Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Publikācijas

Kas īsti ir bezdarbnieka pabalsts? © DIENA(2)

Patlaban jau pastāv nopietnas bažas, ka koronavīrusa izplatības riski var palielināt bezdarbnieku skaitu Latvijā, taču pērn, pēc Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, bezdarba līmenis mūsu valstī bija 6,3%, kas ir aptuveni Eiropas Savienības vidējā līmenī un netiek uzskatīts par dramatiski augstu.

Pērnā gada dati liecina par pozitīvām maksātspējas tendencēm © DIENA(1)

Pagājušā gadā fiksētais iedzīvotāju ienākumu pieaugums ir atspoguļojies arī viņu maksātspējā. Pērn krietni vien samazinājies to mājsaimniecību īpatsvars, kuri savus ikdienas izdevumus sedza ar grūtībām vai lielām grūtībām, savukārt pieaudzis to mājsaimniecību īpatsvars, kura savus ikdienas izdevumus varēja segt ar nelielām grūtībām vai salīdzinoši viegli.

Bez atbalsta uzņēmējiem neiztikt © DIENA(2)

Nodokļu brīvdienas līdz vienam gadam, valsts apmaksātas slimības lapas, ar finanšu attīstības institūcijas Altum starpniecību izsniegtas eksporta un kredīta garantijas – tie ir galvenie valsts īstenotie pasākumi, lai atbalstītu uzņēmējus, kuru darbību negatīvi ietekmējis Covid-19. Valstij tas izmaksātu vienu miljardu eiro. Piektdien Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks prognozēja, ka aktuālās ekonomiskās grūtības varētu būt īslaicīgas – līdz diviem mēnešiem.

Ātrāk, nekā plānots © DIENA

Līdzīgi kā daudzos citos sporta veidos, koronavīrusa dēļ arī biatlona sezona ir beigusies ātrāk, nekā plānots. Tuvu savai pirmajai medaļai Pasaules kausā bija latviete Baiba Bendika, taču atkal liktenīga izrādījās šaušana. Viņa uz sezonu gan tik un tā var atskatīties ar labi padarīta darba sajūtu, jo pēc Jaunā gada iepriecināja vairāk nekā ilggadējais komandas līderis Andrejs Rastorgujevs.

Ārkārtēji risinājumi arī skolās © DIENA(9)

Saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu Covid-19 Latvijā, gluži tāpat kā citur Eiropā, noteikti dažāda veida stingri ierobežojumi. Viens no tiem saistīts ar izglītības iestādēm – tajās mācības vismaz līdz aprīļa vidum būs jāapgūst attālināti.

Ārkārtas situācijas dēļ atsauc visus priekšlikumus ATR likumprojektam © DIENA(4)

Valstī izsludinātās ārkārtas situācijas iespaidā visas Saeimas frakcijas, izņemot Jauno konservatīvo (JKP) frakciju, vienojās un atsauca savus priekšlikumus administratīvi teritoriālās reformas (ATR) jumta likumprojektam. Tādējādi vien nepilnas stundas laikā likumprojekts, kuram Saeima bija veltījusi sešas dienas un vēl pat nebija izskatīts līdz pusei, tika pieņemts otrajā lasījumā. To gan nevar uzskatīt par konceptuālu balsojumu, jo ļoti daudzus jautājumus pēc būtības risinās beidzamajā lasījumā.

ES valstu robežsargi devušies palīgā Grieķijai © DIENA(12)

Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūra (Frontex) nedēļas nogalē aktivizējusi uz Grieķijas sauszemes robežas ar Turciju papildus izvietoto simts robežsargu darbību, teikts Frontex izplatītajā preses relīzē. Šīs aktivitātes ir daļa no operatīvās palīdzības Eiropas Savienības ārējās robežas aizsardzībai, ko Grieķija lūdza partneriem mēneša sākumā pēc tam, kad Turcijas prezidents atvēra robežu ar Grieķiju Turcijā mītošajiem migrantiem un pat mudināja viņus šķērsot robežu un doties uz ES valstīm.

Pirms pieļauj bērna adopciju uz ārzemēm, jāizvērtē visi riski © DIENA(12)

Mēs esam priecīgi par katru, ko esam reemigrācijas programmas ietvaros atgriezuši atpakaļ Latvijā, bet tajā pašā laikā tiek teikts, ka 42 uz ārzemēm adoptēti bērni jau nemaz neesot tik daudz. Atļauja adoptēt uz ārzemēm ir vieglākais ceļš, lai nerisinātu tās problēmas, kas mums šajā jomā pastāv, – intervijā Romānam Meļņikam pauž juriste Karina Ploka.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.