Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Velorikšas

Rīgā velorikšu vadītājiem aizliegs pastiprinošu skaņu ierīču izmantošanu

Sākoties vasaras sezonai, Rīgā pastiprināti ierobežos tā dēvēto velorikšu aktivitātes, aizliedzot pastiprinošu skaņu ierīču izmantošanu un regulējot arī transportlīdzekļa vizuālo izskatu, paredz Rīgas domes pieņemtie grozījumi saistošajos noteikumos Speciāli pasažieru pārvadāšanai izgatavoto velosipēdu, kas paredzēti komercpakalpojumu sniegšanai, izmantošanas noteikumi Rīgas pilsētā.

Baraņņiks: Noteikumi velorikšu nozarē ieviesīs saprotamu kārtību

Domāju, ka Rīgas domes (RD) pieņemtie noteikumi nav pārāk stingri – tie ieviesīs normālu kārtību, kādā cilvēki varēs nodarboties ar velorikšu pārvadājumiem, portālam Diena.lv sacīja RD Satiksmes un transporta komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks.

Izsaki viedokli: Vai velorikšas Rīgā būtu jāierobežo?

Rīgas domes pieņemtie noteikumi par velorikšām izraisījuši asas diskusijas politiķu starpā, bet vairāki velorikšu vadītāji esot domniekus nosaukuši par ēzeļiem un piedzērušiem papagaiļiem. Diskusijas ir gan par to, ka turpmāk būs jāsaskaņo maršruti, gan par aprīkojumu – rikšas jāaprīko ar drošības jostām, gaismas virzienrādītājiem, lukturiem un atstarotājiem, tāpat rikšām jābūt apdrošinātām.

Bukovskis: Rīgas domes koalīcija grib iznīdēt velorikšas

Pēc Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta izstrādāto saistošo noteikumu projekta Par speciāli pasažieru pārvadāšanai izgatavotajiem velosipēdiem, kas paredzēti komercpakalpojumu sniegšanai Rīgas pilsētā akceptēšana iesniegtajā redakcijā un virzīšana izskatīšanai Rīgas domē nevar tikt  iztulkots citādi kā apzināts mēģinājums iznīdēt velorikšas Rīgā, uzskata RD deputāts Aldis Bukovskis (Demokrātiskie patrioti).

Velorikšām varētu atļaut braukt tikai pa speciāliem maršrutiem

Patlaban notiek saistošo noteikumu izstrāde, kuri paredz velorikšu darbību galvaspilsētā, Diena.lv informēja Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD). Noteikumi tiek izstrādāti, lai ierobežotu velorikšu visatļautību, jo patlaban nav noteikts, kur šie transportlīdzekļi drīkst atrasties un neviens neregulē, kur tās brauc.

Turlais: Velorikšu bizness ir jāsakārto

Saeimas Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais nolēmis, ka pienācis laiks sakārtot velorikšu biznesu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide