Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Noteikumi

Stučīšanas institūta augšāmcelšanās

Nesen izsludinātie "lojalitātes grozījumi" Izglītības likumā šķiet sīkums, salīdzinot ar citu dokumentu. Tas nav radis plašu un kašķīgu rezonansi, jādomā tādēļ, ka ir "tikai" Ministru kabineta noteikumi, precīzāk – noteikumu projekts Par iekšējās kontroles sistēmas pamatprasībām korupcijas un interešu konflikta riska novēršanai publiskas personas institūcijā.

Rokas bagāža kurpju kastes lielumā

Rokas bagāžas izmēri nākotnē varētu kļūt vēl mazāki. Starptautiskā Aviācijas asociācija (IATA) nupat uz laiku apturējusi savu iniciatīvu ieviest prasības, kas spiestu vēl par 40% samazināt lidmašīnas salonā atļautās rokas bagāžas apmērus. Tomēr diskusijas par šo tematu pavisam drīz varētu atsāksies, jo patlaban asociācija strādā pie tā, lai pienācīgi izvērtētu sagatavoto programmu, kā arī lai gūtu lielāku aviokompāniju atsaucību.

Eiropā stiprinās ceļotāju aizsardzību

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis atbalstījušas jauno Komplekso ceļojumu un saistīto ceļojumu pakalpojumu direktīvu, kas izstrādāta, lai radītu saprotamu, elastīgu un samērīgu tiesisko regulējumu, kas vairāk aizsargās ceļotājus to ceļojumu laikā un ievēros tūrisma industrijas intereses, informē Ekonomikas ministrija (EM).

Norma par naudas soda piedzīšanu no transportlīdzekļa īpašnieka neatbilst Satversmei

Satversmes tiesa (ST) par konstitūcijai neatbilstošu atzinusi normu, kas paredz naudas soda piedzīšanu par apstāšanās vai stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem no transportlīdzekļa īpašnieka, nevis no reālā pārkāpuma veicēja.Kā aģentūru LETA informēja ST priekšsēdētāja palīdze Līna Kovalevska, ST spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, tas stāsies spēkā tā oficiālās publicēšanas dienā.

Rīgas dome plāno paredzēt iespēju liegt kāpt uz nedroša ledus

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā šodien nolemts uzdot Rīgas Pašvaldības policijai mēneša laikā izstrādāt grozījumus domes saistošajos noteikumos, paredzot Rīgas pilsētas izpilddirektoram tiesības bīstamos apstākļos noteikt liegumu kāpt uz ledus.

Bojārs: Svarīgi zināt, kurš diktē noteikumus manā novadā

Valdība, valdība, valdība - visbiežāk tā ir tā sliktā, kura tiek vienota visās neizdarībās, kas mums ir visapkārt. Taču patiesībā bieži vien tas, cik labi mēs jūtamies savā mājas pagalmā, savā pilsētā un savā novadā, ir atkarīgs no paša novada saimniekiem.

Baraņņiks: Noteikumi velorikšu nozarē ieviesīs saprotamu kārtību

Domāju, ka Rīgas domes (RD) pieņemtie noteikumi nav pārāk stingri – tie ieviesīs normālu kārtību, kādā cilvēki varēs nodarboties ar velorikšu pārvadājumiem, portālam Diena.lv sacīja RD Satiksmes un transporta komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide