Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

28. oktobris, 2020

Vācijā novembrī tiks stingri ierobežoti cilvēku savstarpējie kontakti

Vācijas centrālā valdība un federālo zemju valdības trešdien vienojušās par stingru ierobežojumu noteikšanu cilvēku savstarpējiem kontaktiem novembrī, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos, trešdien paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele.
Reklāmraksts

Akciju buklets: gudra pircēja rokasgrāmata

Par gudru pircēju cilvēks nepiedzimst, bet veidojas pamazām, atklājot dažādus veidus, kā iepirkties veiksmīgāk un izdevīgāk. Pat neliela ietaupīta naudas summa nozīmē, ka šos līdzekļus varēsi izmantot kaut kam citam – savam vaļaspriekam vai izklaide.

Tihanovska ir apmierināta ar streikiem Baltkrievijā(46)

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska trešdien paziņojusi, ka pagaidām ir apmierināta ar vispārējo streiku, kas šonedēļ tika sākts Baltkrievijā, taču atzina, ka milicijas veiktā protestētāju iebiedēšana novedusi pie mazākas mobilizācijas nekā gaidīts.

Lietuvā nosaka jaunus ierobežojumus Covid-19 izplatības apturēšanai

Lietuvas valdība nolūkā pakļaut kontrolei jaunā koronavīrusa izplatību trešdien nolēmusi no piektdienas uz divām nedēļām aizliegt cilvēku pulcēšanos un masu pasākumus gan iekštelpās, gan brīvā dabā, izņemot sporta un kultūras pasākumus, bet attiecībā uz tiem noteikti jauni ierobežojumi.

Liepājas teātrī notiks Mārim Čaklajam veltīts sarunu koncerts

Gatavojoties jaunajai sezonai, augustā Liepājas teātrī notika pagalmu koncertu cikls Vasaras vakari Liepājas teātrī, kurā bija dzirdami vairāki aktieru koncerti. Ņemot vērā, ka šogad ir dzejnieka Māra Čaklā jubilejas gads, viens no koncertiem iekļauts repertuārā un turpinās skanēt uz Liepājas teātra skatuves.

Eiropas Savienība – kolonijas sapņi par suverenitāti

Pirms gada, kad toreiz sāka strādāt jaunā Eiropas Komisija, viens lozungs skanēja skaļi – par Eiropas stratēģisko suverenitāti. Un pat ne tikai par to – EK vadītāji runāja par to, ka šī būšot ģeopolitiska Eiropas Komisija. Eiropas Savienībai esot jāstiprina suverenitāte šajā pasaulē ar pieaugošu naidīgumu. Ķīna – esot sistēmisks sāncensis, un ASV vairs neesot uzticams partneris. Pakāpeniski šis lozunga saturs pilnveidojas. Francija spēlē – vismaz verbālā līmenī – vadošu lomu.

CSP: Preces vai pakalpojumus internetā pārdod 15,5 % uzņēmumu

2020. gada sākumā Latvijā internetu lietoja 99,9 % uzņēmumu, un 62,6 % no tiem bija sava tīmekļa vietne, tai skaitā 94,1 % lielo uzņēmumu, 81 % vidējo un 58,4 % mazo, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) ikgadējā aptauja par informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) lietošanu un e-komerciju uzņēmumos.

Covid-19 atklāts Saulkrastu slimnīcā un sociālās aprūpes mājā, kā arī pansionātā Rēzeknē(2)

Covid-19 konstatēts astoņiem darbiniekiem un deviņiem pacientiem pašvaldības SIA Saulkrastu slimnīca, kā arī sociālās aprūpes mājas diviem darbiniekiem un septiņiem klientiem, aģentūru LETA informēja Saulkrastu novada pašvaldības Komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja Baiba Stjade. Tāpat 20 Covid-19 gadījumi klientiem un darbiniekiem konstatēti pansionātā Rēzeknē.

Jahovičs: Savā laukumā varam uzvarēt ikvienu © DIENA

Pirms FIBA Čempionu līgas pirmā mača pret Francijas vienību Strasbourg laikraksts Diena uz īsu sarunu aicinājis VEF Rīga prezidentu Gati Jahoviču, kurš atzina, ka mērķis ir izkļūšana no apakšgrupas, turklāt savā laukumā rīdzinieki var uzvarēt ikvienu pretinieku.

Pandēmijas laikā dzīve nav apstājusies © DIENA

Lai gan Covid-19 krīze ir pamatīgi sašūpojusi vairākas tautsaimniecības nozares un radījusi nedrošību par nākotni daudziem Latvijas iedzīvotājiem, tomēr ekonomiskā dzīve nav apstājusies. Dažādi jauni projekti tiek īstenoti arī mūsu valsts reģionu pilsētās.

Dienvidāfrikas prezidents ievēros paškarantīnu

Dienvidāfrikas prezidents Sirils Ramafosa ievēros paškarantīnas režīmu, jo bijis kontaktā ar kādu cilvēku, kam bijis pozitīvs Covid-19 testa rezultāts, trešdien pavēstīja prezidenta birojs.

ANO Drošības padome ratificē Lībijas pamiera vienošanos

ANO Drošības padome otrdien ratificējusi pamiera vienošanos, kas 23.oktobrī noslēgta starp Lībijas karojošajām pusēm, un aicināja abas puses "pilnībā īstenot šo vienošanos", pavēstīja diplomāti.

Zinātņu akadēmijas telpās tiks atklāta izstāde Pseidozinātniskā konference

Latvijas Zinātņu akadēmijas 2. stāva izstāžu zālē 10. novembrī tiks atklāts sevišķs mākslas notikums Pseidozinātniskā konference, kurā tiks piedāvāti 10 pseidozinātnēm veltīti mākslas darbi. "Konference” sadalīta piecos tēmu blokos, pavisam konferencē piedaloties desmit māksliniekiem, kuri savos mākslas darbos meklē norādes uz kādu pseido teoriju, informēja fonda Mākslai vajag telpu pārstāve Lāsma Goba.

Arhitektu iebildumus vērā neņems © DIENA(10)

Latvijas Arhitektu savienība (LAS) atklātā vēstulē Satiksmes ministrijai (SM), Rīgas domei (RD) un uzņēmumam RB Rail norāda, ka iecerētā dzelzceļa infrastruktūra Pārdaugavā nebūs iedzīvotājiem draudzīga, vairos sastrēgumus un apgrūtinās cilvēku pārvietošanos. Visu triju atbildīgo institūciju Dienai sniegtās atbildes gan skaidri iezīmē, ka projektā nekas mainīts netiks.

Melburnā beigusies 112 dienas ilgā Covid-19 karantīna

Austrālijas otrā lielākā pilsēta Melburna trešdien svinēja iziešanu no 112 dienas ilgas karantīnas, kas šajā pilsētā tika ieviesta, lai palēninātu jaunā koronavīrusa izplatīšanos.

Novembrī un decembrī iespējama stipra snigšana

Lai gan tuvākajos mēnešos gaisa temperatūra Latvijā caurmērā būs virs klimatiskās normas, ciklonu aktivitāte prognozēta mazāka nekā pagājušajā ziemā, tādēļ bieži gaidāms mierīgs laiks, savukārt aukstuma periodos vietām iespējama stipra snigšana, liecina aģentūras LETA apkopotās prognozes.

Kalendārs

Oktobris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8