Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Publikācijas

Formula 1 turpinās no vietas, kur pabeidza 2019. gadu © DIENA

Formula 1 kārtējo reizi ir ievērojamu pārmaiņu priekšā – 2021. gadā mēs beidzot ieraudzīsim čempionātu un mašīnu, kas būs īpašnieku Liberty Media lolojums, jo pašlaik arvien dzīvojam post-Eklstona ērā, – joprojām darbojas iepriekšējie likumi un noslēgtie līgumi. Tomēr vēl pirms jaunās ēras jāaizvada 2020. gads un jānoskaidro tā čempions. Pateicoties tam, ka tehniskajos noteikumos izmaiņu nav vispār (pēdējos gados ļoti rets gadījums), komandas turpinās no tās vietas, kur pabeidza iepriekšējo gadu, līdz ar to milzīgus pārsteigumus šogad gaidīt nevajadzētu. Bet nav arī vajadzības pēc pārsteigumiem, jo 2019. gada otrā puse izvērtās satriecoši aizraujoša – Mercedes, Ferrari un Red Bull cīnījās par uzvarām, bet vidus ešelona komandas, kā ierasts, šķīra desmitdaļas. Runājot par pilotiem, arī šeit aust jauna ēra – Makss Verstapens, Šarls Leklērs, Estebans Okons, Karloss Sainss pilotu tirgū kotējas augstu un jau ieguvuši ilgtermiņa līgumus vadošās komandās. Savukārt vecajai gvardei Luisam Hamiltonam (35) un Sebastianam Fetelam (32) 2020. gads būs izšķiršanās sezona, jo abiem beidzas līgumsaistības attiecīgi ar Mercedes un Ferrari.

Jādomā ne tikai par ceļošanas, bet arī masu pasākumu nepieciešamību © DIENA(18)

Jaunā koronavīrusa Covid-19 izplatība radījusi lielu triecienu tūrisma industrijai visā pasaulē. Izvērtēt nepieciešamību doties ārpus valsts aicina arī atbildīgie Latvijā. Tikmēr Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) valdes locekle Kitija Tigule Dienai norāda – lai arī vīruss apgrūtina nozari Latvijā, asociācijas biedri esot atbildīgi tūrisma pakalpojuma sniedzēji, kuri izvērtējot visus riskus. Tomēr arī pašiem iedzīvotājiem jāizvērtē nepieciešamība ceļot.

Vai izdosies noķert Riga FC? © DIENA

Iespējams, šodien kāds ar patīkamu nostalģiju atceras Latvijas futbola čempionātu divtūkstošo gadu sākumā, tomēr toreiz vadošo četrinieku ikviens spēja nosaukt jau martā, bet kārtā no četrām piecām spēlēm tikai vienā varēja saskatīt intrigu cīņā par uzvaru. Pārmaiņas, pavērsieni un attīstības virzienu maiņa raksturo futbola Virslīgas klubu dzīvi pēdējos piecos gados. Pavisam ierasta kļuvusi situācija, ka sezonu kādā klubā iesāk motivētu, taču ne pārāk meistarīgu jauniešu komanda, bet pabeidz rūdītu meistaru blice. Vai arī otrādi, jo gaidītā Eirokausu pasaka vienā nedēļā atduras pret Latvijas futbola līmeņa realitāti.

Izdienas pensijas vietā – atbalsts © DIENA(2)

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) neplāno prasīt papildu finanšu līdzekļus, bet vēlas panākt, lai neizlietotā nauda tiktu novirzīta pirmspensijas vecuma pirmsskolas, speciālo izglītības iestāžu un sporta pedagogiem.

Sji vizītē Uhaņā signalizē par vīrusa atkāpšanos © DIENA(4)

Kamēr jaunais koronavīruss Covid-19 nu konstatēts visā Eiropas Savienībā un Itālija izsludina karantīnu visā valstī, Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins otrdien devās uz slimības izcelsmes pilsētu, lai pasvītrotu veiksmīgo vīrusa izplatības apturēšanu. Šī ir prezidenta pirmā vizīte Uhaņā kopš epidēmijas sākuma.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.