Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Publikācijas

Ievārījumu biznesā ar sirdi, rokām un radošu domāšanu © DIENA(9)

Mana pirmā iepazīšanās ar SIA Atasco produkciju Zelta zaptes notika kādā tirdziņā Vecrīgā. Piemēram, Siera našķis – ievārījums, kura sastāvā ir plūmes, āboli, pīlādži un ērkšķogas, bet kā garšvielas pievienots gan oregano, gan baltie pipari, gan ķimenes! Turklāt 60% šajā našķī ir ogu, un tas ir bez E vielām. Mazās burciņas ir tik glīti noformētas, ka var pasniegt kā dāvanu, kuru dažam labam saņēmējam kā skaisti noformētu produktu cienītājam būtu pat žēl atvērt.

Nākotnē Rīgas cirkam ir jābūt multifunkcionālam © DIENA(1)

Cirka māksliniekiem ir tendence doties no vienas vietas uz otru. Tas ir dzīves stils, un dzīves stils tas ir arī šodien. Skaidrs, ka vairs nebrauc ar zirgiem no vienas pilsētas tirgus laukuma uz otru, kā tas bija pirms trīssimt četrsimt gadiem, bet ar lidmašīnu no viena festivāla uz otru – saka Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers. Ir mainījies arī tradicionālais cirks. Nedz bailēm no senlaicīgos kombinezonos tērptiem klauniem, nedz žēlumam pret lāčiem uz trīsriteņiem un citiem svārkos ģērbtiem zvēriem vairs nav iemesla. Un, visbeidzot, tiks norausti putekļi no tribīnes sēdvietām – mainās arī Rīgas cirka vēsturiskā ēka un šoruden dodas ilgi pelnītā rekonstrukcijā.

Sporta autori. Ieskats sportistu algās un nodokļu nomaksā © DIENA

Sportista lielā karjera caurmērā ir tik īsa, ka ikdienas steigā pazūd vēlme veikt uzkrājumus vecumdienām, papildinot valsts sociālo budžetu, vai lasīt dokumentus – nedrīkst nokavēt dzīvi. Dzīvi nokavēt nevarot, bet Gordons Geko pārliecina: "Alkatība ir laba." Vidējais iedzīvotājs savus algas ienākumus šķiro "pirms nodokļiem" (bruto) un "uz rokas" (neto). Savukārt sporta ziņās periodiski izskan vaimanas, ka atsevišķiem sportistiem no izmaksātās algas ieņēmumu dienests esot paprasījis samaksāt nodokli, lai gan samaksai jau bija jābūt tai summai "uz rokas". Izrādās, izmaksātā nauda nemaz nav alga, bet gan, piemēram, rēķina apmaksa par pakalpojumu no reģistrēta saimnieciskās darbības veicēja.

Negrib aizliegt, bet ierobežot © DIENA(11)

Nozares pārstāvji un komersanti pauž bažas, ka priekšlikums ierobežot Krievijas televīzijas kanālu īpatsvaru TV programmu paku pamatpiedāvājumā varētu radīt risku, ka auditorija izvēlēsies patērēt vairāk šāda veida saturu nelegāli, kā arī radīs papildu izmaksas pašai industrijai, lai nodrošinātu likumā noteiktās prasības.

ES līderi steidz risināt Grieķijas robežas krīzi © DIENA(9)

Migrācijas krīzei uz Eiropas Savienības (ES) dienvidu robežas ar Turciju samilstot, otrdien simboliskā vizītē Grieķijā pie tās robežas ar Turciju ieradās Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena, Eiropadomes prezidents Šarls Mišels un Eiropas Parlamenta prezidents Davids Sasoli, lai demonstrētu atbalstu Vidusjūras dalībvalstij. Savukārt EK viceprezidents Joseps Borels otrdien devās uz Ankaru.

Gājēju tuneļi – tirgotāju neiecienīti © DIENA(7)

Gājēju tunelī, kas savieno Vecrīgu un Rīgas starptautisko autoostu, kā arī tunelī, kas no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas ļauj nokļūt Raiņa bulvārī, jau kādu laiku vairs nav manāmi turienes kioskos esošie tirgotāji. Abi šie tuneļi ir Rīgas domes Satiksmes departamenta valdījumā. Departamentā Dienai stāsta, ka tirgotāju pazušana bijusi tikai uz laiku – februārī noslēgusies izsole, kurā piedāvāts nomāt tirdzniecības vietas šajos tuneļos, un šonedēļ ar tirgotājiem Rīgas dome noslēgusi līgumus.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.