Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Publikācijas

Kaspars Putniņš: vienmēr esmu juties kā latviešu mūzikas aģents © DIENA

Latviešu diriģents Kaspars Putniņš kļūs par Zviedrijas Radio kora galveno diriģentu, vēstīts izcilā kolektīva oficiālajā paziņojumā. Kaspars Putniņš amatā stāsies šā gada rudenī un būs desmitais galvenais diriģents Zviedrijas Radio kora vēsturē, pirms viņa līdz 2018. gadam šajā amatā vienpadsmit gadu bija Pēters Deikstra, bet īpaši nozīmīgi visas Skandināvijas un ziemeļvalstu, t. sk. Baltijas, koru kultūrai un tās vokālajai estētikai bija trīsdesmit gadi, kad Zviedrijas Radio koris strādāja leģendārā diriģenta Ērika Ēriksona vadībā.

Top dīkstāves atbalsts. Nodokļu brīvdienas varētu pagarināt līdz trim gadiem © DIENA(8)

Covid-19 krīzē skartajiem uzņēmumiem dīkstāves gadījumā valsts varētu sniegt subsīdijas darbinieku algām, lai tie nebūtu jāatlaiž. Šādu iespēju vakar izskatīja Sadarbības padome sēdē, Dienai stāsta potenciālais ekonomikas ministra amata kandidāts Jānis Vitenbergs (KPV LV). Līdztekus plānoti tādi valsts atbalsta pasākumi viena miljarda eiro vērtībā kā nodokļu brīvdienas, finanšu garantijas un slimības lapu apmaksa.

Izraēlā cer uz plašas koalīcijas valdību © DIENA

Politiskās krīzes nogurdinātās Izraēlas prezidents Ruvens Rivlins pirmdien oficiāli valdības veidošanu uzticējis centriskās partijas Zilibaltā līderim Benijam Gancam. "Es kalpošu visu partiju vēlētājiem un visiem Izraēlas pilsoņiem. Es vadīšu centienus atveseļot sabiedrību no koronavīrusa un arī no naida un šķelšanās slimības," pieņemot prezidenta aicinājumu, sacīja Gancs.

Krīze kā brīdis, kad var sākties restarts © DIENA(20)

Jau šodien jādomā, kā veicināt atkopšanos, valsts izaugsmi pēc ārkārtas stāvokļa, – intervijā Romānam Meļņikam pauž Latvijas Darba devēju konfederācijas Sociālās drošības un veselības aprūpes eksperts Pēteris Leiškalns.

Atgriešanās un robežas šķērsošana – teju neiespējama © DIENA(16)

Pēdējais lai lidostā izslēdz gaismu – tik apokaliptisks scenārijs gan nav gaidāms, lai arī no otrdienas Latvija liegusi jebkādus starptautiskos pasažieru pārvadājumus. Tiem vairākiem tūkstošiem pasažieru, kas pirmdien vēl pēdējo dienu ar speciāli organizētiem reisiem ieradās Rīgas lidostā, divas nedēļas obligāti jāpavada pašizolācijā, lai ierobežotu koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 tālāku izplatību. Tas pats attiecas uz tiem repatriētajiem Latvijas iedzīvotājiem, kas otrdien Liepājā un Ventspilī ieradīsies ar iepriekšējā dienā no Vācijas un Zviedrijas izbraukušajiem prāmjiem.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.