Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Publikācijas

Saglābt esošo labklājību © DIENA(3)

Globālā Covid-19 pandēmija un tās atskaņas Latvijā vairs nerada jautājumus par to, vai mūsu tautsaimniecība varētu piedzīvot recesiju. Šobrīd, kad aizvien pieaug to uzņēmumu skaits, kuri ir paziņojuši, ka uz laiku aptur savu darbību, svarīgs jautājums ir, kad ekonomika atkal "ieies sliedēs" un varēs vērot labklājības atgriešanos. Ja satricinājumi nebūs ilglaicīgi, visbēdīgākie rādītāji Latvijas tautsaimniecībai varētu būt šā gada otrajā un trešajā ceturksnī, bet pēc tam situācija sāktu pakāpeniski uzlaboties.

Jāglābj ekonomika un jāstiprina veselības aprūpe © DIENA(23)

Pagājušajā nedēļā, Eiropā palielinoties saslimšanas ar Covid-19 gadījumu skaitam, bija vērojami Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu visai atšķirīgie centieni ierobežot Covid-19 izplatību, bet ES mērogā saskaņotas un vienotas rīcības – vismaz raugoties no iedzīvotāju skatpunkta – pietrūka. To, kādai vajadzētu būt ES līmenī koordinētai rīcībai Covid-19 krīzes pārvarēšanai, Diena jautāja vairākiem Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem no Latvijas.

Jāsargā informācijas kvalitāte. Kultūras ministrija ir izveidojusi Mediju politikas konsultatīvo padomi(3)

Brīdinot par preses industrijas apdraudējumu, 2008. gada 11. decembrī visi lielākie Latvijas laikraksti iznāca sēru noformējumā – uz avīžu vākiem bija publicēts uzraksts Prese 2009 un apakšā liels melns krusts. Toreiz tik radikālas rīcības iemesls bija globālās ekonomiskās krīzes radītais apdraudējums. Vai Covid-19 sērga preses izdevējiem pēc 12 gadiem liks apvienoties līdzīgā izmisuma saucienā?

Jaunās mācību pieejas piespiedu eksāmens © DIENA

"Visu vēl dzīvē iemācīsimies, visam vēl būs laiks," mudinot skolotājus nepārslogot bērnus un arī viņu vecākus attālinātajā mācību procesā, kas pirmdien sāksies visās Latvijas izglītības iestādēs, saka Rīgas Juglas vidusskolas direktore Aija Melle. Laikā, kad koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmija ir skārusi izglītības sistēmu ne tikai Latvijā, bet būtībā visā pasaulē, skolas un augstskolas tiek masveidā slēgtas, mācības notiek attālināti. UNESCO dati liecina, ka vairāk nekā 850 miljonu bērnu un jauniešu, kas ir aptuveni puse no pasaules skolēniem un studentiem, pandēmijas dēļ neapmeklē mācību iestādes. Vismaz 102 valstīs ir slēgtas visas izglītības iestādes, bet 11 valstīs – slēgtas atsevišķos reģionos. Citviet ir noteikts saraksts, kuru profesiju pārstāvju bērni var iet uz skolu, piemēram, mediķu, sociālo darbinieku, vietējās varas un valsts amatpersonu atvases.

Glābs ekonomiku, naudu nežēlojot © DIENA(32)

"Mēs strādājam pēc scenārija, ka šī krīze būs īslaicīga – divi trīs mēneši. Protams, skatīsimies arī uz iespēju samazināt izdevumus. Bet, ja ārkārtējā situācija būs ilgāka, tiks iedarbināti pavisam citi palīdzības līdzekļi, citas atbalsta programmas," intervijā saka finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Ārsti bažīgi par vīrusa izplatību bēgļu vidū © DIENA(8)

Nedēļas nogalē jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) globālā izplatība nepierima. Itālija, apsteidzot vīrusa izcelsmes vietu Ķīnu, kļuva par mirstības ziņā vissmagāk skarto valsti. Pasaules valstu valdības ievieš arvien jaunus ierobežojumus, tā cenšoties aizkavēt veselības aprūpes sistēmas pārslodzi.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.