Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Publikācijas

Veranda ar raibo gardieni. Jūrmalas dome ir pārdevusi Raiņa un Aspazijas "Pēperkoku namiņu" © DIENA(8)

Jūrmalas Aizsardzības biedrības mājaslapā 5. februārī bija ievietots raksts Sabiedrībā pazīstami cilvēki aicina Jūrmalas domi glābt no iznīcības Raiņa un Aspazijas "Pēperkoku namiņu". Jūrmalas Aizsardzības biedrības valdes priekšsēdētājs Uldis Kronblūms atklāj, ka Jūrmalas dome neatsaucās Jūrmalas Aizsardzības biedrības piedāvājumam miniatūro namiņu restaurēt par biedrības līdzekļiem, kas būtu ziedojums pašvaldībai, lai gan pati dome kā namiņa pārdošanas iemeslu min līdzekļu trūkumu.

Tramps grib atjaunot biznesa aktivitāti ASV © DIENA(14)

Par spīti tam, ka pasaulē apstiprināto ar Covid-19 saslimušo skaits jau pārsniedzis 300 tūkstošus un Pasaules Veselības organizācija brīdinājusi par pandēmijas izplatības strauju paātrināšanos, ASV prezidents Donalds Tramps nācis klajā ar kārtējo negaidīto paziņojumu, ka ASV "drīzumā atkal būs atvērta biznesam". Šāds paziņojums ir ne tikai pretrunā ar daudzu pasaules valstu arvien stingrākajiem ierobežojumiem uzņēmējdarbībai, lai samazinātu cilvēku kontaktēšanās risku, bet arī daudzu ASV štatu vadības noteiktajiem ierobežojumiem un Trampa vadītās ASV administrācijas pārstāvju aicinājumiem amerikāņiem stingri ievērot sociālo norobežošanos, lai mazinātu koronavīrusa izplatīšanos.

Augsta interese par kredītbrīvdienām. Grūtību iemesli – dīkstāve, bezdarbs, bezalgas atvaļinājums © DIENA(9)

Kredītņēmēju interese par kredītbrīvdienām saistībā ar Covid-19 izraisīto ekonomisko krīzi ir gana liela, Dienai apliecina lielākajās bankās. Par kredītsaistību atlikšanu interesējas gan privātpersonas, gan uzņēmēji. No banku atbildēm iezīmējas skaidras tendences: privātpersonu grūtību veikt kārtējos kredītmaksājumus galvenie iemesli ir darba zaudēšana, atrašanās bezalgas atvaļinājumā, dīkstāve, kā arī pieprasījuma krass samazinājums individuālajiem uzņēmējiem un pašnodarbinātajiem. Banka Luminor īpaši atzīmē, ka biežāk kredītbrīvdienas nepieciešamas pašnodarbinātajām personām, individuālajiem komersantiem un mikrouzņēmējiem.

Pagaidām resursu pietiek. Covid-19 dēļ satraukums par individuālo aizsardzības līdzekļu trūkumu © DIENA(20)

Nedēļas beigās gaidāma pirmā lielā valsts sagādātā krava ar medicīniskajām maskām un respiratoriem, lai veiksmīgi varētu nodrošināt darbu veselības aprūpes iestādēs. Tādas piegādes tiek plānotas arī turpmāk. Par individuālo aizsardzības līdzekļu (IAL) trūkumu, turpinoties jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatībai, bažas izteikusi gan Latvijas Lielo slimnīcu asociācija, gan ģimenes ārstu pārstāvētas organizācijas un citas medicīnas iestādes. Problēmas tajā skaitā sagādā visā pasaulē šobrīd ierobežotā loģistika, kas līdz ar to apgrūtina arī piegādes.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.