Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Publikācijas

Dzīvo gaidīšanas režīmā © DIENA

Ķīlnieku lomā šobrīd nonākuši vadošie Latvijas futbola klubi. Tie gaida brīdi, kad valstī beigsies ārkārtas situācija, lai beidzot varētu sākt 2020. gada sezonu, kam bija jāstartē pagājušās nedēļas nogalē. Optimistiskā scenārijā ierobežojumi valstī tiks atcelti 14. aprīlī. Tādā gadījumā Optibet Virslīga sāktos 5. maijā un iepriekš četru plānoto riņķu vietā tiktu izspēlēti trīs. Ja koronavīruss pie mums aizkavēsies, sezona tiks saīsināta vēl vairāk.

Draud vēl vērienīgāka finanšu glābšana © DIENA(12)

Latvijas valdība jau ir paziņojusi, ka ir gatava atbalstīt tos mūsu valstī strādājošos uzņēmumus, kuri būs cietuši no Covid-19 straujās izplatības pasaulē, lai tādējādi varētu ļaut mūsu valsts ekonomikai grūtos laikus pārdzīvot vieglāk un ātrāk. Tomēr, ja runājam par globālajiem ekonomikas procesiem, pastāv ļoti augsta varbūtība, ka visa korporatīvā sektora glābšana var būt vēl vērienīgāka, nekā tas notika iepriekšējās finanšu krīzes laikā.

Valstis uzņēmumus atbalsta ar desmitiem miljardu eiro © DIENA(3)

"Saskaroties ar Covid-19, neviens uzņēmums neatkarīgi no tā lieluma netiks pakļauts bankrota riskam; neviena francūziete un francūzis nepaliks bez resursiem," tā savā uzrunā franču nācijai sacījis Valsts prezidents Emanuels Makrons. Līdzīgas uzmundrinošas un atbalstošas runas saviem iedzīvotājiem teic visu Eiropas valstu līderi un Eiropas Komisijas vadība.

Kad distances ievērošana ir apgrūtināta © DIENA(12)

Koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 profilaksei iesaka ievērot divu metru distanci, un ir atsevišķi pakalpojumi, kur tas tiek nodrošināts vismaz pakalpojuma sniedzēju un klientu starpā. Piemēram, Rīgas trolejbusos un autobusos nav iespējams iekāpt pa priekšējām durvīm un netiek pārdotas biļetes, pasargājot vadītājus. Taču taksometros un mikroautobusos šāda distancēšanās nav iespējama. Tāpat bez samērā tuva kontakta ar klientiem neiztiek, piemēram, zupas virtuvju darbinieki.

PVO brīdina par koronavīrusa perēkļiem © DIENA(8)

Mēģinot apturēt jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) izraisītās slimības Covid-19 izplatību, Eiropas Savienība (ES) lēmusi ierobežot ieceļošanu, savukārt Pasaules Veselības organizācija (PVO) brīdina, ka tādās valstīs kā Indija, Taizeme un Indonēzija varētu rasties nākamie plašie vīrusa perēkļi.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.