Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Publikācijas

Nelikumības nedrīkst piesegt ar vīrusu! © DIENA(8)

Koronavīruss lielā daļā pasaules jau ir izraisījis veselības aprūpes krīzi. Kopš Pasaules Veselības organizācija izsludināja Covid-19 pandēmiju, daudzas valstis noteikušas dažādus drastiskus ierobežojumus, lai nepieļautu strauju slimības izplatību. Savukārt tas novedis pie globālas krīzes arī ekonomikā. Ko šajā brīdī savā labā var darīt jebkurš strādājošais, kā sevi pasargāt, un ko šajos apstākļos var garantēt valsts, stāsta konstitucionālo tiesību eksperts un Finanšu nozares asociācijas juridiskais padomnieks Edgars Pastars.

Top saspringta sezonas izskaņa © DIENA

Arvien tālāk tiek pārlikts iespējamais tenisa sezonas atsākšanās brīdis, bet sportistu pozīcijas pasaules rangā šobrīd jau ir iesaldētas. Joprojām saglabājas cerība izspēlēt visus gada nozīmīgākos turnīrus, tostarp valstsvienību sacensības Deivisa un Federāciju kausā. Tiesa, pat optimistiskā scenārija gadījumā nāksies nopietni padomāt, lai atrastu tiem vietu jau tā saspringtajā sezonas kalendārā.

Bruņotie spēki iesaistīti cīņā pret vīrusu © DIENA(21)

Pasaules valstu līderi centienus apturēt jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) pandēmiju salīdzina ar bruņotu konfliktu. Francijas prezidents Emanuels Makrons, uzrunājot iedzīvotājus, šonedēļ sacīja, ka franči ir nonākuši ''kara stāvoklī'', bet ASV līderis Donalds Tramps sevi nosaucis par ''kara laika prezidentu''. Savukārt Lielbritānija gatavo plānus gadījumam, ja vīruss britus novedīs pie masu nekārtībām un sabiedrības sabrukuma. Tikmēr daudzviet armija jau sniedz palīdzību mediķiem karantīnas ieviešanā un sasirgušo transportēšanā.

Sabiedrības veselība un drošība – arī pašu rokās © DIENA(8)

Latvijā turpina pieaugt saslimušo skaits ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19. Galvenais bieds nekontrolētas slimības izplatīšanās gadījumā saistās ar to, ka tādējādi veselības aprūpes iestādes vienlaicīgi nespēs nodrošināt palīdzību visiem, kuriem tā ir nepieciešama. Iedzīvotājiem uzstājīgi tiek prasīts ievērot drošības pasākumus, lai neapdraudētu savu un apkārtējo veselību un dzīvību.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.