Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +13 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 6. oktobris
Monika, Zilga, Zilgma

24. maijs

Vītoliņš: Neko nevienam nevaru pārmest

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš aizvadītajā pasaules čempionātā komandas sniegumu vērtē pozitīvi, sarunā ar žurnālistiem atklāja pats treneris.

Ukrainas izlūkdienests: Līdz gada beigām Ukrainas armija varētu būt Krimā

Krievijas-Ukrainas karā aktīvā kara fāze ar kaujām aptuveni tādā līmenī kā šobrīd beigsies šā gada beigās, un šajā laikā Ukrainas armija ne tik vien atbrīvos kopš 24.februāra okupētās teritorijas, bet arī atjaunos Kijivas kontroli pār Donbasa separātisko veidojumu teritorijām un ieies Krimā, prognozē Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes priekšnieks Kirils Budanovs.

Neierastā literatūras performancē tiks pētīta intimitāte

Kaņepes Kultūras centra pagaidu mājvietā Diagonālē 26. maijā notiks lasījuma cikla Neierastā literatūra performance Tu. Pieskāriens. Performancē skatītāji tiks aicināti rast atbildi uz to, ko pēc vairāk kā divu gadu pandēmijas un ierobežojumiem mūsdienās nozīmē intimitāte, informēja pasākuma organizatori.

Ojāra Vācieša muzejā skatāma Gunāra Janaiša fotoizstāde Nekā tāda

No 14. maija līdz 30. jūlijam Ojāra Vācieša muzeja (Rīga, Ojāra Vācieša iela 19) Robinsonzālē un dārzā skatāma Gunāra Janaiša (1934-2022) fotoizstāde Nekā tāda. Izstāde aplūkojami fotomirkļi no 1966. gada, un tās idejas tapšanā vēl piedalījās pats fotogrāfs.

Augstākas algas, mazāk pelēkās naudas © DIENA

Uzskats, ka mūsu ziemeļu kaimiņvalstī Igaunijā viss notiek labāk nekā pie mums, Latvijā, ir bieži dzirdams jau gadiem. Tiek uzsvērts tas, ka Igaunijā ir augstāks sabiedrības turības līmenis, Ziemeļvalstu ētikas standartiem tuvāka uzņēmējdarbības vide, labāk attīstīta e-pārvalde un līdz ar to arī labākas digitālās prasmes gan valsts sektorā, gan kopumā sabiedrībā. Tāpat tiek uzsvērts, ka Covid-19 pandēmijas gados Igaunijā veiksmīgāk nekā mūsu valstī sabalansēta cīņa pret Covid-19 ar ierobežojumu skarto nozaru saglabāšanu.

Latvijas Nacionālajā operā uzstāsies izcilais bass Ginters Groisbeks

Viens no šobrīd izcilākajiem basiem pasaulē Ginters Groisbeks 31. maijā pirmo reizi sniegs solokoncertu Latvijā. Koncerts ar pianistes Aleksandras Golubickas klavieru pavadījumu notiks Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē ar nolaistu dzelzs priekškaru, nodrošinot unikālu akustiku kamermūzikas izpildīšanai.

NBS komandieris: Karadarbībā Ukrainā vērojama stagnācija

Militārajā konfliktā Ukrainā patlaban ir vērojama stagnācija, kas draud ar diezgan ilgstošu karadarbības turpināšanos, intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Intars Busulis noslēdz Valtam Pūcem veltītās koncertsērijas pirmo sezonu

No šā gada februāra par godu komponista Valta Pūces 60 gadu jubilejai norisinājās viesistabas videokoncertu sērija Tuvplāni, kurā piedalījās grupas Prāta vētra un Dagamba, kā arī dziedātājs Ralfs Eilands. Noslēdz Tuvplānu lapā interneta vietnē YouTube atrodamo koncertsēriju Intars Busulis kopā ar Abonementa orķestri, kas arīdzan paviesojās viesmīlīgās Pūču ģimenes mājās līvu krastā.

Kalendārs

Maijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5