Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Publikācijas

Vīrusam var sekot ekonomikas recesija © DIENA(18)

Jaunā koronavīrusa uzliesmojuma ietekme uz ekonomiskajiem procesiem kļūst aizvien neparedzamāka. Saistībā ar vīrusa uzliesmojumu un draudiem samazināt globālo ekonomisko izaugsmi jau vairākas nedēļas pasaules finanšu tirgi dzīvo ar trauksmes sajūtu, kura šīs nedēļas pirmdienā izvērtās vētrainā investīciju ziņā riskantāko finanšu aktīvu izpārdošanā.

Reklamēt atbilstoši likumam © DIENA

Pēdējā laikā arvien biežāk uzņēmumi izvēlas savu produkciju/ pakalpojumus reklamēt ar ''influenceru'' jeb satura veidotāju palīdzību. Tas ir ne tikai efektīvāks veids, kā sasniegt pēc iespējas lielāku patērētāju auditoriju, bet arī zināmā mērā ''lētāks'' un pelnošāks reklāmas veids. Vairākumā valstu, tostarp arī Latvijā, satura veidotājiem, tāpat kā reklāmas aģentūrām, ir jāievēro likumi, kas nosaka, kādā veidā drīkst reklamēt dažādus produktus un pakalpojumus.

Latvija paplašina riskanto valstu sarakstu © DIENA(18)

Latvijā turpina palielināties inficēto skaits ar jauno koronavīrusu Covid-19 – to skaits līdz trešdienai bija sasniedzis desmit. Deviņi no viņiem atgriezušies no viena slēpošanas kūrorta Itālijā. Tieši Itālija Eiropā ir visvairāk vīrusa skartā valsts, un to neiesaka apmeklēt arī atbildīgās iestādes Latvijā. Valstu saraksts, uz kurām iedzīvotājus Covid-19 izplatības dēļ aicina nebraukt, šonedēļ palielināja no sešām līdz 11. Bez Itālijas tās ir arī Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Japāna, Singapūra, kā arī Spānija, Francija, Vācija, Austrija un Šveice.

Jaunā kārtība samazinās medikamentu cenu, un pacienti nepārmaksās © DIENA(6)

Pacienti, ārsti un farmaceiti ar zināmu neskaidrību gaida 1. aprīli, kad spēkā stāsies jauna kompensējamo medikamentu izrakstīšanas un izsniegšanas kārtība. Tā paredz, ka receptē tiek rakstīts nevis konkrētās zāles nosaukums, bet gan aktīvā viela, un, vadoties pēc tās, aptiekā tiks izsniegts attiecīgās zāļu grupas lētākais jeb tā sauktais references medikaments. Pacienti iegādāties citu, dārgāku medikamentu varēs tikai tad, ja lētākais nebūs pieejams zāļu lieltirgotavās.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.