gan, ka Facebook aizliegums pilnībā neizskauda kriptovalūtu reklāmas, jo reklāmdevēji gluži vienkārši apzināti pieļāva drukas kļūdas atslēgvārdos un turpināja reklamēties. Google sacīja, ka centīsies izskaust šādu iespēju. 

Uzņēmums informēja, ka 2017. gadā izdzēsa 3,2 miljardus reklāmu, kas bija neatbilstošas noteikumiem vai kaitnieciskas. 

Kriptovalūtu bums radījis problēmas dažādos sektoros, piemēram, nesen Krievijā aizturēja kodolzinātniekus par kriptovalūtu "rakšanu" ar institūta superdatoru.

Savukārt laikraksts Diena stāstīja par virtuālo valūtu radīto blakusefektu - milzīgu sadārdzināju datoru grafiskajām kartēm.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Inflācija turpinās kāpt arī nākamajos mēnešos(2)

Monetāro stimulu, kā arī valdību finansēto ekonomikas attīstības projektu naudai ieplūstot gan tautsaimniecībā, gan finanšu tirgos, pasaule piedzīvo sen nebijušu cenu kāpuma bumu, kas ir straujākais...

NVA un Google piedāvā bez maksas apgūt aktuālo

Lai atbalstītu darba ņēmējus, kuri Covid-19 pandēmijas dēļ ir zaudējuši vai var zaudēt darbu, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un uzņēmums Google NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem, re...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses