Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Lielākais izaicinājums ES – demogrāfija

Ar Viskonsinas-Milvoki Universitātes asociēto profesoru, Stokholmas Ekonomikas skolas Rīgā vieslektoru Džefriju Sommersu sarunājas Andis Sedlenieks.

Top komentāri

ta nu gan
t
1) Samulsu, ka globalizācija bija veiksmīga, jo nodrošināja zemas algas. Ziniet, šo rakstu lasīs ne tikai pelnošie globālie uzņēmumi, bet arī darba ņēmēji parastie. 2) Kāpēc ASV iedzīvotāju satraukums samazināsies, ja Tramps zaudēs vēlēšanās? Manuprāt, ja uzvarēs kreisie, t.i. Baidens, tieši tam vajadzētu būt satraucoši, vismaz no ekonomista skata noteikti (Tramps pacēla ASV ekonomiku par 4%), bet sociālisti vienmēr un visur visu nolaiž uz iznīcību. 3) Saīsinātajā rakstā neiekļautais par virsrakstu. Kura demogrāfija ir Eiropas izaicinājums- ka eiropieši nevairojas, vai tas, ka āfrikāņi vairojas nekontrolēti? Eiropā diezgan mērķtiecīgi tiek grauta ģimene. Bez ģimenes, bet ar brīvi pieejamu kontracepciju nav demogrāfijas. Āfrikā tieši otrādi. Varbūt vajag pārstāt Āfriku barot? Kamēr viņus baroja un viņi vairojas uz vietas, vēl nebija tik traki. Bet nu jau uz vietas viņiem vairs nav vietas, tagad eiropiešiem āfrika jābaro jau Eiropā. Agrāk vai vēlāk nāksies pateikt- viss, nevaram vairs.
kolēga Arnolds Buksbaums
k
Demogrāfija ir vislielākais izaicinājums Latvijai, un valstij trūkst programmas demogrāfijā, toties ir NVO grābstīšanās ap putras katlu dažādos virzienos un līdzekļu nevajadzīga tērēšana daudzu indivīdu egoistisko interešu un vēlmes būt populāriem apmierināšanai.
Esam pirmajā vietā
E
Labklājības un Finanšu ministriju izmisīgās pūles nav palikušas bez rezultātiem - demogrāfijā esam pirmajā vietā Eiropā (tas nekas, ka no otra gala. Svarīgi, ka vismaz kaut kādā jomā mēs esam pirmajā vietā).
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mazāk biedēt, vairāk pašiem darīt(4)

Valdības lēmums par obligātu masku valkāšanu publiskās telpās, kā arī virkne jaunu ierobežojumu dažādām aktivitātēm diezgan likumsakarīgi pastiprinājusi spriedzi sabiedrībā.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē