Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Publikācijas

Pierādīt vienlīdzību. Saruna ar pasaules čempioni Zani Embrekti © DIENA(1)

Pagājušā gada beigās Latvijas ziņu portālu virsrakstos pēkšņi nokļuva samērā mazpazīstama peldētāja Zane Embrekte – nedzirdīgo pasaules čempionāta uzvarētāja –, kas saņēma pārliecinoši lielāko valsts prēmiju starp visām mūsu sportistēm, tieši tikpat lielu kā vīriem pasaules čempions skeletonā Martins Dukurs. Sporta Avīze devās iepazīties ar peldētāju, kura Latvijas čempionātā spēj konkurēt arī ar labākajiem dzirdīgajiem sportistiem.

Gods kalpot un ātri pazust © DIENA(25)

Tā kā partiju parasto kongresu sezonu nu izraibina arī ārkārtas kongresi ar vēlēšanu programmu un sarakstu apstiprināšanu, jo tuvojas taču Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, nekas neliecina, ka šī sezona varētu ātri beigties. Tādēļ arī SestDiena turpina apmeklēt partiju sanākšanas, vērojot un salīdzinot politiskā klimata atšķirības, un šoreiz pievēršas pēdējā Rīgas mēra Oļega Burova jau no vides reklāmu stabiem piesauktā saraksta Gods kalpot Rīgai sanākšanai.

Labākajā sastāvā gatavi iziet pasaulē © DIENA

Triju paaudžu līderi pulcējušies Latvijas tenisa izlasē cīņā par iekļūšanu Deivisa kausa otrajā Pasaules grupā. Pēc piecu gadu pārtraukuma atgriežoties Lielupes kortos, latviešiem jāpārvar Ēģiptes barjera.

Sadursmes Afganistānā apdraud līgumu © DIENA(2)

Mazāk nekā 24 stundas pēc tam, kad ASV prezidentam Donaldam Trampam, kā viņš pats saka, bija "ļoti laba saruna" ar radikālā grupējuma Taliban līderi Abdulu Ganī Baradaru, abas puses Afganistānā ir iesaistījušās jaunās sadursmēs. Radikāļi atsākuši uzbrukumus civiliedzīvotājiem un amerikāņu atbalstītajiem Afganistānas drošības spēkiem. Savukārt ASV ziņoja, ka trešdien aizsardzības nolūkos veikts trieciens pret Taliban kaujiniekiem.

Glābs bezcerīgos aizņēmējus. Varētu norakstīt parādus līdz 2008. gadam uzņemtajām banku saistībām © DIENA(30)

Latvijas Bankas (LB) ierosinātajam priekšlikumam norakstīt to iedzīvotāju parādus komercbankām, kuri jau ir tām atdevuši savus nekustamos īpašumus, bet vēl palikuši parādā, savu atbalstu paudusi Latvijas Finanšu nozares asociācija, kā arī SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere. LB uzsver, ka tas neradīs nekādus zaudējumus komercbankām, jo runa ir par bezcerīgajiem parādiem, kurus bankas savā bilancē jau ir norakstījušas.

Kabeļoperatori paredz, ka ierobežojumi nepietuvinās ES kultūrtelpai © DIENA(23)

Nākamnedēļ Saeima otrajā lasījumā skatīs priekšlikumu par grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu (EPL) likumā, kas paredz mainīt Krievijas televīzijas kanālu īpatsvaru kabeļoperatoru pamatpiedāvājumā. Vairākums nozares pārstāvju un kabeļoperatoru norāda, ka šī nav jauna problēma nedz sabiedrības, nedz arī politiskajā dienaskārtībā, taču risinājumus politiķi nez kāpēc ir sākuši meklēt tieši tagad.

Protestē ar plakātiem un traktoriem © DIENA(1)

Dienā, kad Saeima otrajā lasījumā sāka lemt par administratīvi teritoriālās reformas (ATR) regulējošo likumu, pie parlamenta protesta akcijā bija pulcējušies vairāki desmiti Latvijas iedzīvotāju. Viņi politiķiem pārmeta neieklausīšanos sabiedrības viedoklī reformas izstrādes gaitā, raidot arī personīgus apvainojumus dažu deputātu virzienā. Tādus saņēma arī par reformām atbildīgais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P), kurš gan pats uz jautājuma skatīšanu Saeimā nebija ieradies, jo atradās Eiropas Savienības vides ministru sapulcē Briselē.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.