Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Publikācijas

Neielēca labāko trijniekā © DIENA

Oskara Ķibermaņa pilotētais bobsleja četrinieks pasaules čempionātā Altenbergā uztur intrigu, bet piekāpjas trijām Vācijas ekipāžām.

Varbūtējie biržas favorīti © DIENA(1)

Pasaules ekonomiskā situācija kļūst aizvien saspringtāka, un apstākļus vēl vairāk pasliktina koronavīrusa Covid-19 izplatība gan vairākās Āzijas valstis, gan arī Eiropā un citur pasaulē. Rezultātā arī biržas investoru noskaņojums vairs nav tik optimistisks kā pērn.

Merzļikins bruģē ceļu pretī hokeja rokzvaigznes statusam © DIENA

Pagājušajā rudenī Elvis Merzļikins piedzīvoja negaidīti smagu debiju Nacionālajā hokeja līgā (NHL) un diemžēl saņēma ne tos labākos vārdus no mūsu sporta līdzjutējiem. Tomēr viņš atdzima kā fēnikss no pelniem un šobrīd bruģē ceļu pretī hokeja rokzvaigznes statusam.

Pērn izpleties darba tirgus © DIENA(2)

Latvijas ekonomikai turpinot darboties pēc iepriekšējo gadu izaugsmes inerces, vajadzība pēc darbarokām ir turpinājusi pieaugt. Rezultātā nodarbināto skaits pieaudzis, bezdarbs krities un arī maksātas lielākas algas nekā iepriekš. Latvijā pērn bija nodarbināti 910 tūkstoši jeb 65% iedzīvotāju vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem, vēsta Centrālā statistikas pārvalde (CSP). Salīdzinot ar 2018. gadu, pērn nodarbinātības līmenis palielinājies par 0,5% un nodarbināto skaits – par 0,6 tūkstošiem.

Atšķiras viedokļi par konkurenci © DIENA

Vairākums Saeimas deputātu uzskata, ka atkritumu apsaimniekošanas jautājums jāanalizē ne tikai no konkurences nodrošināšanas aspekta, bet arī ņemot vērā, cik ekonomiski efektīvi pašvaldībām ir nodrošināt vairākus atkritumu pakalpojuma sniedzējus. Saeima ceturtdien atbalstīja grozījumus atkritumu apsaimniekošanas likumā, taču vairākums no otrajā lasījumā iesniegtajiem partiju apvienības Attīstībai/Par! (A/P) priekšlikumiem neguva atbalstu.

Izraēla mēģinās pārvarēt politisko paralīzi © DIENA

Jau trešo reizi nepilna gada laikā pie parlamenta vēlēšanu urnām šodien dodas Izraēlas pilsoņi ar cerībām pārtraukt ieilgušo politisko paralīzi, ko izraisījusi partiju nespēja vienoties par koalīciju valdības izveidošanai. Vēlētāju aptaujas gan rāda, ka arī šoreiz vēlēšanu rezultāti varētu būt līdzīgi, un partiju līderu paziņojumi liecina, ka ticama ir pēdējā gada laikā pieredzētā scenārija atkārtošanās, kas novedīs pie ceturtajām vēlēšanām.

Šoreiz bez ''lielā brāļa'' © DIENA(26)

Pirmo reizi, kopš partija Gods kalpot Rīgai (GKR) piedalās pašvaldību vēlēšanās, tai būs no Saskaņas atsevišķs saraksts. Tā prezentāciju sestdien īpaši neapēnoja pagājušajā nedēļā publiskotais paziņojums par sešu partijas valdes locekļu izstāšanos no partijas. Tālāku šķelšanos vismaz šobrīd šis solis nav izraisījis, bet GKR ārkārtas kongresa delegāti vienbalsīgi apstiprināja partijas programmu un sarakstu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Iesaka turpmāk laikus doties pēc kompensējamām zālēm © DIENA(8)

Valstij vajadzēja nevis tikai pēdējā brīdī informēt, ka būs izmaiņas, bet arī pamatot, kāpēc atkal kaut ko maina, lai cilvēki to uztvertu ar izpratni, nevis kā kārtējo nenovēršamo sarežģījumu. Ja cilvēki nesaprot, kāpēc un kas mainās, viņus izmaiņas tikai sadusmo, jo rodas iespaids, ka visas izmaiņas ir viņiem par sliktu, – intervijā Romānam Meļņikam saka Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas Sustento valdes locekle Iveta Neimane.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.